Vltavín – Štěchovice 1:0 (kon.) | Domažlice – Převýšov 1:2 (kon.) | Litoměřicko – Písek 0:2 (kon.)
Chrudim – Olympia Radotín 1:0 (kon.) | Tachov – Hořovicko 4:1 (kon.) | Dobrovice – Táborsko akademie 2:0 (kon.)
Loko Vltavín
1:0 (1:0)
TJ Štěchovice
Sobota 20.05.2017, 10:15 • Stadion Loko Vltavín, U Průhonu 1, Praha 6 - Holešovice • Česká fotbalová liga • 28. kolo

Dovolte mi, abych Vás přivítal u online přenosu ze zápasu 29. hraného kola FORTUNA ČFL, ve kterém budeme společně sledovat střetnutí Vltavínu, který dnes hostí Štěchovice, svého tabulkového souseda. Výkop je stanoven na 10:15.

Vltavín má v tabulce kulatých padesát bodů a drží si šesté místo v tabulce. Mužstvo bývalého skvělého hráče Martin Frýdka by mohlo být výše, ale na své poměry až příliš často ztrácí body. Naopak od Štěchovic dokázal Vltavín pouze jednou remizovat, takže kopal pouze jednou penaltový souboj o prémiový bod. Čistých výher má ale daleko více než soupeř. Na domácí půdě patří Vltavín k lepším týmům, což ale Štěchovice naopak patří k těm lepším venku. V posledním domácím zápase dokázal Vltavín na domácí půdě porazit 2:1 Dobrovici a stejným výsledkem vyhrál i v Benešově, kde otočil skóre během druhého poločasu.

Štěchovice mají na svém kontě historickou sezonu, celkový počet 49 bodů je nejvíce, co kdy vybojovaly. Ve středeční dohrávce v Domažlicích body nepřidaly, jelikož padly 1:2, proti vzdálenému soupeři ale ve všední den a po dlouhé cestě dokázaly odehrát dobrý zápas. Ve zmiňovaných venkovních zápasech již vybojovaly dvacet bodů, což s možnostmi tohoto středočeského týmu není vůbec špatné číslo.

Loko Vltavín:

Pávek – Valíček (K), Hodas, Podzimek, Abena, Macháč, Šípek, Pozníček, Mashike, Janda, Tichý.

Trenér: Martin Frýdek.

Náhradníci: Roušal – Macháček, Machálek, Pejša, Schindler, Maione.

FK TJ Štěchovice:

Soukup – Švejda (K), Kučera, Busta, Košata – Mareš, Pavlík – Verner, Jakobovský, Hřebeček – Batka.

Trenér: Zbyněk Busta.

Náhradníci: Vašák – Cienciala, Maruš, Pátek, Maršálek.

Rozhodčí: Makovička – Novotný, Průcha.

1

3
    Rychlá kombinační akce domácích hráčů končí u Hodase, který zakončoval z hranice malého vápna vedle tyče.

5
    Střelecký pokus i ze strany Štěchovic, zakončení Vernera chytá Pávek.

6
    Mashike s lehkostí prošel okolo několika hráčů soupeře a místo střely zvolil náběh do strany a centr na Hodase, který opět netrefuje bránu.

7
    Zajímavý centr do vápna mířil do souboje Mashikeho s Bustou, jeden z těchto hráčů zakončovat do břevna Soukupovi brány.

9
    Šípek rozehrával standardku, ale po jeho centru do vápna nepřišlo žádné zakončení. Během úvodních minut jsou domácí hráči daleko více aktivní.

10
    Mashike opět motal hlavy soupeři, vymyslel ale přihrávku, díky které jednoho ze spoluhráčů vystavil ofsajdovému postavení.

13
    Standardky hostí se ujal Košata, po jeho centru sice posléze zakončoval Kučera, ale jeho střela nad břevno neměla moc šancí na úspěch.

14
    Rohový kop Šípka příliš nebezpečí pro Soukupa nenabídl, po jednom ze soubojů se domácí hráči provinili hrou rukou.

19
    Přihrávku Švejdy vystihl Šípek a ihned nabídl balon Hodasovi, ten ale byl v ofsajdovém postavení.

20
    Útok Štěchovic ukončilo ofsajdové postavení, když po přihrávce Hřebečka byl opět jeden z jeho spoluhráčů za posledním obráncem soupeře.

22
    Do akrobatického zakončení se probojoval Jakobovský, který sice zakončil, ale Pávka příliš neohrozil.

26
    Ze střední vzdálenosti se rozhodl ke střele Mashike, ale jeho záměr vystihl Soukup, vyrazil balon a stihl ho schovat do rukavic před dotírajícím Hodasem.

27
    Vltavín právě vstřelil branku!

Svou aktivitu proměňuje domácí Vltavín k prvnímu gólu, centr na zadní tyč Soukup mírně podcenil, balon se posléze od jednoho z hráčů dostal před opuštěnou bránu a DAVID PODZIMEK propálil všechny hráče před sebou – 1:0!
    27. PODZIMEK - 1:0

29
    Mashike se přihrávkou dostal i přes Soukupa, ale z velkého úhlu se nedokázal prosadit.

31
    Šípkův centr do vápna byl povedený, jeden z hráčů Štěchovic dokázal odkopnout balon z vápna.

31
    Další centr nyní od Hodase, ve výskoku se nedokázal prosadit Mashike.

35
    Souboj s Kučerou dokázal Mashike vyhrát a nabídnout balon Macháčovi, ten ale místo střely centroval a jeho centr mířil do zámezí.

39
    Jeden z mála centrů do vápna Pávka nedokázali hosté využít a tak vyrazil do protiútoku Abena, jeho dlouhý centr na Hodase ale byl až moc nepřesný.

41
    Nabídka Jandy do vápna byla mírně nadzvednuta a tak Mashike zakončoval ve výskoku, ze zajímavého pokusu o zakončení ale domácí nemají nic, protože vůbec nebyl přesný.

41
    Verner šel do souboje s Podzimkem velmi aktivně, zakončení ale nevytěžil a ani faul na jeho osobu na hranici velkého vápna se nekonal.

43
    Tak tohle byly doslova tutovky Štěchovic. Nejprve si centr srazil Abena za záda Pávka a domácí zachránilo břevno poprvé. Odražený balon se dostal ke Kučerovi a jeho razantní zakončení skončilo opět na břevně, od kterého se odrazilo před brankovou čáru. Další a už spíše slabší zakončení chytl Pávek do rukavic.
    43.

45+1

Je za námi první poločas a ve vedení jsou zatím domácí hráči. Během prvního dějství měli více ze hry domácí, kteří si sice vytvořili několik šancí, ale vstřelili jediný gól zásluhou Podzimka při podceněném centru Soukupa. Štěchovice nepůsobily nebezpečně, ale před koncem měly obrovskou šanci, při které trefil vlastní břevno Abena a poté mířil do břevna i Kučera. Druhý poločas začne v cca 11:21.

46

48
    Dlouhé autové vhazování Kučery dolétlo až na Batku ve vápně, ten se ale provinil útočným faulem.

49
    Mareš se ocitl ve vápně za zády obránců a mohl i vystřelit, možná ho samotná situace překvapila a zamýšlenou přihrávku už nedokázal vyslat.

51
    Šípkovu střelu z větší vzdálenosti k tyči vyrazil Soukup pouze před sebe, tam už ale na balon čekal jeden ze spoluhráčů.

52
    Hodně snahy ukázal Podzimek, který se dobře orientoval v nepřehledné situaci ve vápně soupeře, jeho dobrou přihrávku ale během její cesty vápnem žádný ze spoluhráčů nevyužil.

56
    Centr Švejdy využil k zakončení Busta, ale na Pávka nevyzrál.

58
    Po právu se sám na sebe naštval Macháč, který se dokázal uvolnit ke střele, ale zamířil hodně mimo.

64
    Střídání v týmu FK TJ Štěchovice: ze hřiště odchází Verner, přichází Maruš.

68
    Střídání v týmu Loko Vltavín: ze hřiště odchází Podzimek, přichází Macháček.

69
    Přímý kop Šípka zamířil na Soukupa, který ho neohroženě vyboxoval.

70
    Žlutou kartu dostává Tichý (Loko Vltavín).
    Žlutou kartu dostává Maruš (FK TJ Štěchovice).

72
    Hodas dobře uvažoval a dokázal najít Mahsikeho, tomu se dnes příliš nedaří a Soukupa vůbec neohrozil.

75
    Žlutou kartu dostává Mareš (FK TJ Štěchovice).

77
    Žlutou kartu dostává Janda (Loko Vltavín).

78
    Košatův rohový kop zakončoval hlavou na zadní tyči Maruš, ale ani on Pávka neohrozil.

78
    Střídání v týmu Loko Vltavín: ze hřiště odchází Macháč, přichází Schindler.

81
    Hřebeček se vymotal s balonem okolo svých strážců a zakončil, Pávek na správném místě.

84
    Možnost přímáku z velmi dobré vzdálenosti nevyužily Štěchovice, Hřebeček vyslal velmi nepřesný centr do zámezí.

85
    Při zakončení se útočným faulem provinil Batka.

85
    Žlutou kartu dostává Batka (FK TJ Štěchovice).

86
    Žlutou kartu dostává Pávek (Loko Vltavín).

89
    Střídání v týmu Loko Vltavín: ze hřiště odchází Mashike, přichází Pejša.

90

Poněkud překvapivě rozhodčí Makovička nenastavil ani jednu minutu nad rámec hrací doby a ukončil dnešní zápas mezi Vltavínem a Štěchovicemi. Ve druhém poločase jsme toho tolik neviděli, oba týmy doplácely na hrubé chyby při rozehrávkách a není tak divu, že jsme neviděli žádný gól. Díky trefě Podzimka z prvního poločasu ale domácí vyhráli 1:0. Pro dnešek to je ze Štěchovic vše, já se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek víkendu. (12:09:30)