Roeselare – Eupen 3:2 (kon.) | Lokeren – Genk 1:1 (kon.) | Mouscron – Kortrijk 0:1 (kon.)
Sporting Lokeren
1:1 (0:1)
KRC Genk
Sobota 20.05.2017, 20:00 • Daknamstadion, Lokeren • Belgická liga • O Evropskou ligu

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám hezký zbytek dne. (21:56:34)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 6:2. Rohy: 2:3.

Je dobojováno! Lokeren se ve svém posledním utkání v sezóně prezentoval velmi dobrým výkonem, který ale na poražení nekompletní sestavy Genku nestačil. Hosté se ve čtvrté minutě radovali z gólu jako první po vlastní trefě Persoonse. Od té doby už ale převzali otěže zápasu domácí, kteří z něj berou aspoň bod, jenž jim v 57. minutě vystřelil Tom De Sutter. To na postupu Genku do semifinále play-off o Evropskou ligu už ale nic nezměnilo, oba týmy v šestičlenné tabulce nakonec dělí jediná pozice a propastných jedenáct bodů.

90+2

90+1
    Druhý poločas je prodloužen o dvě minuty nastaveného času.

90
    Zadáci domácího týmu celou situaci zkušeně uhlídali a sami si řekli o faul, díky kterému se dostávají do držení balónu.

89
    V pozoru ale musí být také Verhulst, před kterým Genk chystá rozehrávku standardní situace.

87
    Utkání nabralo výborné tempo. Nyní je to zase Lokeren, kdo okupuje soupeřovo vápno.

85
    Hosté se zřejmě definitivně probudili z dlouho trvajícího spánku a v těchto chvílích hrozí skoro ze všech akcí. Tu poslední zakončil Bojan Nastić a Verhulst konečky prstů vytlačil míč do bezpečí.

84
    Ally Samatta měl na kopačce druhý gól Genku! Verhulst ovšem nekapituloval, neboť míč proletěl pár milimetrů vedle jeho branky!

82
    Obraz hry je ve druhé půli rozhodně pohlednější než v úvodu zápasu. Svou měrou se o to nyní zasloužil i Steve de Ridder, který už poněkolikáté otestoval pozornost hostujícího gólmana.

81
    V rozletu Genku teď zabránil Mehdi Terki pouze za cenu faulu, který hlavní sudí ohodnotil žlutou kartou.

80
    Častá střídání teď trochu pomohla hostům, José Naranjo a Bojan Nastić se v krátkém časovém rozmezí ocitli ve dvou šancích, ovšem domácí gólman Verhulst míč za svá záda nepustil.

78
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Paolo Sabak, přichází Siebe Schrijvers.

77
    Střídání v týmu KSC Lokeren: ze hřiště odchází Guus Hupperts, přichází Bob Straetman.

75
    Mathew Ryan se ve druhé půli rozhodně nenudí, v posledních minutách jej zaměstnávají hlavně odkopy od branky.

73
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Bennard Kumordzi, přichází Bryan Heynen.

71
    Hosté odráží jeden atak Lokerenu za druhým. V poslední fázi zápasu se tak určitě budou mít ještě plné ruce práce s udržením remízového výsledku.

69
    Znovu domácí, kteří se po vhazování dostali znovu do koncovky, ale Marko Mirić na remízovém stavu rovněž nic nezměnil.

68
    Mehdi Terki mohl překlopit vedení na domácí stranu, avšak jeho zakončení gólové parametry postrádalo.

66
    Střídání v týmu KSC Lokeren: ze hřiště odchází Tom De Sutter, přichází Lewis Enoh.

65
    Střídání v týmu KSC Lokeren: ze hřiště odchází Joher Rassoul, přichází Gary Martin.

63
    Joher Rassoul se stále nezvedá a je dost pravděpodobné, že kvůli zdravotní indispozici bude muset předčasně vystřídat.

62
    Utkání je na pár sekund přerušeno kvůli potřebě ošetřit hráče.

61
    Naopak hosté se po změně stran prakticky vůbec nedostali do hry. Nyní se sice o něco pokusili, ale balón jim utekl do autu.

59
    Domácí jsou při chuti, avšak další jejich útočnou snahu zneutralizoval pomezní sudí, jenž postřehl ofsajd.

57
    Lokeren právě vstřelil branku!
    V sedmapadesáté minutě se spoře zaplněné ochozy radují ze zaslouženého vyrovnání! Autorem gólu je TOM DE SUTTER, na jehož další střelu po přihrávce od Huppertse Ryan tentokrát nedosáhl.

55
    Lokeren přitápí pod kotlem stále více. Po ofsajdu se rychle vrátil do akce, nicméně Tom De Sutter následnou ranou nezamířil mezi tři tyče.

53
    Guus Hupperts si udělal místo ke střele, kterou však před brankovou čarou Ryan zastavil dobrým zákrokem.

52
    Domácí se vydali rozehrávku hostujícího týmu napadat, přičemž se ale dopustili faulu a musí na míč znovu na chvilku zapomenout.

51
    Genk vybojoval míč na vlastní polovině, ze které se mu ale zatím příliš nechce.

49
    Z pomyslného mráčku nezapršelo ani po rohovém kopu, z něhož hosté vůbec nezakončili.

47
    Rozehrávku druhé půle obstarali hráči Genku, kteří po chvilce ale faulovali a museli tak ukončit svůj postup.

46
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Thomas Buffel, přichází Laurens Vermijl.

46

Prvních pětačtyřicet minut zápasu mezi Lokerenem a Genkem je u konce. Domácí se mohou pochlubit lepšími statistikami, což se ale nedá říct o podobě skóre. Genk za celý poločas nevystřelil na branku, ale i tak má k dispozici jednogólový náskok, když si ve čtvrté minutě srazil Sabakův centr do vlastní branky Koen Persoons.

45

45
    Lokeren se snaží ještě před blížící se přestávkou docílit vyrovnávající branky. Od čtyřiatřicáté minuty se však k ohrožení Ryana víceméně nedostal.

43
    Nabídnuté standardky domácí ale nevyužili, na řadu přichází jen odkop Mathew Ryana.

41
    Rubin Seigers si neodpustil viditelný faul, za který jako první muž na hřišti dostává žluté napomenutí.

41
    Teď už částečně ano, avšak Ally Samatta svůj střelecký pokus pod horní tyč nevtěsnal.

40
    Nic takového se ale nestalo, Verhulstovi parťáci hostující hráče znovu do ničeho nepustili.

39
    První poločas se pomalu blíží ke konci. Genk by jistě rád navýšil svůj náskok, k čemuž mu může napomoci standardní situace.

37
    Ofenzivní postup Genku zastavila domácí obrana ještě před branami do pokutového území.

35
    Z útočné letargie by se rád vymanil i vedoucí Genk, jehož akce ale končí kvůli odmávanému ofsajdu.

34
    Střelou zpoza šestnáctky se o pár chvil později přezentoval Hupperts, ale Ryan tentokrát mohl zůstat v klidu, balón jeho branku minul.

33
    Až teď se domácí probojovali do slibné příležitosti a málem z toho bylo vyrovnání! Persoons svou vlastní branku ale neodčinil, když jeho střelu zastavila tyč.

31
    Nedovolených zákroků nadále přibývá, což se o šancích bohužel říct nedá. Tempo hry tak jenom odpovídá neveliké důležitosti zápasu.

29
    Na poklidném tempu hry se nic nemění, nicméně výhodou rozehrávky z bezpečné vzdálenosti aktuálně disponuje Genk.

27
    Genk si bez větších problémů hlídá svůj nejtěsnější možný náskok. Ve statistice střel na branku však má paradoxně stále nulu.

25
    Oba týmy si v posledních minutách vyměňují míč okolo středového kruhu, Verhulst s Ryanam tak zůstávají bez práce.

23
    Hosté se pomaloučku posunují do útoku. Lokeren už ale má zformovanou obranu, a tak se jen těžko posouvají alespoň do střelecké pozice.

22
    Útok Genku ale ani nestačil vzniknout kvůli dalšímu faulu ve středu hřiště. Míč pro Lokeren.

21
    Ten se ale nepovedl podle představ, míč vyletěl mimo hřiště a Ryan z klidu vykopává.

20
    A vzápětí také rohový kop v podání domácích fotbalistů.

19
    Vedoucí mužstvo se stále snaží najít ztracenou pohodu, nyní navíc bude muset bránit aut nedaleko od velkého vápna.

17
    Jistý postupující do dalších bojů o Evropskou ligu si po chvilce vypracoval zakončení, avšak Verhulst proti němu zasahovat nemusel.

16
    Monsecour s Rassoulem a dalšími zadáky Lokerenu svou práci ale zvládli a odehráli balón až doprostřed hrací plochy.

15
    Po kratší odmlce o sobě dala vědět i ofenziva Genku a vybojovala svůj první rohový kop.

14
    Nakonec z toho byla postupná akce, která ale ztroskotala na útočném faulu.

13
    Pan Visser viděl faul jednoho z hostujících hráčů, který se vrací do vlastního vápna kvůli příchozímu nákopu z půlící čáry.

12
    Lokeren je po inkasované brance lehce aktivnějším týmem, na první zápis do střelecké listiny si ale ještě bude muset počkat.

10
    Hosté po rozehrávce z vlastní poloviny balón brzy ztratili, aby jej po několika sekundách zase získali zpět.

9
    Defenzíva Genku, v níž dnes chybí český zadák Jakub Brabec, ale situaci po centru do šestnáctky bez problémů zvládla.

8
    A v osmé minutě mohou navíc zahrozit z rohového kopu, když Mirićovu křižnou střelu Ryan parádně vytěsnil do autu.

6
    Domácí se snaží rychle odpovědět a již krouží okolo pokutového území v blízkosti Mathew Ryana.

4
    Genk právě vstřelil branku!
    Hosté nastoupili do zápasu ve značně oslabené sestavě, avšak i přesto jdou poměrně brzy do vedení poté, co si po centru Sabaka vstřelil vlastní branku záložník Lokerenu KOEN PERSOONS.

3
    Jeden z jeho spoluhráčů po výkopu ale fauloval a míč tak znovu putuje na hostující kopačky.

2
    První útočná akce Genku skončila neúspěchem, Davino Verhulst se chystá k odkopu od své branky.

1

KSC Lokeren: Verhulst – Skúlason, Monsecour, Rassoul, Tičinović – Hupperts, Persoons, Terki, De Ridder – Mirić, De Sutter.
    Náhradníci: De Wolf – Ansah, Martin, Jambor, Enoh, Triest, Straetman.

KRC Genk: Ryan – Castagne, Seigers, Wouters, Nastić – Kumurdzi, Sabak, Berge – Buffel, Samatta, Naranjo.
    Náhradníci: Jackers – Brabec, Vermilj, Schrijvers, Heynen, Janssens, Zebli.

Rozhodčí: Visser – De Weirdt, Wyns.

Oba týmy od sebe dělí ve Skupině B o Evropskou ligu jediné místo. I přesto v dnešním utkání prakticky o nic nepůjde, neboť druhý Lokeren na svého dnešního soupeře ztrácí propastných jedenáct bodů. Genk v nadstavbové části ztratil pouhé dva body za remízu s Eupenem, zbylých osm zápasů vyhrál a zajistil si tak postup do semifinále play-off o předkolo příštího ročníku Evropské ligy.

Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemný sobotní večer při sledování textového přenosu ze zápasu belgické Jupiler Pro League. Od dvaceti hodin se můžeme těšit na duelem mezi domácím Lokerenem a hosty z Genku!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.