Anaheim – Nashville 1:3 (kon.) | Pittsburgh – Ottawa 7:0 (kon.)
Pittsburgh Penguins
7:0 (4:0, 1:0, 2:0) Stav série: 3:2
Ottawa Senators
Neděle 21.05.2017, 21:15 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Play-off NHL • Finále V. konference

S tímto se s vámi již loučím a u dalších nejen hokejových onlajnů se s vámi těším zase na počtenou! (23:54:10)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Carter Rowney (PIT) 0+3
    2. Bryan Rust (PIT) 1+1
    3. Matt Murray (PIT) 25 zák., 0 gólů, úsp. 100%

V pátém utkání série se za stavu 2:2 na zápasy bojovalo o postupový mečbol do finále, průběh tohoto zápasu tomu ale neodpovídal. Pittsburgh měl vše ve svých rukou hned od začátku, po první třetině vedl už 4:0 a nakonec dokráčel k drtivému vítězství 7:0. Trenér Sens Guy Boucher hned dvakrát stáhl ze hry svou jedničku Craiga Andersona, ani náhradník Mike Condon ale přílivu inkasovaných branek nezabránil.

59:24
    Diváci v PPG Paints Areně jsou na nohou a mávají nad hlavou žlutými ručníky, už jen sekundy dělí Pens od toho, aby si vynutili postupový mečbol!

58:47
    Sens opět pouze odevzdali kotouč obráncům domácího týmu, zkušený Ron Hainsey ale s rozehrávkou ani trochu nespěchá.

58:02
    Dvě minuty před koncem třetí třetiny už se na ledě nic zajímavého neděje. Zatímco v Kolíně nad Rýnem právě probíhají samostatné nájezdy, tady je rozhodnuto.

57:12
    Josh Archibald přišel o puk za Condonovou svatyní a na druhou stranu vyváží černou pryž Tom Pyatt, hosté tak mohou v klidu vystřídat.

56:26
    Bryan Rust to zkusil z otočky, ale Mike Condon byl pozorný a bez sebemenších problémů přerušil hru.

55:52
    Kotouč skončil v ochranné síti a před námi je poslední komerční přestávka tohoto utkání.

54:59
    Phaneuf s Cecim rozehráli jen na hůl Archibalda, který posléze nabil na střelu Mattu Cullenovi, ten si ale z pravého kruhu na Condona nepřišel.

54:10
    Veterán Cullen zavezl puk do útočného pásma, tam o něj ale přišel a na druhou stranu už může vyrazit Mike Hoffman.

53:26
    Už dobré tři minuty se hraje zcela bez přerušení a kotouč se přelévá ze strany na stranu, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát.

52:49
    Rowney přišel o puk v rohu kluziště, Senators ale poté nerozehráli podle svých představ. Sedm minut před sirénou se zápas už jen dohrává.

52:11
    Už v plném počtu hrající Penguins zakládají další akci, Josh Archibald podél levého mantinelu zaváží puk do útočného pásma.

51:22
    Kyle Turris parádně přenesl hru na úplně volného Bobbyho Ryana, ten ale prováhal ideální moment ke střele a Murray nakonec zasahovat nemusel.

50:33
    Mark Stone dlouho váhal a nakonec přeci jen vystřelil, jeho nepovedený pokus ale nakonec zaduněl jen o zadní hrazení.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 9. Määttä (Rust), 13. Crosby (Daley, Malkin), 17. Bonino (Rowney), 19. S. Wilson (Rowney, Bonino), 22. Cullen (Streit, Rowney), 41. Kessel (Crosby, Malkin), 49. Daley (Kessel, Malkin)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, Daley, Cole, Streit – Kunitz, Crosby, Guentzel – S. Wilson, Malkin, Kessel – Rust, Bonino, Rowney – Hagelin, Cullen, Archibald.
    Ottawa Senators: C. Anderson (21. Condon) – Methot, E. Karlsson, Phaneuf, Ceci, Claesson, Ch. Wideman, Harpur – Z. Smith, Pageau, Mark Stone – Stålberg, Turris, Hoffman – MacArthur, Brassard, B. Ryan – Pyatt, Wingels, White.

Rozhodčí: McCauley, Meier – Cherrey, Murphy