Anaheim – Nashville 1:3 (kon.) | Pittsburgh – Ottawa 7:0 (kon.)
Anaheim Ducks
1:3 (0:0, 1:1, 0:2) Stav série: 2:3
Nashville Predators
Neděle 21.05.2017, 01:15 • Honda Center, Anaheim • Play-off NHL • Finále Z. konference

Česká stopa v utkání:

Ondřej Kaše (ANA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 8:44 (04:25:04)

1. Pekka Rinne (NSH) 32 zák., 1 gól, 97,0%
    2. Pontus Åberg (NSH) 1+0
    3. Chris Wagner (ANA) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 33-29; Zablokované střely: 18-15; Vhazování: 53%-47%; Hity: 32-25; Přesilové hry: 0/4-1/2; Trestné minuty: 22-24.

Anaheim proti Nashvillu třikrát v řadě dokázal skórovat jako první, jenže pouze v jednom případě vyhrál. Dnes otevřel skóre Chris Wagner, na jehož gól těsně před koncem prostřední části odpověděl v téže třetině Colin Wilson a ve třetí části rozhodl utkání Pontus Åberg. Vítězství Predators a vedení ve finále Západní konference 3:2 na západy poté ještě zpečetil střelou do prázdné brány Austin Watson. Nashville Predators je krok od finále Stanley Cupu! Konečný výsledek: Anaheim Ducks 1 Nashville Predators 3.

59:50
    Na straně Nashvillu dostal dvě plus dvě minuty za hrubost Mattias Ekholm, zatímco Vernon Fiddler stejně jako na opačné straně Corey Perry 10 minut za nesportovní chování.

59:50
    Nick Ritchie a Ryan Kesler na straně Anaheimu dostali dvě minuty za hrubost. Nick Ritchie ovšem dvojnásobný trest, tedy čtyři minuty, zatímco Corey Perry desetiminutový trest za nesportovní chování.

59:50
    Další dvojicí, která se objevila na parketu, byli Vernon Fiddler a Corey Perry, bitka ovšem nebyla tak ostrá.

59:50
    Mattias Ekholm vytvořil taneční pár s Nickem Ritchiem, který se chtěl hodně rvát a nakonec došlo na bitku!

59:39
    P. K. Subban dostal 21 sekund před koncem zápasu dvě minuty za hrubost poté, co fauloval za bránou Ducks.
    59:12 Austin WATSON - 1:3

59:12
    Nashville právě vstřelil branku!
    Dvě klíčové situace! Jakob Silfverberg v pravém rohu útočného pásma při pokusu o zpětnou přihrávkou zlomil hůl a Corey Perry našel přihrávkou zpoza brány pouze AUSTINA WATSONA, který z pravého kruhu obranného pásma přes celé kluziště zamířil do prázdné brány! Nashville vede v závěru o dvě branky 3:1!

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:42
    Jonathan Bernier zůstal po oddechovém času před vhazováním v útočném pásmu na střídačce!

58:42
    Jonathan Bernier zůstával na půl cesty z brány, jenže Ducks se nepodařilo udržet útočné pásmo. Predators ovšem vyhodili puk na zakázané uvolnění a nyní už by to Ducks měli zkusit bez brankáře. Rozhodnutí se dozvíme po oddechovém času Anaheimu.

58:03
    Vernon Fiddler se sice dokázal na pravém křídle podél hrazení protáhnout kolem svého strážce, jeho následná zpětná přihrávka z rohu ledové plochy ale byla zablokována.

57:05
    Predators vyhráli v obranném pásmu klíčové vhazování a poté se jim podél střídaček podařilo puk vyhodit tak, aby se podruhé v řadě proti nim nepískalo zakázané uvolnění.

56:59
    Hlavní Peter Laviolette fantasticky načasoval oddechový čas, který si vyžádal po zakázaném uvolnění.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 33. Wagner (Montour, Silfverberg) – 40. C. Wilson (Sissons, P. K. Subban), 52. Åberg (Forsberg, Ekholm), 60. Watson

Anaheim Ducks: Gibson (21. Bernier) – Fowler, Manson, H. Lindholm, Montour, Vatanen, Bieksa – N. Ritchie, Getzlaf (C), O. Kaše – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – Wagner, N. Thompson, Perry (A) – Kerdiles, Vermette, Boll. Hlavní trenér: Randy Carlyle.
    Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (A), Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – Forsberg, Järnkrok, Arvidsson – Åberg, Sissons, Watson – Salomäki, C. Wilson, Neal (A) – McLeod, Fiddler, F. Gaudreau. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Rozhodčí: Jean Hebert, Dan O'Rourke. Čároví: Derek Amell, Jonny Murray

Diváci: 17307