Ottawa – Pittsburgh 2:1 (kon.)
Ottawa Senators
2:1 (0:0, 1:1, 1:0) Stav série: 3:3
Pittsburgh Penguins
Středa 24.05.2017, 02:12 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Play-off NHL • Finále V. konference

S konstatováním, že dnešní utkání v Canadian Tire Centre v Ottawě sledovalo 18 111 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (05:08:32)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hokejista.

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Mike Hoffman (OTT) 1+0
    2. Bobby Ryan (OTT) 1+0
    3. Craig Anderson (OTT) 45 zák., 1 gól, 97.8%

Dnešní utkání je tedy u konce a domácí se mohou radovat. Po brance Jevgenije Malkina z 25. minuty sice vedl hostující Pittsburgh, ale Ottawa ještě do konce druhé třetiny vyrovnala. Přesilovou hru 5 na 3 totiž ve 34. minutě využil Bobby Ryan. Svěřencům Guye Bouchera pak vyšel vstup do třetí třetiny, když se hned v jejím úvodu krásnou střelou prosadil Mike Hoffman. Na tuto branku už Tučňáci i přes obrovskou střeleckou převahu neodpověděli a můžeme se tedy těšit na rozhodující sedmé utkání!

Střely na bránu

Ottawa Senators – 30 (9; 10; 11)
    Pittsburgh Penguins – 46 (11; 23; 12)

59:57
    Jeden z obránců trefil jen blokujícího Turrise, který posléze v poklidu dobruslil volný kotouč. Přihrávka před odkrytou bránu už nevyšla, ale hosté už nemají čas na vyrovnání.

59:38
    Crosby vyhrál důležité buly a hosté se drží před Andersonem. Zatím bez střelby.

59:24
    Oddechový čas pro hosty.

59:24
    Nyní už se Pens usadili před brankářem Ottawy, avšak následovala pouze střela Phila Kessela, jenž zleva vypálil přesně do gólmana.

59:06
    Další založení akce hostujícího celku zastavil Mark Stone. Puk je stále daleko od domácího brankáře.

58:42
    Zatím se hosté nemohou usadit před Andersonem. Ottawa našetřila několik cenných vteřin držením kotouče u červené čáry.

58:16
    Matt Murray spěchá na střídačku a do útočného pásma Pittsburghu spěchá šestý hráč.

58:04
    Neurovnaná rozehrávka domácího týmu se nakonec dostala až na střídačku Penguins. Nařízeno je vhazování v neutrální zóně.

57:55

57:43
    Už se zdálo, že Ceci stihne puk v pásmu soupeře, ale nakonec už se kotouč zjevil za modrou čárou. Odpískán je proto ofsajd.

57:26
    Stále se Senátoři ne a ne vrátit před Murrayho. Hosté se opravdu skvěle brání.

57:03
    Návrat do útočného pásma Ottawy se zatím nekoná. Mezitím se přesilová hra dostala do své druhé minuty.

56:29
    Svižné zakončení Turrise bylo vyraženo pouze před Murrayho bránu, ale tam si puk našel jeden z obránců bránících se Pens.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 34. B. Ryan (Turris, E. Karlsson), 42. Hoffman (Claesson, MacArthur) – 25. Malkin (Cole, S. Wilson)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Claesson, Ch. Wideman – MacArthur, Turris (A), B. Ryan – Hoffman, Pageau, Pyatt – Z. Smith, Brassard, Mark Stone – Stålberg, Dzingel, White.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, Hainsey, Määttä, Daley, Cole, Streit – Guentzel, Crosby (C), Kunitz (A) – S. Wilson, Malkin (A), Kessel – Rust, Bonino, Rowney – Hagelin, Cullen, Archibald.

Rozhodčí: Chris Rooney, Kelly Sutherland – Pierre Racicot, Matt MacPherson

Diváci: 18 111