Eintracht Frankfurt
1:2 (1:1)
Borussia Dortmund
Sobota 27.05.2017, 20:00 • Olympiastadion Berlin • Německý pohár • Finále

To už je z mé strany pro dnešek vše. Doufám, že jste si utkání užili a přeji Vám hezký zbytek večera! (22:23:03)
    Borussia Dortmund - vítěz DFB Pokalu 2016/17!

A je to tu! Pokal zvedl zvedl jako první nad hlavu kapitán Borussie Marcel Schmelzer.

A teď již šampióni! Fotbalisté Dortmundu nejprve dostanou medaile a poté i vysněnou trofej.

A teď už přichází na řadu slavnostní ceremoniál. Pro ocenění si nejprve půjdou rozhodčí a poté si převezmou stříbrné medaile poražení finalisté z Frankfurtu.
    Radost hráčů i fanoušků Borussie.

Fotbalisté Dortmundu si triumf užívají. Nevynechali ani vítězné kolečko kolem stadionu. Teď opět děkují svému kotli.
    Borussia Dortmund slaví triumf v DFB Pokalu.

Zatímco hráči Dortmundu oslavují společně se svými fanoušky, tak v zákulisí se již připravuje předání trofeje do rukou vítězů.

Je konec! Fotbalisté Dortmundu se po třech prohraných finále DFB Pokalu konečně dočkali a po výhře nad Frankfurtem 2:1 slaví zisk velmi ceněné trofeje – celkově jde o čtvrtý triumf v historii klubu v národním poháru. Po vyrovnaném prvním poločase duel rozhodl v 36. minutě z pokutového kopu Pierre-Emerick Aubameyang. Stejný hráč navíc ještě dvakrát mířil do brankové konstrukce a z tohoto pohledu je výhra Borussie asi zasloužená.

Borussia Dortmund se stává vítězem DFB Pokalu v sezóně 2016/17!

90+5

90+5
    Blumovi se však centr nevyvedl a to je konec nadějí Eintrachtu Frankfurt!

90+5
    Ještě jedna standardní situace pro Frankfurt! Poslední šance pro svěřence Nika Kovaće!

90+4
    Je tu už poslední minuta nastavení. Ousmane Dembélé dostává žlutou kartu a Frankfurt rozehrává asi poslední akci zápasu...

90+3
    Danny Blum dokázal odcentrovat a míč mířil na Alexandera Meiera. Byl to nakonec Erik Durm, kdo balón odpálil do bezpečí.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty. Zatímco pro Eintracht čas běží neúprosně rychle, tak pro hráče Borussie se zase nekonečně vleče.