Barcelona – Alavés 3:1 (kon.)
FC Barcelona
3:1 (3:1)
Deportivo Alavés
Sobota 27.05.2017, 21:30 • Estadio Vicente Calderón (Madrid) • Španělský pohár • Finále
    Kapitán Andrés Iniesta přebírá trofej pro vítěze Copa del Rey.

Barcelona je vítězem Copa del Rey. Ve finále zdolala Alavés 3:1. V prvním poločase byly oba týmy nesmírně efektivní v zakončení a hlavně jediný gól Deportiva stál za to! Hernández poslal míč do levého horního rohu z přímého kopu. Tam prostě Cillessen nemohl být.. Ale Barcu uklidnila branka Neymara do šatny, která (možná) byla na hranici ofsajdu. Ve druhém poločase se tohle finále víceméně dohrávalo, žádnou větší šanci nemělo ani jedno mužstvo. (23:40:01)
    Barcelona získává letošní Copa del Rey.

90+3

90+3
    Barcelona ten roh rozehrála nakrátko a sudí poté ukončil duel.

90+3
    Alba volil přihrávku pod sebe z levé strany na Messiho, ten mu chtěl míč vrátit mezi dvěma beky, bude to rohový kop pro Barcelonu.

90+3
    A posléze to byl ofsajd, který přerušil snažení Barcelony o svůj čtvrtý gól ve finále Copa del Rey.

90+2
    Celkem dobrý presink Deportiva dostal do obtíží při rozehrávce Cillessena.

90+1
    Cillessen bez větších problémů pohlídal centr z levé strany, hru tvořil na levé straně Neymar, po přenesení hry na pravou stranu Messi přehrál situaci.

90+1
    Ty tři minuty začínají faulem Piquého. Zatímco fanoušci Barcelony vyvolávají jméno Enriqueho.

90+1
    Tři minuty dělí Luise Enriqueho od úspěšné derniéry na lavičce Barcelony.

90
    Vypadalo to, že Neymar bude na levé straně šetřit čas, ale přišla přihrávka po pravé ruce na Messiho, ten si rozuměl s míčem, zase si udělal dobrý den ze dvou soupeřů, ale ke střele se nedostal.

89
    Vigaray uklouzl a to bylo to hlavní, to , co způsobilo, proč nepřišla žádná střela na branku Barcelony.

89
    Devyerson zasáhl loktem Iniestu, a tak není divu, že hráč Deportiva dostává žlutou kartu.

87
    Jeden z hráčů Barcelony nenašel Messiho rychlou kolmící na pravé straně.

87
    Cillessen nebyl moc při výběhu z branky, ale i tak nezmatkoval, což rozhodlo o tom, že se soupeř nedostal k zakončení.

86
    Cillessen na Umtitiho, poté se do hry zapojují obránci Barcelony.
    Andre Gomes sice naskočil jako střídající hráč za zraněného Mascherana, ale hraje možná svůj nejlepší zápas v dresu Barcelony. Vše korunoval přihrávkou na možná vítězný gól Neymara.