Slovensko – Indie 3:1 (kon.) | Francie – Velká Británie 4:3 (kon.) | Česko – Švýcarsko 6:0 (kon.)
Kajmanské ostrovy – Haiti 5:7 (kon.) | Řecko – Kanada 3:4 (0:1 po s.s.) | Arménie – Hongkong 4:3 (1:0 po s.s.)
Česko
6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Švýcarsko
Čtvrtek 01.06.2017, 18:00 • Tipsport arena, Pardubice • Mistrovství světa mužů • Skupina A2

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám Vás z Pardubic, kde dnes vypukne hokejbalové mistrovství světa! Česká republika odehraje své první utkání v Tipsport aréně proti Švýcarsku.

Ještě jednou vítám všechny fanoušky hokejbalu, dnes začíná místrovství světa v Pardubicích, které se stávají třetím českým městem, které pořádá tuto událost po Plzni a Litoměřicích.

Česká republika byla vylosována do skupiny A2 se Švýcarskem, Itálií, Portugalskem, Itálií a USA.

Švýcaři na větší úspěch na MS stále čekají, jejich nejlepší umístění je čtvrté místo, na které dosáhli v roce 1999 a 2001.
    Švýcarsko pořádalo poslední mistrovství světa, které vyhráli Slováci, Češi skončili třetí, Švýcarsko skončilo šesté.

Většími úspěchy než Švýcarsko se může pyšnit Česká republika, která chyběla na stupních vítězů ze dvanácti šampionátů pouze jednou a to v roce 2005 v Pittsburgu, kde skončila pátá. Český národní tým dosáhl na první příčku třikrát, pětkrát byl druhý a dvakrát bral bronzové medaile.

Česko: Heczko, (Šimara) – Kudela, Pospíšil, Benedikt, Dědič, Rejthar, Slanec, Švanda, Vlasák, Barnošák, Bílý, Březina, Fejfar, Hnízdil, Bacovský, Kruček, Kubeš, Lux, Peschout, Soukup, Špaček, Štěpánik, Wróbel

Švýcarsko: Sidler, (Brodard, Leuenberger) – Aegerter, Däppen, Hohl, Huber, Köhler, Mermoud, Müller, Stavěli, Blätter, Bohnenblust, Döbeli, Fauna, Kummer, Mellimger, Müler, Paulík, Röthilsberger, Schildknecht, Sterchi, Stucki.

Úvodní pětky

Česká republika: Heczko – Kudela, Pospíšil – Fejfar, Hnízdil, Kruček

Švýcarsko: Sidler – Mermoud, Staheli – Mellinger, Paulík, Stucki

00:01

00:48
    Česko začalo tlakem, Švýcarsko bylo nuceno vyhodit míček na zakázané uvolnění.

01:33
    Švýcarsko znovu vyhazuje, tentokrát z toho icing není. Češi začali aktivněji.

02:02
    První velká šance českého týmu! Štěpánik přihrával před branku volnému Špačkovi, který sám před brankou míček netrefil.

02:50
    Švýcaři konečně vybojovali míček a zakládají útočnou akci.

03:05
    Ovšem to se jim nepovedlo, zakázané uvolnění.

03:31
    Češi se opět usadili v útočném pásmu, hosté vyhodili míček na střídačku. Vhazovat se bude po Sidlerově pravici.

04:10
    Nebezpečné nahození na švýcarskou branku, Bílý se ho snažil tečovat, ale to se mu nepovedla a poté ještě zboural brankáře Švýcarska.

04:50
    Rejtharovi byla přidržena hokejka, takže byl nucen vyjet až daleko od švýcarské branky.

05:04
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Pascal Kohler – 2 min., hákování). První přesilovka v zápase, má ji Česko!

05:17
    Švýcaři vyhodili míček přes všechny čáry.

06:38
    Nebezpečná střela Kudely, poté i několik dorážek, Sidler zatím drží nerozhodný stav. Poté byla hra přerušena pro hraní vysokou holí českého týmu.

07:04

07:10
    Švýcarsko začalo hru v plném počtu zakázaným uvolněním.

07:40
    Barnošák se krásně obtočil kolem brány, zbavil se svého soupeře, ale ani nadvakrát nepřekonal hostující blok. Poté zkoušel to samé Pospíšil, ale ztroskotal na skvělém Sidlerovi.

08:33
    Česko právě vstřelilo branku!
    Teď už to ale branka je a Češi se ujímají vedení! Domácí tým se dostal do přečíslení 2 na 1. Špaček sice nejprve minul prázdnou bránu, ale Štěpánik skvěle vrátil míček před branku, kde neměl problém do prázdné branky zakončit LUKÁŠ SOUKUP. Asistence: Radim Štěpáník, Martin Špaček.
    08:33 Lukáš SOUKUP - 1:0

09:24
    Nepřesná rozehrávka Čechů, icing.

09:53
    Znovu skvělé střídaní českého týmu a lajny Soukup, Špaček, Štěpánik. Vypracovali si hned několik šancí, tu největší měl poslední jmenovaný, ale jeho střela mezi betony úspěšná nebyla, Sidler byl včas na zemi.

10:30
    Barnošák neprve nepřesně přihrál, ale poté svoji chybu napravil a obětavým zákrokem zastavil střelu Švýcarů.

10:55
    Skvělý start českého týmu! Do úniku se dostal po krásné přihrávce Slance JAN POSPÍŠIL. Situaci vyřešil naprosto jednoduše, a to střelou do pravého horního růžku, Sidler byl bez šance. Asistence: Michal Slanec.
    10:55 Jan POSPÍŠIL - 2:0

11:15
    Po střele Benedikta se ještě pokoušel dorážet Lux, Sidler byl pozorný.

11:21
    Přechod hostů do útočného pásma zastavil ofsajd.

12:20
    Opět to byla lajna Soukup, Špaček, Štěpáni, která se usadila v útočném pásmu a nedala Švýcarům oddechnout! Vlasák dobře zastavil míček letící ven z pásma, ten se poté dostal k RADIMU ŠTĚPÁNíKOVI, který neváhal a rychlou střelou překonal Sidlera. 3:0 pro Česko!
    12:20 Radim ŠTĚPÁNIK - 3:0

13:06
    Další útočná akce zatím skvěle hrajících Čechů se nevyvedla, zakázané uvolnění.

13:18
    A hned tu máme další.

14:02
    Poslední minuta první třetiny a Česko jde do oslabení. Na dvě minuty je vyloučen Pavel Kubeš.

14:51
    Češi se skvěle a obětavě brání, hosty k ničemu nepouštějí, teď dokonce vyhodili.

15:00

Skvělá první třetina z pohledu českého týmu je za námi! K vidění byl opravdu výborný hokejbal, zejména lajna Soukup, Špaček, Štěpánik byla vždy v útočném pásmu a obstarala dva góly. Ten první vstřelil Soukup, v akci 2 na 1 sice Špaček netrefil prázdnou branku, ale Štěpánik míček před branku vrátil a Soukup už měl lehkou práci. Druhý gól českého týmu vstřelil Pospíšil z úniku po krásné přihrávce Slance. Skvělou třetinu završil třetím gólem českého týmu Štěpánik, který svižnou střelou překvapil Sidlera. Švýcaři byli takřka bezzubí, Heczko byl bez práce. Ovšem na začátku třetiny se nejspíš bude muset činit, hosté dohrávají zbytek své přesilovky.

Další třetina začne přibližně v 18:39.

Střely na branku v první třetině: Česko – 14, Švýcarsko – 4

15:01

15:06
    Češi začali druhou třetinu v oslabení a nyní prohráli vhazování.

15:59
    Paulík unikl obránci po levém křídle, poté mu vložil hokejku do cesty Kudela.

16:02

16:43
    Švýcaři nahodili puk za branku Heczka, odkud Češi zakládají útok.

17:06
    Rejthar střílel od pravého mantinelu, obránce se do cesty míčku postavil, ten se poté odrazil do ochranné sítě, následuje vhazování.

17:33
    Soukup dokázal vyhrát vhazování před Sidlerem a Češi se drží v útočné třetině.

18:11
    Za branku Švýcarska nahodil balónek Slanec. Kummer se poté dostal mezi kruhy ke střele, kterou chytl do lapačky Heczko.

18:33
    Švanda vyhrál vhazování proti Kummerovi, poté nepřesně rozehrál a k míčku se dostali Švýcaři.

18:58
    Poté Švanda zabojoval a dokázal znovu získat míček pro české barvy.

19:33
    Do šance se dostal před brankářem Kruček, ten přes sidlerovu hokejku nedokázal zakončit, brankář Švýcarů poté míček zalehl.

20:02
    Češi se na chvíli usadili na polovině Švýcarska, obrana poté vystihla přihrávku.

20:15
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Aegerter – 2 min., držení protihráče).

20:26
    Domácí tým si nyní zahraje přesilovku, Češi drží balónek na útočné polovině a čekají na příležitost pro střelu.

20:46
    A ta příležitost také přišla, jeden z českých hráčů střílel z pravé strany, Sidler byl pozorný.

21:06
    Obrana Švýcarů vyhodila míček na útočnou polovinu, tam si ho sebral Paulík, ten ho pod tlakem dvou obránců moc dlouho neudržel.

21:23
    A na druhé straně se dostal do zajímavé pozice Špaček, ten vystřelil, trefil jen místa kde byl Sidler, ten vyrážečkou vyrazil míček.

22:32
    Od modré čáry nahodil míček na branku Vlasák, trefil však jen mantinel za svatyní Sidlera.

22:40
    Peschout dostal míček za brankou a chtěl se s ním dostat před branku, to mu neumožnil Sidler, který mu hokejkou vypíchl balónek a poté ho přikryl lapačkou.

23:59
    Český národní tým přidává další branku! Po přihrávání kolem brankoviště Švýcarska se domácí prosadili. Střelu z pravé strany vyrazil Sidler jen před branku, kde byl volný PAVEL KUBEŠ, který doklepl míček do branky. Asistence: Jan Bílý
    23:59 Pavel KUBEŠ - 4:0

24:38
    Švýcaři se po obdrženém gólu hnali do útoku, na útočné polovině se však dlouho neohřáli. To je však mrzet nemusí, domácí obrana poté vyhodila na zakázané uvolnění.

25:11
    Barnošák byl na vhazování před vlastní brankou úspěšný, Češi jsou nyní na polovině Švýcarska.

26:02
    Jan Pospíšil dostal míček za brankou a najel si do levého kruhu, odtud vystřelil, od hokejky jednoho z obránců se bude vhazovat, míček se dostal do ochranné sítě.

26:26
    Do první větší šance Švýcarska ve druhé třetině se dostal po přihrávce z levé strany Patric Dobeli, ten ze slbiné pozice trefil jen lapačku Heczka.

27:00
    Pavel Kubeš napřáhl ke střele z poloviny hřiště, mířil mimo.

27:02
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Hohl – 2 min., podražení).

27:56
    Rejthar napřáhl ke střele z prvního dotyku na levé straně hřiště, trefil jen vyrážečku Sidlera, Češi zůstávají na útočné polovině.

28:02
    Přesilovka proměněna! Česká republika se ujímá vedení již o pět branek. Z pravé strany dostal skvělou přihrávku před branku ONDŘEJ BENEDIKT, který podobně jako Kubeš dokázal dopravit míček do branky, Asistence: Jan Bílý
    28:02 Ondřej BENEDIKT - 5:0

28:39
    Hosté ze Švýcarska se podobně jako po čtvrtém obdrženém gólu snažili rychle odpovědět, ani tentokrát se jim to však nepovedlo, obrana Česka zapracovala na jedničku.

29:15
    Alessio Faina vybojoval míček za brankou Heczka a poté se kolem ní dokázal obtočit, následné zakončení trefilo jen hokejku obránce.

29:15
    Vyloučení v týmu Česko (Lux – 2 min., držení hole).

29:42
    Mellinger nahodil ze středního pásma míček na branku, mířil však až moc nahoru, trefil ochrannou síť, hra se vrací do středu hřiště.

Druhé dějství je u konce a podobně jako v tom prvním dominovali Češi. Začátek nebyl až tak přesvědčivý, poté se ale domácí hokejbalisté zvedli a hráli jako v první třetině. Ve 24. minutě otevřel skóre druhé třetiny Pavel Kubeš po vyražené střele Bílého. Poté byl vyloučen Švýcar Hohl a Češi měli výhodu přesilovky, kterou využili přesně minutu po jejím začátku díky gólové střele Ondřeje Benedikta. Stav po dvou třetinách je tedy 5:0.

Další třetina začne přibližně v 19:16.

Střely za první dvě třetiny: 27:8.

30:01

30:01
    Vyloučení v týmu Česko (Rejthar – 2 min.).

30:50
    Švýcarsko začalo třetinu aktivně, Heczko chytl střelu z pravé strany do lapačky.

32:14
    Dnešní utkání sleduje 3189 diváků.

32:20
    Zakázané uvolnění Švýcarska, hra se vrací přes Sidlera.

32:58
    Březina dostal míček za brankou Sidlera a chtěl se obtočit kolem branky, to se mu nepovedlo, obránce mu míček vypíchl.

33:15
    Slibnou šanci České reprezentace zastavil hvizd rozhodčího, který signalizuje ofsajd.

34:04
    Po nepřesné rozehrávce Česka se dostali do šance Švýcaři, jejich šance skončila střelou Dobeliho, který střílel mimo.

34:35
    Jan Bílý se dostal za obranu a Češi šli dva na jednoho, Bílý poté hledal před brankou jednoho ze spoluhráčů, obránce zastavil míček hokejkou a zastavil akci Česka.

34:45
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Kohler – 2 min., podražení).

35:23
    Z poloviny hřiště napřáhl ke střele Slanec, ten trefil jen prvního obránce před sebou.

35:54
    První útok Česka v přesilovce skončil střelou z levé strany, kterou Sidler chytl do lapačky, bude se vhazovat po jeho pravici.

36:42
    Muller nahodil balónek na branku, Heczko s klidem hokejkou zastihl jeho úmysl a rozehrál na spoluhráče.

37:32
    Obrovská šance Švýcarska! Mellinger dostal skvělou přihrávku před branku a byl sám před Heczkem, jenže český brankář se skvěle položil přes celou šířku branky a betonem míček vyrazil!

38:12
    Na druhé straně byla Kubešova střela zblokována do ochranné sítě, vhazování před Sidlerem.

38:45
    Odpískána přihrávka rukou, následuje vhazování ve středním pásmu blíže k české brance.

39:09
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Blätter – 2 min., podražení).

39:37
    Muller vystihl rozehrávku českých hokejbalistů a šel sám na Heczka, Pospíšil se však zvládl vrátit a vybojovat míček zpět.

40:09
    Kruček unikal podél pravého mantinelu, proti Českému týmu byl však odpískán ofsajd.

40:57
    Slanec nahodil míček na branku a to se domácím vyplatilo, nyní ho drží na útočné polovině.

41:31
    Do samostatného úniku se dostal Vlasák, jeden z obránců ho však dohnal a nenechal ho zakončit, Sidler poté uklidil puk pod lapačku,

41:33
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Faina – 2 min., sekání).

42:14
    Vyloučení v týmu Česko (Vlasák – 2 min., držení protihráče).

42:47
    Síly na hřišti se vyrovnaly, Češi jdou nyní do útoku.

42:51
    Odpískána přihrávka rukou proti Danielu Hnízdilovi.

43:17
    Po zákroku Heczka proti střele Kummera se bude vhazovat před českou brankou.

44:00
    V prvním utkání České republiky zbývá poslední minuta.

44:50
    Špaček hledal před brankou Soukupa, ten na míček ani v leže nedosáhl.

44:55
    Pět vteřin před koncem se Česko prosazuje znovu! Střela od modré čáry v podání RADIMA ŠTĚPÁNÍKA zapadla za záda golmana, konečný výsledek utkání je 6:0! Asistence: Petr Švanda
    44:55 Radim ŠTĚPÁNÍK - 6:0

První utkání České republiky na domácím mistrovství světa v Pardubicích je u konce. Česká republika dominovala po celý zápas a to se také odrazilo na výsledku, když domácí celek zvítězil rozdílem třídy 6:0 po třetinách 3:0, 2:0 a 1:0. Domácí hokejbalisté vlétli do utkání rychle, po gólech Soukupa, Pospíšila a Štěpánika vedli již ve 13. minutě 3:0. Po dvou gólech ve druhé třetině a po gólu pět vteřin před koncem můžou být hráči a trenéři České republiky spokojení. (19:50:18)

Matěj Vybíral

David Klier

Branky a nahrávky: 9. Soukup (Štěpánik, Špaček), 11. Pospíšil (Slanec), 13. Štěpáník (Vlasák), 24. Kubeš (Bílý), 29. Benedikt (Bílý), 45. Štěpáník (Švanda)