Slovensko – Anglie 1:2 (kon.) | Polsko – Švédsko 2:2 (kon.)
Polsko
2:2 (1:2)
Švédsko
Pondělí 19.06.2017, 20:45 • Arena Lublin, Lublin • Mistrovství Evropy U21 • Skupina A
    Mužem zápasu byl vyhlášen Dawid Kownacki, který nahrál na první gól zápasu Monetovi a v závěru srovnal z pokutového kopu.

Je jasné, oba týmy potřebují k postupu své poslední zápasy ve skupině vyhrát. Poláky čeká duel s Anglií a Švédové budou hrát se Slovenskem. (22:46:55)

Švédové po závěrečném hvizdu obklopili slovinského sudího Vinčiće, kterému vyčítají nařízení pokutového kopu, ze kterého Poláci vyrovnali. To už ale na výsledku zápasu samozřejmě nic nemění. Ten končí nerozhodně 2:2, což znamená, že před posledním hracím kolem je boj o postup ze skupiny A stále naprosto otevřený pro všechny čtyři týmy.

Domácí šli do vedení už v 6. minutě zásluhou Łukasze Monety, ovšem Švédové v závěru poločasu otočili skóre zásahy Carlose Strandberga a Jacoba Uneho Larssona. Po změně stran Skandinávci těsný náskok dlouho celkem v pohodě drželi, ale v posledních deseti minutách se přeci jen dostali pod tlak. V 90. minutě pak přišla zmíněná penalta, která byla odpískána za faul Dagerstala na Piąteka a Dawid Kownacki ji proměnil.

90+5

90+5
    Přiťuknutí míče Dawidovi Kownackému, který trefil jen zeď. Je konec.

90+5
    Linus Wahlqvist ještě musel zastavit žlutým faulem unikajícího Niezgodu. Standardní situace pro Polsko...

90+4
    Domácí fotbalisté se ubránili a vypadá to, že se už nic velkého nestane.

90+4
    Ještě rohový kop Švédů.

90+3
    A v Lublinu mohl vypuknout polský karneval! Rána Krzysztofa Piąteka z pravého rohu šestnáctky skončila na boční síti.

90+1
    Rozhodčí Vinčić nastaví čtyři minuty!
    90+1. Dawid Kownacki (POL) - 2:2

90+1
    Polsko právě vstřelilo branku!
    Polské postupové šance opět ožily! Pokutový kop proměnil DAWID KOWNACKI, který poslal míč po zemi na druhou stranu, než kterou si vybral gólman Cajtoft.
    90. Penaltová situace.

90
    Žlutou kartu dostává Filip Dagerstal (Švédsko).

90
    Poláci budou kopat penaltu! Dagerstal držel střídajícího Piąteka příliš okatě!

89
    Žlutou kartu za taktický faul dostává Melker Hallberg.

88
    Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Paweł Dawidowicz, přichází Krzysztof Piątek.

87
    Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Alexander Fransson, přichází Kerim Mrabti.

Martin Augustin

Branky: 6. Moneta (Kownacki), 90+1. Kownacki (pen.) – 36. C. Strandberg, 41. J. Une Larsson (K. Olsson)

Karty:   46. Kownacki (POL), 65. Niezgoda (POL), 70. Bednarek (POL), 86. Linetty (POL) – 19. K. Olsson (SWE), 24. C. Strandberg (SWE), 29. Cibicki (SWE), 89. Hallberg (SWE), 90. Dagerstal (SWE), 90+5. Wahlqvist (SWE)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 7:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:14.
    Polsko: Wrąbel – Kędziora (C), Bednarek, Jach, Jaroszyński – Linetty, Dawidowicz (88. K. Piątek) – Frankowski, Kownacki, Moneta (74. Lipski) – Stępiński (58. Niezgoda).
    Náhradníci: Drągowski, Stryjek – Bielik, Lasicki, Radosław Murawski, Lipski, K. Piątek, Niezgoda, Kubicki, Buksa, Szymiński.

Švédsko: Cajtoft – Wahlqvist, J. Une Larsson, Dagerstal, Lundqvist – Tibbling (61. Tanković), Hallberg, Fransson (87. Mrabti) – K. Olsson (C) – Cibicki, C. Strandberg (69. Engvall).
    Náhradníci: Dahlberg, Erlandsson – J. Nilsson, Tanković, Engvall, Ssewankambo, Brorsson, Mrabti, Eliasson, Binaku, Asoro, Affane.

Rozhodčí: S. Vinčić – T. Klančnik, A. Kovacic (SVN)