23 26 25 18 7
USA
3
25 24 21 25 15
Středa 28.06.2017, 17:35 • Budvar arena, České Budějovice • Mistrovství světa hráčů do 21 let • Skupina G

0:0
    Američané do dnešního zápasu nevyhráli na šampionátu ještě ani set, ale na českou reprezentaci si vyšlápli a vítězí v pěti sadách!

Velmi vyrovnaný první set ve kterém ani jeden z týmů neodskočil na více než dva body vyhrála reprezentace USA. Ve druhé sadě vedli téměř po celou dobu hráči Ivana Pelikána, ale rozhodovalo se až v samotné koncovce, která nakonec vyšla lépe Čechům. Od třetí sady to vypadalo, že by Češi mohli převzít iniciativu, s lehkostí vyhráli tento set a byli najednou blíže vítězství. Naopak ve čtvrté sadě tahala dvanáctka trenéra Pelikána za kratší konec a nakonec prohrála tento set rozdílem třídy. I v pátém setu bylo rychle rozhodnuto. Češi se nemohli opřít o přihrávku, poté ani o útok a celá hra se rozpadla. Američané si tak připisují první body na turnaji!

7:15
    Tuaniga skvěle uvolnil Kyla Ensinga na bezblok. Džavoronok se ještě natahoval, aby zabránil útoku soupeře, ale to se mu nepodařilo. Zápas tedy končí.

7:14
    Stadick napálil podání jen do sítě. Zápas ještě nekončí.

6:14
    Opět blokař českého týmu na servisu. Rosenmeier dostal hodně rychlou nahrávku do hlavního kůlu a prosazuje se.

6:13
    Vladimír Mikulenka přidává také eso na americké libero.

5:13
    Ewert na podání. Středem sítě se ještě prosazuje Mikulenka.

4:13
    Právě Lukáš Vašina na podání. I jeho podání mělo kvalitu. Ensing trefuje konečky prstů českých hráčů na bloku.

4:12
    Nyní už se Vašina prosazuje z hlavního kůlu.

3:12
    Ensing pokračuje na podání. Tuaniga zablokoval soupeře, ale pokračovalo se ve hře. Šmídl chybuje na útoku po lajně.

3:11
    Také Ensing dal povedený servis. Američané se ubránili, ale sami nezaútočili. Ensing poté dostal nahrávku na bezblok a už je nejspíše rozhodnuto.

3:10
    Matěj Šmídl chybuje na servisu.

3:9
    Druhý americký nahrávač dokonale trápí český tým plachtícím servisem. Džavoronok dostal míč téměř na palubovku, ale nakonec boduje až Šmídl.

2:9
    Micah Ma'a pokračuje na podání. A je z toho další eso. Džavoronok pouštěl míč do autu, ale ten končí na lajně. Ještě jeden oddechový čas pro český výběr.

2:8
    Šmídl jen sklepl míč kolem bloku soupeře, ale míč se přitom dotkl anténky. Bod pro Američany. Výměna se opakovala a v ní je zablokován Mikulenka na středu sítě.