Mladá Boleslav – Skënderbeu 2:1 (kon.) | Ol. Doněck – PAOK 1:1 (kon.) | Riteriai – Škendija 2:1 (kon.)
Maccabi Tel Aviv – Panionios 1:0 (kon.) | FK Sūduva – Sion 3:0 (kon.) | AIK Stockholm – Braga 1:1 (kon.)
Larnaka – Dinamo Minsk 2:0 (kon.) | Utrecht – Lech Poznaň 0:0 (kon.) | Östersunds FK – Fola 1:0 (kon.)
Sturm Graz – Fenerbahce 1:2 (kon.) | FK Krasnodar – Lyngby 2:1 (kon.) | Eindhoven – Osijek 0:1 (kon.)
Bnei Yehuda – Zenit 0:2 (kon.) | Botev Plovdiv – Marítimo 0:0 (kon.) | Astra Giurgiu – FK Oleksandrija 0:0 (kon.)
Dinamo Bukurešť – Ath. Bilbao 1:1 (kon.) | Brøndby – Hajduk Split 0:0 (kon.) | Universitatea Craiova – AC Milán 0:1 (kon.)
Arka – Midtjylland 3:2 (kon.) | CZ Bělehrad – Sparta 2:0 (kon.) | Gent – Rheindorf Altach 1:1 (kon.)
Bordeaux – Fehérvár 2:1 (kon.) | Panathinaikos – Gabala 1:0 (kon.) | Marseille – Oostende 4:2 (kon.)
Aberdeen – Apollon Limassol 2:1 (kon.) | Dinamo Záhřeb – Odd 2:1 (kon.) | Freiburg – Domžale 1:0 (kon.)
Everton – Ružomberok 1:0 (kon.) | Austria – AEL Limassol 0:0 (kon.)
Olympique Marseille
4:2 (2:1)
KV Oostende
Čtvrtek 27.07.2017, 20:45Evropská liga (předkola) • 3. předkolo

Domácí fotbalisté vyhrávají tento na góly bohatý zápas poměrem 4:2 a mají celkem dobrou výchozí pozici před soubojem na půdě soupeře. Po prvním poločase vedl Olympique 2:1 a ve druhém poločase viděli diváci také tři branky. Domácí se mohli spolehnout na svého Germaina, který v zápase zaznamenal tři branky. (22:42:25)

90+4

90+4
    V poslední nastavené minutě nedokázal Zivkovic přesněji zakončit, jeho pokus končí mimo.

90+3
    Obrana si s jeho nepříliš povedeným centrem dokázala poradit celkem snadno.

90+2
    Žlutou kartu dostává Emmanuel Banda (KV Oostende). Domácí budou rozehrávat volný kop, toho se ujme Payet.

90+1
    Rezaeian fauloval soupeře, a tak uvidíme volný kop domácího celku.

90
    Hraje se nyní na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene, nastavovat se budou čtyři minuty, což se domácím fanouškům nelíbí.

88
    V poklidném tempu se zápas dohrává, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat nad rámec devadesáti.

87
    Fanoušci Olympique slaví výhru v tomto zápase, do další šance se k velké jejich radosti dostal Ocampos, ale tentokrát nedokázal překonat brankáře.

86
    Nově příchozí muž na hrací plochu se hned dostal do střelecké pozice. Po bleskové akci zakončoval Sertic, jeho rána končí mimo.

85
    Hostující celek nic nevzdává, probojoval se do dobré střelecké pozice, ale bránu trefit nedokázal. Nyní nepřesně zakončoval Rezaeian.

85
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Germain, přichází Sertic.

85
    Dnes aktivně hrající domácí Germain byl tentokrát nachytaný v postavení mimo hru. Akce Marseille nemohla pokračovat pro ofsajd.
    82. Valère GERMAIN - 4:2

82
    Marseille právě vstřelilo branku!
    Domácí celek navyšuje své vedení na dvě branky. Zkušený Dimitri Payet.velmi dobře vyslal do šance spoluhráče. VALÈRE GERMAIN se neukvapil se zakončením, počkal si na první pohyb brankáře a míč poslal ke vzdálenější tyčce. Asistence: Dimitri Payet.

81
    Ale nesmí se zapomínat bránit, neboť po rychlé protiakci soupeře nyní zahrozil Banda. Ten ale bránu vůbec netrefil. Jeho rána ze střední vzdálenosti postrádala přesnost.

80
    Deset minut hry plus nějaké to nastavení nás dělí od konce zápasu. Domácí fotbalisté vedou o jednu branku a míří za výhrou v prvním zápase.

78
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Musona, přichází Fernando Canesin.

78
    Olympique Marseille pokračuje v aktivní hře, zakončoval po rychlé akci Germain, jehož pokus dobře zastavil brankář Proto. Následně vypálil Germain, který ale branku trefit nedokázal ránou z první minul.

Jan Prošek

Branky: 2. Germain, 32. Sanson, 57. Germain, 82. Germain – 26. Siani (pen.), 70. Musona

Karty:   15. Evra (OMA), 26. Thauvin (OMA) – 60. Siani (OOS), 90+2. Banda (OOS)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 12:4. Střely mimo: 8:9. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 9:15.
    Olympique Marseille: Mandanda – Evra (75. Hubočan), Rami, Rolando, Sakaj – Lopez, Gustavo, Sanson – Payet (C), Germain (85. Sertic), Thauvin (58. Ocampos)
    Náhradníci: Pelé – Dória, Ocampos, Cabella, Sertic, Njié, Hubočan

KV Oostende: Proto – Capon, Rozehnal, Tomašević, Milić – Jali, Siani (C) – Rezaejan, Berrier (71. Banda), Musona (78. Fernando Canesin) – Akpala (64. Zivkovic)
    Náhradníci: Dotoit – Lombaerts, Zivkovic, Banda, Jonckheere, Vandendriessche, Canesis