Plzeň – Dukla Praha 4:0 (kon.) | Slovácko – Jablonec 1:1 (kon.) | Karviná – Jihlava 2:0 (kon.)
Slavia – Teplice 1:0 (kon.)
MFK Karviná
2:0 (1:0)
FC Vysočina Jihlava
Sobota 29.07.2017, 17:00 • Městský stadion, Karviná - Ráj • HET liga • 1. kolo

Vstup do nového ročníku se lépe povedl Karviné. Jihlava si přes sympatický výkon v prvním poločase bude muset na první body ještě počkat. Z Karviné je to vše, děkuji za pozornost. (18:55:41)

Žluté karty: 0-3

Druhý poločas sice začal vyrovnaně, ale vše rozhodla 57. minuta a povedená rychlá akce Karviné po pravé straně, která vyústila v gól Kalabišky. Jihlavu tento gól definitivně srazil, až do konce utkání si nevypracovala větší šanci. Sice pak měla územní převahu, ale to jen proto, že domácí se zformovali do bloků a přenechali soupeři iniciativu. Slezané se dostali k několika nadějným brejkům, z nich k několika rohům, ale ani oni si již žádnou pořádnou příležitost nevypracovali, takže skóre se již nepohnulo. Karviná vyrovnaný zápas rozhodla dvěma góly, po kterých si zbytek pohlídala.

90+2

90+2
    Košťál dvakrát dobře zapracoval a nepustil soupeře do tlaku.

90+1
    Hosté však nemohou překročit půlku.

90+1
    Nepřesný pas na Lingra, Rakovan rychle rozehrává.

90
    Nastavují se 2 minuty.

90
    Avšak přišla o míč a Wágner si došel pro faul.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, Jihlava hraje na půlce.

89
    Centr Webera na přední tyč odkopl do bezpečí Daníček.

89
    A právě Lingr vybojoval poblíž rohového praporku trestný kop.

88
    Druhé střídání Karviné. Kalabišku nahrazuje Lingr.

87
    Dlouhýá aut Hronka byl prodloužen až na zadní tyč k Ikaunieksovi, který již měl napřaženo, ale Kalabiška v poslední chvíli míč vypíchl.

87
    Centr dovnitř malého vápna odhlavičkoval pryč pravděpodobně Košťál.

86
    První střídání Karviné, Panáka nahrazuje Weber.

86
    Akce po levé straně, hosté z ní mají rohový kop.

85
    Wágner s Panákem hrají o čas na levém křídle a pár sekund tam opravdu nastřádali.