Olympia Radotín – Pardubice 1:0 (kon.) | Příbram – Znojmo 0:0 (kon.) | Frýdek-Místek – Opava 1:1 (kon.)
FK Příbram
0:0 (0:0)
1. SC Znojmo FK
Sobota 29.07.2017, 17:00 • Energon Arena • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 1. kolo

Zápas prvního kola Fortuna národní ligy ročníku 2017/2018 je za námi. Nezbývá než konstatovat, že bezbranková remíza je z dnešního utkání zasloužená pro oba celky. Domácí Příbram nedokázala využít velké šance Grajciara. Na straně Znojma měl tu největší šanci obránce Helísek, který trefil brankáře a útočník Šamánek, který branku vstřelil, ale pro ofsajd mu nebyla uznána.
    Děkuji za sledování a budu se těšit na dalším utkání v Energon areně, kde soupeřem domácí Příbrami bude Vlašim. (18:59:14)

90+4

90+4
    Poslední šanci zápasu mají hosté, ale hlavička Hladíka prostor mezi třemi tyčemi nenašla a zápas končí.

90+3
    Znojemský brankář drží čas a rozhodčí se pomalu chystá zápas ukončit.

90+3
    Ještě jedna dalekonosná střela z kopačky Průchy Veselému problémy nenadělala.

90+1
    Šance Příbramského Grajciara vyzněla naprázdno a u míče jsou hosté ze Znojma, kteří si počínali naprosto stejně na druhé straně hřiště.

90
    Rozhodčí nastaví čtyři minuty.

89
    Jedna z posledních šancí pro hosty. Míč si k rohovému praporku postavil Javůrek a snažil se najít své spoluhráče v malém pokutovém území.

87
    Další dlouhý nákop na polovinu Příbrami.

86
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Dominik Urbančok, přichází Olexij Čereda.

85
    Hra je velmi rozkouskovaná a již pár minut se hraje ve středu hřiště bez větších šancí na obou stranách. Tímhle tempem zápas spěje k remíze.

84
    Žlutou kartu dostává Matúš Lacko (1. SC Znojmo FK).

83
    Na hráčích Znojma je vidět, že pro ně je remíza dobrý výsledek a příliš nespěchají.

82
    Signál, který zahrál Januška s Kukecem končí lehkým centrem, který Cihlář odvrátil na rohový kop.

81
    Žlutou kartu dostává Stijepo Njire (1. SC Znojmo FK).

81
    Peter Grajciar je faulován ve velmi dobré pozici na středu pokutového území.U míče se připravuje Januška.

80
    Příbram je v probíhajících minutách lepším týmem a je vidět, že se snaží vstřelit úvodní branku utkání, ale nedokáže se dostat přes dobře bránící Znojmo do šance.

78
    Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Karsten Ayong, přichází Davor Kukec.

77
    Hra je narušená velkým množstvím střídání a v nejbližší chvíli nejspíš uvidíme další, protože na trávníku zůstává v křečích ležet Ayong.

76
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Jakub Teplý, přichází Jan Hladík.

75
    Trenér Josef Csaplár posílá na hřiště dalšího útočníka Rostislava Janderu a je vidět, že ze zápasu chce získat všechny tři body.

74
    Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Štěpán Holý, přichází Rostislav Jandera.

73
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází František Malár, přichází Antonín Růsek.

71
    Sražená střela a Znojmo bude zahrávat rohový kop. Před ním uvidíme první střídání na straně hostí.

70
    Příbram začíná zvyšovat obrátky. Standartní situaci zahrával Grajciar a skvělý zákrok si připisuje brankář veselý, který napravil chybu při postavení obranné zdi a míč vyrazil na rohový kop.

69
    Žlutou kartu dostává David Helísek (1. SC Znojmo FK).

67
    Hra se začíná přiostřovat. faulu se dopustil jeden ze záložníků znojemských. Faulován byl střídající Tarczal.

66
    Z levé strany připravoval šanci pro Grajciara Ayong, ale zakončení to domácímu celku nepřineslo.

64
    Průcha posílá další centrovaný míč do rukou brankáře Veselého. Hra se v těchto minutách začíná poněkud otevírat a mohli bychom vidět více šancí na obou stranách.

62
    Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Lukáš Ric, přichází Daniel Tarczal.

60
    Po krátké pauze se opět hraje. Vypadá to, že útočník hostí bude pokračovat ve hře.

57
    Hostující Znojmo vstřelilo druhou branku utkání, ale ani tentokrát nebyla branka uznána kvůli ofsajdovému postavení. Šamánek se navíc při své šanci zranil a musí být ošetřován.

56
    První velkou šanci druhého poločasu mají hosté. Jakub Teplý je zatím aktivní, ale svoji brejkovou situaci zakončit nedokázal a svůj míč nasměroval pouze do nohou jednoho z bránicích hráčů.

54
    Kapitán Cihlář zkoušel štěstí při svém centru, ale míč skončil jen u brankáře Boháče.

53
    Pravá strana Příbrami je ve druhém poločase aktivní, ale tentokrát z toho bude jen míč pro brankáře Veselého.

52
    Jeho míč již dnes po několikáté nebezpečí nepřinesl a obrana Znojma ho odvrací bez větších problémů.

51
    Bojovný záložník Příbrami Průcha vybojoval rohový kop ke kterému se staví Januška.

50
    Jakub Teplý se do míče opřel halfvolejem, ale jeho pokus bránu netrefil.

49
    Dlouhé vhazování směřuje na Ayonga ten míč udržet nedokázal a odkopávat se bude od brankáře Veselého.

48
    rozehrávka Příbrami začíná od stoperů Zápotočného a Kvídy, ale následuje dlouhý nákop, který jeden z hostí odvrací na aut.

47
    Domácí začali aktivněji a brankář Veselý se hned natahovat po technické střele Průchy, ale zasahovat nemusel.

46
    Začal nám druhý poločas utkání vypadá to, že ani jeden celek nesáhl k možnosti střídání, pokračujeme tedy beze změn.

46

U Litavky nám právě skončil první poločas utkání mezi Příbramí a Znojmem, který je zatím bez branek, ale našli se i pasáže při kterých se diváci rozhodně nenudili. Šance Helíska nebo Grajciara si říkali o lepší zakončení. Můžeme jen doufat, že oba týmy ještě ve druhém poločase najdou další síly a vstřelí nějaké branky. Druhý poločas začne přibližně v 18:05.

45

45
    Rozhodčí nenastavil ani jednu minutu, a proto první poločas za malou chvilku skončí.

43
    Znovu ta samá písnička nakopnutý míč na útočníka Příbrami, kterého, ale zastavuje ofsajdové postavení.

41
    Blíží se konec prvního poločasu stav je stále nerozhodný 0:0.

40
    Za postranní čarou se poměrně těžce zvedá Javůrek, ale není to vážné natolik, aby se nemohl postavit k rozehrání standartní situace, která však nebezpečí nepřinesla.
    39. Jedna z šancí domácích

39
    Centrovaný míč z nohy Janušky byl znojemskou obranou s přehledem odvrácen, následný nákop Kiliána nadělal brankáři Veselému značné potíže, ale s pomocí brankové konstrukce celou situaci zvládl.

37
    Rohový kop přinesl o dost lepší centr než před malou chvilkou, ale píská se po faulu na brankáře Veselého.

36
    Následuje přímý volný kop z poměrně nebezpečného místa, ale Rudolf Skácel trefuje pouze prvního postaveného hráče a centrovaný míč si zopakuje od rohového praporku.

34
    Diváci, kteří dnes do Energon areny dorazili teď sledují spíše šetření sil ze strany obou celků, kteří se spoléhají na dlouhé nakopávané míče, ale těch nepřesností je poměrně dost.

32
    Znojmo právě vstřelilo branku oblouček Šamánka dokázal do branky uklidit Urbančok, ale rozhodčí celou akci zastavil zvednutým praporkem.

31
    Rohový kop dokázal vyboxovat brankář veselý a Znojmo míří do protiútoku.

30
    Dlouhý nákop obrany Příbrami odehrál jeden z bránících hráčů na další rohový kop pro domácí.

28
    Velký závar se odehrál v pokutovém území hostí, ale Peter Grajciar nedokázal na dvakrát své šance využít. Následoval rohový kop po kterém se žádné další nebezpečí nekonalo.

26
    Karsten Ayong byl nachytán v ofsajdovém postavení a rozehrávat bude brankář Veselý.

24
    V teplém počasí, které dnes na příbramském stadionu panuje se zatím hraje fotbal plných nepřesností. Na obou týmech je vidět, že ani jeden nechce udělat zbytečnou chybu.

23
    První rohový kop pro hosty rozehrává Javůrek po zemi mimo pokutové území a Příbram je mimo nebezpečí.

21
    Nakonec se do dalšího centru z levé strany dostává Javůrek, ale jeho spoluhráči nedokázali zužitkovat a rozehrávat bude brankář Boháč.

20
    Faulu na polovině hřiště se dopustil Januška zatím nejaktivnější hráč domácích. Rozehrávku ale hosté volí na své obránce.

18
    Tato minuta nám přináší obrovské šance na obou stranách. Nejprve Šamánek připravil skvělou šanci Helískovi, který v malém pokutovém území ztroskotal na výborném brankáři Boháčovi, aby se následně zaskvěl i jeho kolega Veselý po střele Grajciara.
    15. Šance byli na gól čekáme

15
    Prvních patnáct minut hry máme za sebou a zatím vidíme spíše bojovný fotbal. Domácí Příbram svého soupeře příliš na míč nepouští, ale zároveň její šance často končí nepřesností.

14
    Nyní Znojmo zastavil praporek rozhodčího a útočná akce tak nemohla pokračovat.

13
    Zkušený Rudolf Skácel posílal míč z přímého volného kopu do hostující šestnáctky, ale stopeři Znojma byli pozorní.

11
    Rohový kop, který Januška vytáčel směrem od branky se příliš nepovedl a když Zápotočný stratil odražený míč mohl jít aktivní Javůrek sám na Boháče. Kapitán Kvída, ale chybu svého kolegy z obrany napravil a unikajícího hráče čistě obral o míč.

10
    Třetí rohový kop pro Příbram. Z levé strany rozehraje Januška.

8
    Příbram je v úvodních minutách více na balónu a Znojmo se snaží vyrážet do rychlých protiútoků,.

7
    Peter Grajciar vybojoval další rohový kop pro svůj celek a sám ho také zahrával, ale šanci vytvořit nedokázal.

7
    Na levé straně zálohy Znojma je aktivní Javůrek, ale jeho rychlý protiútok končí zase jen na domácí obraně.

5
    Příbram je zatím poměrně aktivní a Znojmo si neví rady s rozehrávkou. Do zakončení se dostal Průcha,ale svou střelu namířil vysoko nad branku.

4
    Rozehrání se ujal Jiří Januška, ale jeho míč skončil v rukavicích brankáře Veselého.

4
    Nyní uvidíme první rohový kop v podání Příbrami.

3
    Do prvního náznaku šance se dostávali znojemští hráči, ale centr Javůrka byl zblokován domácí obranou.

2
    Domácí jsou zatím více na míči, ale jejich útočné akce končí špatnou koncovou přihrávkou.

1
    Úvodní výkop utkání obstarala domácí Příbram, ale úvodní nákop se ji nevyvedl.
    1. Utkání právě začalo

1

Oba celky již nastupují na hrací plochu. Domácí Příbram nastoupí v tradičních černozelených dresech. Hosté ze Znojma mají dresy bílomodré.

Dobrý den všichni fotbalový fanoušci, kteří sledujete dění na našich fotbalových trávnících. Zbývá nám zhruba deset minut do startu prvního kolo Fortuna národní ligy 2017/2018mezi 1.FK Příbram a 1.SC Znojmo FK. V dnešním parném dni to nevypadá na velkou fotbalovou návštěvu, ale já doufám, že i přesto všichni hráči na trávníku podají skvělý výkon.

1.FK Příbram: Boháč – Holý, Zápotočný, Kvída (C), Průcha – Kilián, Januška, Ric, Skácel, Grajciar – Ayong.
    Náhradníci: Kočí – Kukec, Hron, Soldát, Jandera, Kodr, Tarczal.

1. SC Znojmo FK: Veselý – Svozil, Malár, Helísek, Cihlář (C) – Lacko, Javůrek, Teplý, Njire, Urbančok – Šamánek.
    Náhradníci: Štěpanovský – Čereda, Štrombach, Pospíšil, Hladík, Růsek.

Rozhodčí: Nenadál – Boček, Vít.
    Vedení Znojma má jasné cíle

V minulém týdnu Znojmo představilo kádr pro sezónu 2017/2018. Odchody převyšují nad příchody a tým opustilo sedm hráčů. Největší ztráta je určitě Radim Nepožitek, který přestoupil do rakouského Eggenburgu. V kolonce příchodů převažují volní hráči a hostování z vyšší soutěže.

Přípravné období bylo pro Znojmo opravdu dlouhé, ve kterém sehrálo devět utkání s bilancí čtyř výher, jedné remízy a třech proher. Nejzajímavějším výsledkem byla určitě remíza s ruským týmem Amkar Perm.
    V Mol Cupu mělo Znojmo velice lehkou práci a na hřišti Slavoj Polná zvítězil hravě 3:0.
    Zápotočný se vrací na místo činu

1.FK Příbram
    Domácí celek v minulé sezóně hrající nejvyšší českou soutěž, ale jak víte výsledkově se sezóna příliš nevydařila, a následoval sestup do Fortuna národní ligy. V Příbrami je jasný cíl okamžitý návrat zpět a v přestupovém období pro to tým udělal maximum. Novým lodivodem týmu se stal Josef Csaplár, který se rozhodl sázet na mladé hráče, kterých má klub ve svých řadách dostatek. Zajímavým přestupem do klubu je ovšem návrat Tomáše Zápotočného z Ostravy. Vrací se také Daniel Tarczal, který v minulém ročníku nastupoval ve Vlašimi. Dalšími zajímavými hráči do party jsou Rudolf Skácel a Peter Grajciar tedy hráči se zkušenostmi i ze zahraničních lig.
    Tým naopak opustili opory jako brankář Aleš Hruška, který odešel do Plzně. Záložnící Tomáš Pilík (Brno), Jan Rezek (Teplice) nebo třeba obránci Martin Jiránek (Dukla Praha) a Matěj Chaluš (Slavia Praha). Stejně jako u hostů ze Znojma i zde převažují odchody nad příchody.

V přípravě Příbram odehrála sedm utkání, ze kterých vybojovala čtyři výhry a tři prohry. Nejzajímavějšími soupeři v přípravě byla něměcká Arminia Bielefeld a arabský Al Shabab. První soutěžní utkání v letošní sezóně sehrála Příbram v Mol Cupu na půdě Čáslavi, kde splnila svůj cíl a zvítězila 2:1.

Dnešním dnem končí všem fanouškům tuzemská fotbalová přestávka. Dnešním dnem se rozjíždí sezóna 2017/2018 Fortuna národní ligy. Na stadionu u Litavky se pokusí domácí 1. FK Příbram nastartovat cestu zpět do nejvyšší soutěže. 1. SC Znojmo FK se naopak pokusí vylepšit šesté místo z loňského ročníku. Sázkové kanceláře v dnešním utkání favorizují domácí Příbram, ale ne vždy vše vychází podle předem daných predikcí. Otázkou dnešního dne tedy zůstává, kdo do letošní sezóny vstoupí lépe.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.