Liberec – Zlín 1:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 1:2 (kon.) | Sparta – Bohemians 1905 1:1 (kon.)
AC Sparta Praha
1:1 (1:0)
Bohemians Praha 1905
Neděle 30.07.2017, 19:00 • Generali Arena, Praha-Bubeneč • HET liga • 1. kolo

Na Letné je dobojováno! V prvním pražském derby nové sezóny se Sparta rozchází smírně s Bohemians 1905 po remíze 1:1.

Spartu do vedení poslal dvoustým ligovým gólem kariéry David Lafata, když v šestnácté minutě proměnil pokutový kop za zákrok na Tala Ben Haima, ovšem v závěru se o nečekané vyrovnání postaral Michal Šmíd a hostující stoper dorážkou Dostálovy střely zařídil dělbu bodů. (20:55:06)

90+3

90+3
    V závěrečné minutě nastavení jsou to hosté, kteří drží míč na útočné polovině a utkání směřuje k nerozhodnému výsledku.

90+2
    Sparta je nastěhována na útočné polovině, Čivić ale faul na levém křídle nevybojoval a hosté se zmocňují míče.

90+1
    Žlutou kartu dostává Martin Dostál (Bohemians Praha 1905).

90
    Rozhodčí Julínek oddaluje závěr zápasu o tři nastavené minuty.

89
    O rychlou odpověď Sparty se pokoušel Plavšić, ovšem s jeho krátkým centrem si poradil Fryšták. To už se nad Letnou spustil pořádný liják.
    88. Michal ŠMÍD - 1:1

88
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Vyrovnáno! Hosté rozehráli standardní situaci nakrátko, z dobrých třiceti metrů pak Dostál vypálil štiplavou střelu, kterou Dúbravka vyrazil jen přímo před sebe a MICHAL ŠMÍD dorazil míč do odkryté branky!

87
    Na levé straně pokutového území si odražený míč našel Jevgenij Kabajev, poté jej ale pouze posunul k Dúbravkovi.

86
    Souhra Kuchty s Bartkem postrádala veškerou kvalitu, od druhého jmenovaného se míč odrazil za brankovou čáru a rozehrávat může Martin Dúbravka.

84
    Janko se postavil na hrot a Lukáš Juliš je posunut na levé křídlo.

83
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází David Lafata, přichází Marc Janko.

Lafata předává kapitánskou pásku Tomáši Rosickému.

83
    Po velmi horkém dni se obloha nad Letnou rychle zatahuje, blížící se déšť by ale neměl ohrozit závěr dnešního zápasu.

81
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Michal Švec, přichází Milan Jirásek.

80
    Osmá desetiminutovka dnešního zápasu fotbalového fanouška nadchnout skutečně nemohla, vytrvalé přihrávky obou týmů v okolí středové čáry v drtivé většina případů zakončila nepřesná přihrávka soupeři.

79
    Lafatovi je v souboji se Šmídem pískána hra proti pravidlům, hosté budou rozehrávat v blízkosti středového bodu.

77
    V uplynulých minutách se hraje výhradně ve středu pole, momentálně drží míč na svých kopačkách sparťané, avšak složitě hledají cestu do pozorné defenzivy soupeře.