Košice – Zvolen 4:5 (1:2 po s.n.) | Kobra – Klatovy 5:5 (kon.) | Motor ČB – Irtyš Pavlodar 1:2 (po pr.)
Poruba 2011 – Přerov 1:5 (kon.) | Jastrzębie – Havířov 2:3 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
HK Irtyš Pavlodar
Pátek 04.08.2017, 17:30 • Budvar aréna • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý den,
    vítám Vás u sledování online reportáže z přípravného utkání mezi domácím Motorem České Budějovice a hosty z Pavlodaru.

Pavlodar

Klub z města vzdáleného jen 120 kilometrů od hranic s Ruskem se po divokých letech způsobených finančními problémy už od roku 2009 stabilně pohybuje na vrcholu Kazašské ligy. Několikrát skončili třetí, postupně se ale dopracovali až k titulu (sezóna 2012-2013), kterého se nepustili ještě další dvě sezóny. Poslední dva ročníky ale tým nedokázal navázat na tyto výsledky a brány finále před nimi v obou případech zůstaly zavřené, když se nedokázali probojovat ze semifinále. Tým tak po konci letošní sezóny musel opustit trenér Ladislav Lubina a klub na jeho místo dosadil právě Jihočechům dobře známého Tomáše Vaka, který stál u všech tří titulů. Letos před ním stojí stejný cíl, tentokrát ale z trenérské pozice.

ČEZ Motor České Budějovice

Budějovický celek se ani v uplynulé sezoně nedokázal probojovat do nejvyšší soutěže a i letos se připravuje na první ligu. Po neúspěchu v baráži došlo v kádru Motoru k výraznější obměně. Odešlo několik klíčových hráčů včetně Roba nebo Nouzy. Novými tvářemi se stal například Václav Nedorost, Zdeněk Kutlák nebo Kanaďan Tim Crowder. Pro Jihočechy se jedná o první přípravné utkání a divákům v Budvar aréně by se měly představit všechny nové posily.

Dosavadní změny v kádru Motoru:

Příchody:

Zdeněk Kutlák (Salcburk), Ondřej Kachyňa (Chicago Steels), Václav Nedorost (Slovan Bratislava), Tim Crowder (Amiens), Peter Galamboš (Martin), Martin Novák (Prostějov)

Odchody:

Luboš Rob (Chomutov), Tomáš Nouza, Dušan Žovinec (oba Prostějov), Jakub Suchánek, Lukáš Žálčík (oba Jihlava), Martin Mazanec (Nice), Jiří Fronk (Havířov), Michal Chovan (Zvolen), Tomáš Guman (Znojmo), Ben Walker (Freibourg), Tomáš Vak (konec kariéry), Štěpán Hřebejk, Jakub Babka, Vladimír Škoda (všichni bez angažmá)

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, Vráblík, Kachyňa, Pýcha, Dudáček, Kutlák "C", Mucha, Jáchym – Crowder, Nedorost, Čermák – Dostálek, Vlček, Heřman – Šulek, Galamboš, Novák – Káník, Pajič, Prokeš – Doktor. Trenér: Antonín Stavjaňa.

HK Irtyš Pavlodar: Pacl (Auzinš) – Něstěrov, Nurek, Korabejnikov, Selujanov, Poliščuk, D. Ignatěnko, Mašinec, Bačurin, Mordvinov "C" – Citramkov, Telepbergen, Šátek, Kovář, Cibin, Kačulin, Klemešov, Gasnikov, Ajdaš, Gumenjuk, A. Ignatěnko. Trenér: Tomáš Vak.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Zíka, Jindra.

Na ledě už máme čtyři sudí dnešního utkání i kazašský Pavlodar. Nyní už nastupují i domácí borci.

00:01

00:01
    Úvodní buly získal Motor a začíná rozehrávat od své branky.

00:20
    První střelecký pokus zápasu, český brankář Jindřich Pacl si připisuje premiérový zákrok.

00:56
    Druhá formace Motoru zamkla soupeře v pásmu, ale k ohrožení branky nedošlo. Pavlodar vyváží puk do středního pásma.

01:42
    Z úhlu to zkoušel Filip Vlček, ale pouze vyprášil Paclovo betony.

02:01
    Jihočeši nerozehráli přesně a sudí signalizuje zakázané uvolnění.

02:30
    Z podobné pozice ale z druhé strany nyní střílel Rok Pajič a hostující brankář raději podržel kotouč.

03:06
    Václav Nedorost zavážel kotouč do útočného pásma, ale neporozuměl si se spoluhráči. Ofsajd.

03:22
    Zákrok na druhé straně, vhazovat se bude před Kváčou.

04:21
    Radek Prokeš, jenž je v Motoru na zkoušce, dával puk před branku, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Puk raději přikryl Pacl.

04:41
    Špatná rozehrávka Kazachů, icing.

06:11
    Puk doputoval za branku Motoru, rozehrává Miloslav Jáchym.

07:11
    První velká šance Motoru končí vyloučením. Přečíslení tři na dva zakončoval střelou do betonu Tim Crowder a při následném pohybu atakoval soupeřova brankáře. Vyfasoval dvě minuty za napadení.

08:27
    V útočném pásmu zakombinovali Vlček s Heřmanem a posbírali cenné vteřiny.

09:00
    Velká šance Pavlodaru neskončila brankou, ale Motor jde do tří. Zdeněk Kutlák je vyloučen za nedovolenou výstroj.

09:52
    Vyloučení v týmu HK Irtyš Pavlodar (Ignatěnko – 2 min.).

10:20
    Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách, puk drží na holi domácí.

11:00
    Domácí jsou v plném počtu a mají možnost krátké přesilové hry.

12:38
    Hra pět na pět nevydržela dlouho. Anton Poliščuk dostal dvě minuty za hrubost.

13:25
    Pavlodaru se podařilo vyhodit a vystřídat. Motor musí začít znovu.

14:10
    Za modrou napřáhl golfákem Martin Novák a rozezvučel pouze plexisklo za brankou.

15:07
    S nahozením z půlky hřiště si Petr Kváča chvilku pohrával a následně přerušil hru.

16:37
    Z levého křídla si najel Cibin a střelou na bližší tyč zkoušel překvapit Kváču. Domácí brankář se nenechal nachytat.

18:06
    Ve velmi dobré pozici střílel Ondřej Šulek, ale branku Pavlodaru minul o pár centimetrů.

18:27
    Od modré střílel "tahákem" Miloslav Jáchym a Jindřich Pacl jistým zákrokem podržel svůj tým.

18:41
    Nyní to zkusil Ján Mucha a jeho střela se otřela o tyčku!

20:00

První třetinu máme za sebou. Branku jsme v ní neviděli, přesto se hraje rychlý hokej s šancemi na obou stranách. Nejblíže byli brance domácí, když v předposlední minutě třetiny nastřelil Ján Mucha tyč. Další třetina začne v 18:12.

20:01

20:04
    Od modré střílel na teč Mitch Fillman, ale nikdo z jeho spoluhráčů jeho myšlenku nevyslyšel. Pacl podržel kotouč.

20:28
    Nyní střílela nová posila Motoru Peter Galamboš a český brankář si připsal úspěšný zákrok lapačkou.

20:45
    Jihočeši jdou do čtyř. Zdeněk Kutlák dostává dvě minuty za držení protihráče.

21:54
    Tečovanou střelu Kváča se štěstím vyrazil a následně se Motor osvobodil.

22:15
    Pavlodar se do útočného pásma nedostal, píská se zakázané uvolnění.

22:45

23:05
    Nyní se zaskvěl domácí brankář při šanci Klemešova! Zatím největší šance Pavlodaru.

23:15
    Přečíslení dva na jednoho řešil Peter Galamboš střelou, ale trefil pouze padajícího beka, od něhož se kotouč odrazil do ochranné sítě.

24:19
    Střelou přes obránce zkoušel Martin Heřman překvapit brankáře soupeře, ale ten se vyznamenal rychlou lapačkou.

25:05
    Mezi kruhy natáhl Dmitrij Cibin a Petr Kváča chytil jeho pokus lapačkou.

25:40
    Rychlý brejk Motoru zakončoval Vlastimil Dostálek a Pacl zákrokem a lá Dominik Hašek zastavil hrozbu první inkasované branky.

27:26
    Jihočeši v útočném pásmu překombinovali akci a přišli o kotouč.

27:56
    Ertis Pavlodar vstřelil branku!
    Máme tu první branku utkání! Od modré čáry napřáhl VJAČESLAV SELUJANOV a jeho dělovku si nešťastnou náhodou srazil domácí obránce do vlastní sítě. Bez asistence.

30:05
    Poprvé byl u kotouče i Jakub Doktor, ale ranou po ledě si na Pacla nepřišel.

30:45
    Na hranici kruhu střílel Fillman a Pacl vyrazil ramenem do rohu.

31:13
    Od modré natáhl Roman Vráblík a střílel hodně nepřesně.

31:53
    Nepřesnost v rozehrávce Pavlodaru, buly před Paclem.

32:20
    Stejná situace na druhé straně. Vhazuje se po levici Petra Kváči.

33:18
    Velmi slušně zaplněná Budvar aréna je nyní pořádně slyšet. Halou se rozléhá chorál České – Budějovice!

33:58
    Vyloučení v týmu HK Irtyš Pavlodar (Ignatěnko – 2 min., držení protihráče).

34:36
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Domácí příznivci se dnes mohou poprvé radovat! Střelu Mitche Fillmana od modré čáry zblokovala obrana hostů pouze k Václavu Nedorostovi, který krásným pasem našel MILOSLAVA ČERMÁKA. Domácí útočník s číslem jedenáct nepohrdl prázdnou brankou. Asistence: Václav Nedorost, Mitch Fillman.

36:37
    Po pohledné kombinaci zakončoval Citramkov a domácí brankář se stihl skvěle přemístit.

37:28
    Puk skončil mimo hrací plochu, vhazuje se v pásmu Kazachů.

38:17
    Chytrou křižnou přihrávkou hledal Mitch Fillman Miloslava Čermáka, ale na poslední chvíli vložil do nahrávky hůl kazašský bek.

40:00

Máme za sebou druhých dvacet minut, ve kterých jsme viděli dvě branky. Nejprve se trefil Selujanov, za domácí srovnával v přesilové hře Miloslav Čermák. Další třetina začne v 19:00.

40:01

40:25
    Po odrazu od zadního mantinelu dvakrát zakončoval Václav Nedorost a při druhém pokusu nastřelil tyč!

41:50
    Od modré to zkoušel mladík Dudáček, jenže střelu k brankáři Paclovi nedoletěla.

42:26
    Rychlou střelu Kachyni slovil Pacl do lapačky.

42:49
    Brankář Petr Kváča vyrazil střelu maskou a sudí přerušil hru. Vhazovat se bude v pásmu Motoru.

44:25
    Po dlouhém střídání už Martin Novák nevěděl co s pukem, tak zkusil pozornost Pacla. Buly v pásmu Pavlodaru.

45:42
    Ondřej Šulek pouze nahodil puk na branku a i přesto získal pro svůj tým pásmo. Další vhazování před Paclem.

46:50
    Z otočky střílel Galamboš a Pacl znovu úspěšný.

47:52
    Po dobré střele Martina Heřmana se Pacl blýskl nádherným semaforem!

48:45
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Prokeš – 2 min., napadení).

49:22
    Puk doklouzal ke Kváčovi, který ho raději podržel.

Dnešní utkání sleduje 2850 diváků!

49:59
    Hezké sólo v oslabení zakončil Peter Galamboš bekhendem těsně vedle!

50:45
    Domácí v plném počtu, Radek Prokeš na ledě.

51:44
    Nedorost krásně uvolnil Crowdera do gólové pozice a kanadský útočník našel svou střelou pouze lapačku Pacla!

52:30
    Ihned po buly vypálil Heřman a Pacl reflexivně vyrazil.

53:25
    Vyloučení v týmu HK Irtyš Pavlodar (Něstěrov – 2 min., hákování).

53:55
    Dělovku od modré vyslal Roman Vráblík, ale zamířil nepřesně.

55:25
    Domácím se přesilová hra nepodařila, hosté jsou v plném počtu.

56:33
    Do konce třetí třetiny zbývají více jak tři minuty, vhazuje se před Kváčou.

58:26
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Dostálek – 2 min., nedovolené bránění).

58:33
    Jihočeši se ihned osvobozují.

60:00

Ve třetí třetině jsme branku neviděli a na řadu přijde prodloužení.

60:01

60:26
    Pavlodar využívá přesilovou hru a ukončuje dnešní střetnutí! Přesnou ranou se trefil český forvard ROBIN KOVÁŘ. Bez asistence.

Po skončení utkání se jely ještě samostatné nájezdy, ve kterých uspěl Motor díky Filipu Vlčkovi.

To je ode mne vše, já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera. (19:34:59)