HC Slovan – K. Vary 1:2 (0:1 po s.n.) | Třinec – Minsk 3:2 (kon.) | Vítkovice – Riga 5:3 (kon.)
Sparta – CSKA Moskva 1:5 (kon.) | HC Slovan – Vítkovice 2:3 (1:2 po s.n.) | Třinec – Sparta 4:3 (kon.)
K. Vary – Riga 1:5 (kon.) | Minsk – CSKA Moskva 0:5 (kon.)
HC Oceláři Třinec
4:3 (3:2, 1:0, 0:1)
HC Sparta Praha
Pátek 04.08.2017, 15:30 • WERK ARENA, Třinec • President Cup

Z mé strany to je pro dnešek vše, za necelou hodinu se z WERK ARENY přihlásí kolega Ondřej Zoubek, který vás provede zápasem Dinamo Minsk – CSKA Moskva. (17:35:07)

Oceláři si druhou výhrou v turnaji prakticky zajistili účast v semifinále, na Spartu čeká boj o umístění na 5. – 8. místě.

Rozhodčí ale celou situaci velmi rychle uklidnili a můžeme přistoupit k vyhlášení nejlepších hráčů.

Nejlepší hráči:

Nico Geidl (TRI) – Oldřich Cichoň (SPA)

Oceláři skvěle zvládli situaci po posledním buly a vůbec nepustili kotouč do hry! Po posledním hvizdu se na ledě strhla hromadná potyčka, do které se zapojili také oba brankáři.

59:55
    Hra je ještě jednou přerušena, Spartě zbývá čas na jednu šanci.

59:41
    Icing Ocelářů.

59:31
    Sparta se nemůže dostat ke kombinaci, domácí hokejisté zatím velmi dobře brání.

59:05
    Hosté jsou v útočném pásmu se šesti bruslaři v poli!

58:52
    Kotouč končí na střídačce Sparty, buly ve středovém kruhu.

58:19
    Icing Sparty, hosté si berou time-out.

58:05
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tak přeci jen to bude drama do posledních vteřin, Sparta koriguje na rozdíl jediné branky! Nepozornosti v třinecké obraně využil MICHAL VÁGNER, který se dostal k volnému kotouči a lobem překonal bezmocného Švančaru! Bez asistence.

58:01
    Dvě minuty do konce třetí třetiny, Sparta je s kotoučem v útočném pásmu.

57:27
    Sparta trochu pookřála a drží kotouč na svých holích. Brankář Ocelářů ale zatím může být v klidu, hosté kombinují ve střední třetině.

56:08
    Neskutečné, co teď zahodili domácí Oceláři! Slezané nedokázali využít přečíslení dvou proti jednomu, když z první vedle pálil Nico Geidl. Akce ale pokračovala a z mezikruží mohl skórovat Štěpán Macháček. Ten pro změnu trefil jen ležícího brankáře Sparty!

55:40
    Sparta se s kotoučem dostala do střední třetiny, hosté si pak ale nerozuměli v rozehrávce a poslali kotouč na icing.

55:00
    Pět minut do konce třetí třetiny, Oceláři jsou opět usazení v útočném pásmu. Směrem na hostující klec mířily dvě pumelice od třineckých beků, ani jeden pokus ale nemířil přesně.

53:40
    Sparta se zásluhou Vágnera vymanila z třineckého sevření. Hostující útočník si to namířil přímo na třineckou branku, kousek za modrou napřáhl, zařízení však netrefil.

52:24
    Hráči s drakem na hrudi jsou opět usazení v útočném pásmu, žádná z jejich střel ale zatím na Cichoně neprošla.

Daniel Ježek

Branky a nahrávky: 6. Ramík, 12. Geidl (Matěj), 15. Matěj (Macháček), 26. Geidl (Matěj) – 16. Kubánek, 20. Kubánek (Bláha), 59. Vágner

HC Oceláři Třinec: Švančara (Halouzka) – Buják, Hrůzek, Blaško, Kyselý, Wantulok, Chovaniak, F. Cienciala, S. Cienciala – Králík (C), Petrovský, Przybyla, Kašpárek, Samuhel, Wardas, Jurzyca, Matěj, Stročka, Geidl, Lerchová, Ramík, Procházka, Raszka, Hykl, Macháček, Jaworski.
    HC Sparta Praha: Sluka (Cichoň) – Truhlář, Bláha (C), Zemčenkov, Ducháč, Procházka, Šesták, Hamara – Kubánek, Kuracina, Slavíček, Vítů, Vágner, Jaroš, Potůček, Adamec, Vitouch, Adam, Mácha, Gurjevskij, Valenta.