Brno – Zlín 2:2 (kon.) | Karviná – Olomouc 2:0 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
2:2 (2:1)
FC Zlín
Neděle 06.08.2017, 11:00 • Městský fotbalový stadion Srbská, Brno • Juniorská liga – Morava • 2. kolo

Já vám děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek víkendu a budu se těšit u dalšího z onlajnů od nás z Brna. (12:54:42)

Je tomu tak, více se již na Srbské nestalo. Zbrojovka ještě v první půli dokázala otočit nepříznivý stav góly Filipa Kruly na poločasových 2:1, své vedení pak držela až do posledních okamžiků zápasu, kdy Zlín dokázal zužitkovat svůj tlak, který v poslední čtvrthodině stupňoval. Historicky vůbec první bod v Juniorské lize pro Zlín, Brno se tak po ztrátě v Jihlavě musí spokojit s další remízou, když se i se Ševci rozchází výsledkem 2:2.

90

90
    Zlín právě vstřelil branku!

Zlín to přece jen dokázal! V momentě, kdy do konce základní hrací doby zbývaly jen vteřiny, se hostům naskytla příležitost v podobě přímého volného kopu. Do vápna Zbrojovky se vydal i gólman Šiška, míč poté propadl až k neobsazenému Tkadlecovi a ten srovnává na zřejmě konečných 2:2.

86
    Zlín nadále dobývá branku Zbrojovky, ta ale dobře brání. Další z míčů do vápna lapil Floder a ten teď již s rozehrávkou pospíchat nebude.

85
    Zřejmě poslední zásah do sestavy Zlína. S nepříznivým výsledkem se pokusí pohnout Gettler, který zápas dohraje místo Štípka.

81
    Další útočnou akci Zlína maří zdvižený praporek pomezního.

79
    Zlínu se teď skutečně podařilo přidat na obrátkách. Floder si jednou zkomplikoval život sám špatnou rozehrávkou, Ševci však nepotrestali. Poté další střelu musel vytahovat brněnský gólman na roh. Brno čeká horká závěrečná desetiminutovka.

76
    Zlínští se zatím do potřebného tlaku nedostávají, hostující kouč se tak snaží hru svého mužstva oživit dalším střídáním. Podia střídá Stuchlík.

71
    Po delší pauze konečně vzrušení. Přímý kop Janoška se štěstím Šiška vyrazil, po následném brejku Zlína se musel k povedenému zákroku vyhecovat také Floder.

70
    Nzembi měl blízko k vyrovnání, toho se už dnes ale nedočká. Své místo na hřišti přepouští Turečkovi.

70
    Prvním potrestaným hráčem ve zlínském dresu je Petřík.

65
    Hraje se delší dobu bez šancí a bojuje se spíše o střed hřiště.

64
    Třetí brněnskou kartu si připisuje Marek Vintr.

63
    Svensson pak nahrazuje asistenta u prvního gólu, Přichystala.

63
    Zbrojovka nachystala další dvě střídání. Dohráno má Ashiru, zahraje si Kroutil.

55
    Nzembi měl teď na noze vyrovnání poté, co k němu na zadní tyč propadl míč z přímého kopu. Hostující hráč si ale zakončení nepohlídal a posílá v jasné pozici míč vedle.

54
    Dobrá pasáž v podání Brna, které si dokázalo vypracovat asi dvouminutový tlak kolem vápna. Jeho výsledkem byl střelecký pokus Janoška, po kterém si Šiška musel připsat další povedený zásah.

52
    Na druhé straně se k hlavičce dostal Nzembi, zamířil ale pouze nad.

49
    Krula je při chuti i ve druhém poločase. Teď musel daleko z brány Šiška, aby před brněnským útočníkem míč odvrátil.

47
    Zlín na Brno vyrukoval v úvodu půle s vysunutým pressingem a zatím přikoval domácí na jejich polovině. Další z rohových kopů Zlína ale končí jen odkopem.

46
    ...a Šustr naskočil místo Sedláka.

46
    ...Zukal si zahraje místo Škody...

46
    Zbrojovka v poločase hned třikrát vystřídala. Janošek nahradil Jovanoviče...

46

Máme za sebou první půli, kterou lépe zahájili hráči Zlína. Těm se po nařízené penaltě také podařilo jako prvním skórovat, když se z puntíku nemýlil Nečas. Zbrojovka se do zápasu vrátila po odehrané půlhodině, kdy Krula zakončil průnik Přichystala. Brno gól povzbudil a nejmladší hráč na hřišti, osmnáctiletý Filip Krula, se poté dokázal prosadit ještě jednou. Šlo o vůbec první branky tohoto hráče v Juniorské lize. Další tah je tedy na Ševcích, v útoku Brna je však dnes znát kvalita, když se o většinu vzrušení starají Přichystal s Ashirem. Uvidíme, zda druhá půle ještě přinese drama.

45

44
    Hostující kouč musí poprvé sahat do sestavy ještě před pauzou. Nečase střídá Mlýnek.

41
    Přichystal teď geniálně prostrčil míč mezi dvěma bránícími hráči, Krulovu šanci na hattrick ale obrana Zlína zmařila.

40
    Brno vidí již druhou žlutou kartu. Pozor si po zbytek zápasu musí dát Obůrka.

40
    Dobrý průnik Škody, který předložil míč Ashirovi. Ten si jej ještě zasekl, následný pokus byl ale zblokován.

39
    Zlín se snažil o okamžitou odpověď, Floder ale pokus Štípka kryje.

37
    Brno právě vstřelilo branku!

Přeci jen je tu druhá branka Brna v krátkém časovém sledu. Zlín dvakrát propadl v soubojích na pravé straně a Krula svou druhou brankou, tentokrát z hranice penalty, otáčí skóre zápasu na 2:1.

35
    Mohli jsme být svědky rychlého obratu. Za obranu Ševců se dostal Škoda a jeho lob jen těsně minul Šiškovu bránu.

31

A máme srovnáno! Další z průniků Brna po levé straně tentokrát táhl Přichystal, který předložil pod sebe Krulovi, a ten i za pomoci teče bránícího hráče dostal míč do sítě.

26
    Nebezpečný brejk teď předvedl zlínský Nečas, který se prodral až do zakončení. Floder musel zasahovat.

23
    Opět povedený průnik Ashira téměř přes celé hřiště, zpětná přihrávka ale adresáta ani tentokrát neměla. Obraz hry se v posledních minutách vyrovnal.

21
    Další útočný faul Brna. Zlínští jsou zatím v soubojích o krok dříve a nepouští Zbrojovku do zakončení.

18
    Zlín je i po vstřelené brance aktivnější. Hosté zahrávali již tři rohové kopy, zatím co Brno na nějakou větší příležitost stále čeká.

17
    Po souboji na vlastní polovině vidí první žlutou kartu zápasu Ashiru.

14

Nečas si s pokutovým kopem poradil a Zlín se tak v úvodní čtvrthodině ujímá vedení.

13
    Sudí Mikyska po souboji ve vápně možná trošku přísně nařídil pokutový kop pro Zlín! Hosté tak mají jedinečnou šanci jít do vedení.

9
    Povedeným průnikem se teď prezentoval na druhé straně Ashiru, chyběla mu ovšem podpora jeho spoluhráčů ve vápně.

8
    Zlín se dostává do zakončení častěji, ale Floder je zatím připraven, případně střely hostů bránu míjí.

5
    Floder v bráně Brna musel poprvé zasahovat. Zlínu se poté naskytla šance v podobě přímého kopu možná z třiceti metrů, ta ale nebezpečím neskončila.

4
    Hra zatím probíhá od vápna po vápno. Na první zakončení stále čekáme.

1
    První akce Brna skončila útočným faulem, míč mají v držení hosté.

1

Brno deset minut před výkopem skrápí déšť a teplota oproti tropickým dnům asi o deset stupňů poklesla. Uvidíme, zda se mokrý trávník nějakým způsobem podepíše na kvalitě hry.

Jak vidno z úvodních sestav, oba dnešní týmy budou posíleny i o některé stabilní hráče A mužstev. V útoku Zbrojovky budou vytvářet nebezpečí Škoda a Ashirem, za Zlín se představí Bartolomeu. I konfrontaci těchto hráčů s juniory může být dnes zajímavé sledovat.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Obůrka, Gáč, Jovanovič, Hykš – Sedlák, Přichystal, Krula – Ashiru, Škoda, Vintr
    Náhradníci: Zukal, Šustr, Janošek, Svensson, Kroutil, Stejskal

FC Fastav Zlín: Šiška – Bačo, Nzembi, Štípek, Tkadlec – Podio, Petřík, Nečas, Zahradník – Venený, Bartolomeu
    Náhradníci: Košák, Stuchlík, Mlýnek, Pavlíček, Tureček, Gettler, Číž

Rozhodčí: Mikyska – Pfeifer, Caletka.

Dobrý den z Brna při příležitosti 2. kola moravské skupiny Juniorské ligy. Na Městském fotbalovém stadionu v Srbské ulici se od jedenácti hodin utkají celky domácí Zbrojovky Brno a hostů FC Fastav Zlín.

Do utkání půjde jako favorit Zbrojovka. Ta na úvod soutěže možná trošku překvapivě jen remizovala s Jihlavou, po většinu utkání však byla lepším týmem a doma tak již bude chtít bodovat naplno. Zlín se bude snažit odčinit nepovedené domácí vystoupení se Slováckem, od kterého dostal čtyři branky. Hosté by se tak jistě nezlobili, kdyby se jim výsledkově podařilo napodobit včerejší představení áčka, které si s Brnem dokázalo poradit. Aby se tomu tak mohlo stát, budou si muset Ševci dávat pozor mimo jiné na Marka Vintra, střelce obou brněnských branek z prvního zápasu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.