Finsko – Kanada 1:5 (kon.) | Švýcarsko – USA 1:2 (kon.) | Slovensko – Rusko 3:9 (kon.)
Česko – Švédsko 3:7 (kon.)
Švýcarsko
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
USA
Úterý 08.08.2017, 15:30 • Břeclav • Hlinka Gretzky Cup • Skupina A

58:40
    Je to tak, Schmid míří na střídačku a Švýcarsko hraje power-play!

57:43
    Teď ale pěkné sólo vystřihl Valentin Nussbaumer, který prokličkoval mezi spoluhráči a z mezikruží prověřil Krawsovu vyrážečku.

55:46
    Vyloučení v týmu USA (Curtis Hall – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Sandro Schmid – 2 min., hrubost).

53:17
    Pod ležícím gólmanem se dvojice Američanů snažila dostrkat puk za Schmidova záda a nakonec se jí to i podařilo, stalo se tak však až po hvizdu rozhodčího! Gól proto z toho důvodu nemůže být uznán.

49:16
    Philippe Lapointe zasáhl protivníka vysokou holí, což znamená, že Švýcarsko bude hrát přesilovku.

47:06
    Z levého kruhu nastřelil Stéphane Patry bližší tyč!

40:36
    Za sekání putuje za katr Gavin Hain, který bude na trestné lavici pozorovat švýcarskou přesilovku.
    37:27 Curtis HALL - 1:2

37:27
    Spojené státy právě vstřelily branku!
    Z přesilovky uběhlo pouhých 8 vteřin a Američané jdou podruhé v tomto zápase do vedení! Krátce po vyhraném buly se strhl závar před brankou Akiry Schmida, v němž se nejlépe zorientoval CURTIS HALL a došťouchl puk až za brankovou čáru. Asistence: Philippe Lapointe, Jacob Semik.

37:19
    Nico Gross se proti pravidlům provinil podražením a Amerika si zahraje další přesilovku.

33:04
    Potrestaným hráčem je Simon Wüest, který si odsedí dvě minuty za držení protihráče.

32:03
    Sandro Schmid se ocitl úplně sám uprostřed kluziště před americkým gólmanem, jeho náznaky a následnou střelu ale Ben Krews zastavil lapačkou!

28:34
    Dylan Pena Triana ze Švýcarska zahákoval soupeře, ze což si vysloužil dvě trestné minuty a nabídl Američanům přesilovku.

27:49
    Ale pozor, velká šance nyní také na druhém konci kluziště! Před Jackem Drurym číhala otevřená brána, jenže americkému útočníkovi se v rozhodující chvíli nepovedlo ideálně sklepnout puk!

27:18
    Američané palebnou pozici nevymysleli, zato Švýcaři ano! Valentin Nussbaumer mířil z mezikruží do horního rohu, nastřelil ale jen tyč.

23:52
    Ryan Savage podrazil soupeře, za což si odpyká trest u časoměřičů. Švýcaři mají početní výhodu.

20:51
    Nechybělo mnoho a Spojené státy mohly inkasovat ve vlastní početní výhodě! Ben Kraws se totiž v brankovišti ocitl v pozici na břiše a nebezpečně dotíral Sandro Schmid. Američtí obránci však nakonec situaci uhasili.

19:06
    V ten samý čas se také vysokou holí provinil střelec prvního švýcarského gólu Gian-Marco Wetter, který už sedí na trestné lavici.
    16:45 Gian-Marco WETTER - 1:1

16:45
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Jenže teď Američané zaváhali v obranné třetině a už je vyrovnáno! Valentin Nussbaumer našel krásnou žabičkou před branku si sjíždějícího GIAN-MARCA WETTERA, kterému stačilo pouze spávně nasměrovat hůl a přiklepnout kotouč do odkryté části klece. Asistence: Valentin Nussbaumer.

14:32
    Výhodu jednoho muže v poli navíc si právě nyní vyzkouší hráči ze země helvétského kříže, neboť Jack Jensen jde pykat za napadení.

12:50
    Teď musel být švýcarský gólman při zákrocích pozorný. Dělovku Ryana Savageho totiž vyrazil maskou a následně ještě musel řešit závar z dorážek.

11:23
    Podražením se proti pravidlům provinil Raphael Calzimiglia, a tak mají Američané k dispozici další přesilovku.

06:21
    Prvním vyloučeným hráčem dnešního mače je Švýcar David Aebischer, jenž si odpyká dvě minuty za hákování.

02:42
    Střela Tima Berniho se od brankářovy masky odrazila do brankoviště, kde se Sandro Schmidovi povedlo dostat puk do brány. Stalo se tak však za pomoci pohybu ruky a gól tak nemůže být uznán.
    01:09 Jack DRURY - 0:1

01:09
    To byl bleskový začátek, Spojené státy už vedou 1:0! Adam Samuelsson posunul po mantinelu puk na JACKA DRURYHO, který udělal pár rychlých kroků směrem ke středu hřiště a nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Adam Samuelsson.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 17. Wetter (Nussbaumer) – 2. Drury (Samuelsson), 38. Hall (Lapointe, Semik)

Švýcarsko: A. Schmid (Charlin) – Gross (A), Kälin, Berni (C), Aebischer, Moser, Prysi, Wyss – Oana, S. Schmid (A), Patry – Gerber, Wetter, Calzimiglia – Verboon, Nussbaumer, Vouillamoz – Kiener, Wüest, Pena Triana – Schwab.
    USA: Kraws (Saville) – Mackinnon, Ch. Krygier, Semik (A), Samuelsson, Demin, Krygier, Ferrandino – Lapointe (A), Hain, McLaughlin – Savage, Drury (C), Randl – Donovan, Hall, Haskins – Caponi, Jenkins, Meyer – Jensen.

Rozhodčí: Kika, Pražák – Frodl, Špůr