Rusko – Finsko 3:1 (kon.) | Švédsko – Švýcarsko 4:2 (kon.) | Kanada – Slovensko 6:1 (kon.)
Česko – USA 7:3 (kon.)
Kanada
6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Slovensko
sk Středa 09.08.2017, 19:00 • Bratislava • Hlinka Gretzky Cup • Skupina B

Kanada víťazí 6:1 a postupuje do semifinále. Slovensko si zahrá v piatok o 15:30 o konečné siedme miesto proti Švajčiarsku. (21:14:10)

Najlepší hráč Kanady: Gabriel Fortier
    Najlepší hráč Slovenska: Oliver Turan

59:00
    Okuliar sa predieral dopredu, no tiesnený stratil stabilitu a prišiel o puk.

58:12
    Záverečný tlak Kanady, ktorá chce ešte zveľadiť skóre.

57:19
    Krížna prihrávka na Footea, ten z prvej míňa bránu.

56:35
    Hayton pri ľavej tyčke tečoval strelu mimo brány, po delovke Merkleyho zasahuje Vojvoda.

55:48
    Podarilo sa nám vyhodiť cez všetky čiary.

55:13
    Sarvaš – Slovensko 2+10 napadnutie hlavy a krku.

54:50
    Kanada hrá v šestici, signalizované vylúčenie Slovenska.

54:26
    Hryzák si pri mantineli vyšliapol na jedného z Kanaďanov a vyslúžil si potlesk.

53:36
    Pred našou bránou bolo husto, Merkley strieľal na teč, no puku sa zmocnil Kováčik.

53:01
    Turan nalepený na Thomasovi, nechce ho pustiť.

51:48
    Zblokovaná strela Wooa, odrazený puk našiel McBaina, strieľa do hrude Vojvodu.

51:14
    Dobrú prácu odviedol Šeliga, keď nenechal prejsť McBaina.
    49:49 Barrett HAYTON - 6:1

49:49
    Kanada dala gól!
    Slovensko je nedisciplinované a za to aj pyká. Ďalší gól v našej sieti, postaral sa oň BARRETT HAYTON, ktorý tečoval strelu Smitha. Asistencie: Ty Smith, Akil Thomas.

48:42
    V oslabení sme mohli znížiť! Faško-Rudáš mieril medzi Rodrigueho betóny, ale kanadský brankár ich včas dokázal sklepnúť a nepustil ďalší puk za svoj chrbát.

48:32
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Peter Melcher – 2 min., podrazenie).
    47:20 Joe VELENO - 5:1

47:20
    Merkley dostal veľa priestoru, pozrel sa, spätnou prihrávkou našiel JOEA VELENA, ktorý sa z prvej nemýlil a prestrelil Vojvodu. Asistencie: Ryan Merkley, Anderson Macdonald.

46:49
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Martin Vitaloš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

46:39
    Slovensko trochu pookrialo, Šeliga nedotiahol akciu do konca, zblokoval ho Woo.

46:13
    Nepríjemný moment, Faško-Rudáš sa len ťažko dvíha z ľadu a na striedačku odchádza za pomoci spoluhráčov.
    45:27 Oliver TURAN - 4:1

45:27
    Slovensko dalo gól! Po jednoduchej akcii Slovensko znižuje v presilovej hre. Po prihrávkach Ilenčíka a Okuliara prestrelil OLIVER TURAN všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencie: Oliver Okuliar, Matej Ilenčík.

45:07
    V oslabení o dvoch hráčov unikol Dellandrea, z uhla vystrelil do vyrážačky brankára.

Oddychový čas hostí.

44:42
    Vylúčenie v tíme Kanada (Jared McIsaac – 2 min., sekanie).

44:22
    Rýchlosť Kanaďanov nám robí obrovské problémy, nevieme sa presadiť, no Kanada pôjde do troch, to je šanca pre Slovensko.

43:48
    Vylúčenie v tíme Kanada (Anderson MacDonald – 2 min., hrubosť).

43:48
    Strela Addisona, závar pre našou bránou, bude sa vylučovať.

43:24
    Bučko si urobil útočný výlet, no bol odzbrojený. Za pukom ešte korčuľuje Faško-Rudáš a prinútil Rodrigueho k zákroku.

42:21
    Paulíny sa puku nedotkol, píska sa zakázané uvoľnenie.

41:58
    Kanaďanov sa snažíme otravovať v ich obrannom pásme, no tí sa ženú dopredu, Vojvoda kryje strelu Dobsona.

40:46
    Kanada dohráva presilovku z druhej tretiny v našom obrannom pásme, ale do šance sme ich nepustili.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Pomer striel po druhej tretine: Kanada: 24, Slovensko: 7.

Kanada nám strelila dva góly aj v prostrednej tretine. Presadili sa Hayton a Macdonald. V prvej tretine sa nám ešte darilo držať krok s Kanadou, čo sa o druhej tretine povedať nedá.

Tretia tretina začne o 20:36.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:54
    Thomas v posledných sekundách míňa bránu.

39:35
    Kováčikovi sa nepodarilo vyhodiť odrazený puk po strele Merkleyho.

38:44
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Marcel Dlugoš – 2 min., hrubosť).

38:44
    Hayton strieľal spomedzi kruhov.

Dnešné stretnutie sleduje 1974 divákov.

38:06
    Puk z hokejky Dobsona sa od Vojvodovej vyrážačky odráža na ochrannú sieť.

37:47
    Vojvoda v paľbe striel, Slovensku sa nedarí vyhodiť.

37:07
    Tlak Kanady začína byť neúnosný, hrá sa prakticky iba v našom obrannom pásme, toto nevyzerá dobre.

35:39
    Presilová hra využitá, 4:0 pre Kanadu. Po prihrávke Velena sa do strely oprel ANDERSON MACDONALD a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencia: Joe Veleno.

35:00
    Hayton spoza brány hľadal Addisona, Vitaloš jeho prihrávku prečítal, nepodarilo sa nám ale vyhodiť puk a bránime sa ďalej.

33:57
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Simeon Pjaták – 2 min., krosček).

33:21
    Počas presilovej hry sme neohrozili kanadského brankára.
    Vojvoda prerušuje hru po strele aktívneho Fortiera

32:07
    Nepodarilo sa nám usadiť v útočnom pásme, Kanaďania išli v dvojici dopredu, zobral to na seba Fortier a Vojvoda prerušuje hru.

31:13
    Vylúčenie v tíme Kanada (Benoit-Olivier Groulx – 2 min., sekanie).
    31:07 Barrett HAYTON - 3:0

31:07
    Zdalo sa, že Hayton bude prihrávať, no opak bol pravdou. Sťahovačkou sa zbavil bezmocného Ilenčíka, vystrelil a puk skončil za prekvapeným Vojvodom. Asistencie: Kevin Bahl, Noah Dobson.

30:48
    Sarvaš sa hodil do McIsaacovej strely a vyslúžil si potlesk slušne zaplnených tribún.
    Dlugoš nepúšťa do šance Noela

30:26
    Zápas sa zlomil do druhej polovice a Slovensko prehráva s Kanadou 0:2.

29:51
    Smithova strela od modrej presná nebola. Ešte McIsaac tečoval pred našim brankárom, ťažké chvíle pre Slovensko. Tlak Kanady narastá.

28:47
    Fortier je dnes pri chuti, opäť sa dostal do šance, v poslednej chvíli mu znepríjemnil zakončenie Zekucia.

28:02
    Fortier korčuľoval za vystreleným pukom, nestihol ho, hra sa sťahuje pred Rodrigueho.

27:41
    Slovenský brankár s ďalšími zákrokmi, Kanaďania pritvrdili.

26:45
    Foote obkrúžil bránu, prihral Haytonovi, strela smerovala na bližšiu tyčku, ktorú si Vojvoda postrážil.

26:08
    Ilenčík nastreľuje puk do pásma a odchádza striedať, číhame na Kanaďanov na červenej čiare.

25:16
    McBainovo zakončenie i strela Smitha a ďalšia strela od McBaina veľké nebezpečenstvo pre slovenský celok neznamenali.

24:53
    Veleno sa pripomenul strelou ponad bránu do plexiskla.

24:07
    Fortier pred bránkoviskom, smerovala na neho ťažká prihrávka, ktorú nespracoval.

23:39
    Kanada sa oslobodzuje, píska sa zakázané uvoľnenie.

23:12
    Sarvaš prešiel modrú čiaru a vystrelil, Rodrigue zasahuje na dvakrát. Ale dobré je, že strieľame a zamestnávame brankára.

22:45
    Groulx sa vyrútil ako rýchlik od mantinelu, prešiel na os ihriska a švihom vyprášil Vojvodovu lapačku.

22:15
    Hayton predkladal puk Woovi do ideálnej pozície, v poslednej chvíli dobre zasiahol Turan.

21:21
    Džugan potiahol akciu na Faška-Rudáša, slovenský kapitán skúsil strelu spoza obrancu a vôbec nie zle, avšak Rodrigue predviedol úspešný zákrok.

20:30
    Okuliar si nedal pozor a ľahko prišiel o puk v obrannom pásme, čo Kanada hneď využila na zakončenie.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Nešťastná 19. minúta znamená pre Slovensko, že po prvej tretine prehráva s Kanadou už 0:2. Pomer striel po prvej tretine: Kanada – Slovensko 10:4.

Druhá tretina sa začne o 19:49.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:45
    Ešte do prestávky sa snažíme vyrovnať, Melcher neuspel spoza brány, následne ani zblízka, keď triafa do masky brankára Rodrigueho.
    18:34 Gabriel FORTIER - 2:0

18:34
    Nepríjemná situácia pre našich hráčov. Neudržali sme Kanadu na uzde a tá nám strieľa dva góly v rýchlom slede. GABRIEL FORTIER unikol našej obrane a nekompromisne zavesil. Bez asistencie.
    Fortier tesne pred druhým gólom Kanady
    Radosť kanadských hráčov po góle Addisona
    18:08 Calen ADDISON - 1:0

18:08
    Využitá presilovka Kanady. Hayton naservíroval spoza brány prihrávku na hokejku CALENA ADDISONA a ten to trafil skutočne výborne. Našiel škulinku medzi Vojvodovou lapačkou a hornou tyčkou. Asistencie: Barrett Hayton, Nolan Foote.

18:01
    Strela Burzana z pravého kruhu, Vojvoda kryje.

17:35
    McIsaac pri strele zlomil hokejku, o niečo neskôr pálil z uhla Macdonald a nastrelil bočnú konštrukciu.

16:42
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Adam Kobolka – 2 min., krosček).

16:20
    Turan odviedol dobrú robotu, postrieľal strieľanú prihrávku popred bránkovisko, ale puk letel vzduchom, to sa ťažko dalo spracovať, ani teč sa nepodaril.

15:34
    Smith mohol strieľať, ale zvolil prihrávku, následne sa k nemu puk dostal opäť, tentokrát vystrelil, ale namieril iba nad bránu.

14:46
    Slováci predvádzajú sympatický výkon a zatiaľ držia krok s favorizovanými Kanaďanmi.

14:10
    Ilenčík tvrdo a presne vypálil od modrej, Rodrigue chvíľu nevedel, kde má puk, ten sa skotúľal vedľa pravej tyčky, kde ho však Melcher neupratal do siete, chýbali centimetre!

13:14
    Rodrigue zatiaľ nemá veľa práce,zmeniť to chcel Okuliar, ale k puku sa vďaka Fortierovi nedostal.

12:13
    Vylúčenie v tíme Kanada (Jett Woo – 2 min., hákovanie).

12:00
    Okuliar dostal puk do jazdy a bolo z toho priame ohrozenie brány.

10:34
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Simeon Pjaták – 2 min., sekanie).

10:34
    Vylúčenie v tíme Kanada (Calen Addison – 2 min., sekanie).

10:34
    Thomas preveril Vojvodu strelou z ľavého kruhu, tá sa po jeho zákroku jemne obtrela o brvno.

10:00
    Viac priestoru na ľade vyhovuje momentálne viac Kanade, zblízka puk neprestrčil za bránkovú čiaru Dudas, Vojvodov úspešný zákrok.

08:57
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Róbert Džugan – 2 min., držanie hokejky).

07:57
    Vylúčenie v tíme Kanada (Benoit-Olivier Groulx – 2 min., držanie).

07:48
    Pekné momenty našich chlapcov v útočnej tretine, do zakončenia sa dočkal Faško-Rudáš, zblízka trafil Rodrigueho.

07:40
    Faško-Rudáš napádal Merkleyho, tomu na chvíľu ušiel puk, čo využívame na prechod do útoku a po strele Kobolku zvoní tyčka aj na druhej strane!

07:07
    Kanada roztočila kolotoč v našom obrannom pásme a po strele Thomasa zvoní žŕdka. Prvé vážne pohrozenie Kanady.

06:01
    Vitaloš mal puk vo svojej moci, Kanaďania mu ho zobrali v pásme, o malú chvíľu sa nám podarilo dostať do útočného pásma zásluhou Pjatáka, ale tomu ušiel puk.

05:00
    Dlhšie sa neprerušuje, hrá sa hore-dole, no väčšinu času je pri puku Kanada.

03:29
    Sarvaš vložil hokejku do letiaceho puku a snažil sa ho dokorčuľovať za kanadskou bránou.

02:38
    Dobson nás odstavil od puku, vysunul Velena, ktorý sa nepredral cez dvojicu obrancov. Kanada sa ale ubránila našej presilovej hre celkom bez problémov.

01:53
    Turan zachytil puk až za modrou čiarou – ofsajd.

01:40
    Strela Turana na teč, Okuliar sa k puku nedostal, skúšame to opäť, ale Kanada vyhadzuje.

00:45
    Kanada sa oslobodila hneď v úvodných sekundách, nám sa nedarí dostať do pásma.

00:13
    Vylúčenie v tíme Kanada (Jack McBain – 2 min., hákovanie).

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Kanada: Rodrigue (Gravel) – Bahl, Addison, Smith (A), Dobson, Merkley, Woo (A), McIsaac – Veleno (C), Thomas, Dellandrea – Fortier, Groulx, McBain – Noel, Hayton, Dudas – MacDonald, Shepard, Burzan – Foote.

Slovensko: Vojvoda (Vyletelka) – Bučko (A), Dlugoš, Ilenčík, Kobolka, Turan, Vitaloš, Zekucia – Čederle, Džugan, Faško-Rudáš (C) – Hryzák, Kováčik, Kupka – Melcher, Minko, Okuliar (A) – Paulíny, Pjaták, Sarvaš – Šeliga..

Memoriál Ivana Hlinku pokračuje v stredu tretím hracím dňom. O 19:30 zabojujú proti sebe tímy Kanady a Slovenska.

KANADA si včera popoludní bez problémov poradila s Fínskom 5:1, v pondelok podľahla Rusku až po samostatných nájazdoch a v tabuľke je druhá so štyrmi bodmi.

SLOVENSKO včera večer nezvládlo zápas s favorizovaným Ruskom a vyfasovalo debakel 3:9. Našej reprezentácii sa nedarilo ani v pondelok, keď Fínom podľahla 1:6. Slovensku patrí v priebežnej tabuľke posledná štvrtá priečka, zatiaľ nezískalo ani bod.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 19. Addison (Hayton, Foote), 19. Fortier, 32. Hayton (Bahl, Dobson), 36. MacDonald (Veleno), 48. Veleno (Merkley, MacDonald), 50. Hayton (Smith, Thomas) – 46. Turan (Okuliar, Ilenčík)

Kanada: Gravel (Rodrigue) – Bahl, Addison, Smith (A), Dobson, Merkley, Woo (A), McIsaac – Veleno (C), Thomas, Dellandrea – Fortier, Groulx, McBain – Noel, Hayton, Dudas – MacDonald, Shepard, Burzan – Foote.

Rozhodčí: Fridrich, Stano – Šefčík, Tvrdoň