Terchová – Prešov 0:2 (kon.) | Bacúch – Michalovce 2:7 (kon.) | Chlebnice – Trenčín 0:5 (kon.)
Rožňava – Senica 0:4 (kon.) | Veľká Lomnica – Ružomberok 0:10 (kon.) | Ivanka pri Dunaji – Dunajská Streda 1:3 (kon.)
Jacovce – Trnava 0:10 (kon.)
FK 09 Bacúch
2:7 (0:6)
MFK Zemplín Michalovce
sk Středa 09.08.2017, 16:30 • Futbalový štadión FK 09 Bacúch • Slovenský pohár - Slovnaft cup • 2. kolo

Vážení diváci, vitajte pri sledovaní textového prenosu zo zápasu 2. kola Slovnaft Cupu medzi domácim celkom FK 09 Bacúch a Fortunaligistom z Michaloviec. Stretnutie sa začne o 16:30.

Klub z východu Slovenska vydoloval z úvodných troch zápasov Fortuna ligy iba jediný bod. Odzrkadlilo sa to na postavení, MFK je na desiatom mieste.

Bacúch sa nachádza v okrese Brezno, Michalovce tak musia cestovať do Banskobystrického kraja. FK 09 hráva v V.lige skupiny C, kde stihlo domáce mužstvo tohto stretnutia odohrať jeden zápas, ktorý sa skončil remízou. V prvom kole Slovnaft Cupu sa postup Bacúcha ľahko veru nerodil, TJ Sokol Medzibrod bol vyrovnaným súperom, o čom svedčí aj výsledok 3:2 pre FK 09, zaskvel sa najmä dvojgólový Roman Švidraň. Zaujímavosťou je, že ešte pred 90. minútou bol stav 2:1, v nadstavenom čase videli diváci ešte dva presné zásahy. Medzi opory tímu patrí už spomínaný Roman Švidraň, odchovanec Podbrezovej Tomáš Giertl, ale aj Patrik Leško.

V minulej sezóne FK 09 Bacúch v Slovnaft Cupe nefiguroval. Michalovce to takmer dotiahli až do finále, no v semifinále nestačili na neskoršieho víťaza z Bratislavy. Slovan zdolal Michalovce v oboch zápasoch a zaslúžene putoval do finále.

Úvodné zostavy:

FK 09 Bacúch: Palider – Jakuba, Švidraň, Meškan (C), Giertl, Košičiar, Švantner, Dekrét, Vraniak, Mucha, Gemzický
    Náhradníci: Engler, Leško, Švéda, Lenďák, Kurek, Nikel, Rusnák

MFK Zemplín Michalovce: Kira – Šimčák, Bednár, Žofčák (C), Danko, Antonov, Mancilla, Koscelník, M. Kolesár, Kavka, Kushta
    Náhradníci: Grič, P. Kolesár, Božok, Dráb, Sviarchynski, Bragin

Rozhodca: Bystrík Nemček – Tomáš Mókoš, Pavel Jánošík.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Vážení čitatelia, výsledok tohto zápasu vám z technických príčin prinesieme až po skončení duelu. Ospravedlňujeme sa za spôsobené komplikácie.

11
    Michalovce dali gól!
    ANTON ANTONOV otvára skóre stretnutia, favorit sa ujíma vedenia po desiatich minútach.

20
    Na konci úvodnej dvadsaťminútovky je to opäť z pohľadu hostí opäť veselšie, presadil sa KRISTJAN KUSHTA.

22
    Dva presné zásahy v rozpätí troch minút, o víťazovi je rozhodnuté. Do streleckej listiny sa zapísal MARTIN KOSCELNÍK.

23
    Striedanie v tíme FK 09 Bacúch: z ihriska odchádza Gemzický, prichádza Lenďák.

27
    IGOR ŽOFČÁK si taktiež pripisuje gól a upravuje skóre na 4:0.

36
    Striedanie v tíme FK 09 Bacúch: z ihriska odchádza Košičiar, prichádza Nikel.

37
    Do záznamu o stretnutí sa gólom zapíše aj obranca PETER KAVKA.

38
    Ubehlo minúta a ANTON ANTONOV prekonal Palidera po druhýkrát v dnešnom dueli, čo znamená, že Michalovce vyhrávajú o rovný poltucet gólov!

45
    Prvý polčas sa skončil.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Žofčák, prichádza Božok.
    Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Danko, prichádza P. Kolesár.

56
    Striedanie v tíme FK 09 Bacúch: z ihriska odchádza Mucha, prichádza Kurek.

65
    Striedanie v tíme MFK Zemplín Michalovce: z ihriska odchádza Kushta, prichádza Bragin.

68
    Bacúch dáva gól! TOMÁŠ GIERTL sa postaral o kozmetickú úpravu skóre, keď znižuje na 1:6. Kira s čistým kontom domov neodcestuje.

82
    Bacúch dáva gól! Hráči Michaloviec zápas dohrávajú, čo dáva domácim možnosť pridať ďalšie góly. PETER ŠVANTNER sa pridal ku Giertlovi a za Bacúch skóroval aj on.

87
    Dnešné stretnutie sleduje 1100 divákov.

89
    Striedajúci VLADISLAV BRAGIN pridáva siedmy zápas tímu z Fortuna ligy a asi definitívne upravuje skóre na konečnú podobu.

90

Michalovce zvládli zápas druhého kola Slovnaft Cupu a vyprevádzajú zo súťaže FK 09 Bacúch. Na zápas prišla pekná návšteva, ktorú museli potešiť aj góly domácich hráčov. (18:55:37)

Viktor Kalinács

Branky: 68. Giertl, 82. Švantner – 11. Antonov, 20. Kushta, 22. Koscelník, 27. Žofčák, 37. Kavka, 38. Antonov, 89. Bragin

Rozhodčí: Bystrík Nemček – Tomáš Mókoš, Pavel Jánošík