Viťaz – HC Slovan 4:2 (kon.) | Zvolen – Košice 1:5 (kon.) | Olomouc – Trenčín 4:3 (1:0 po s.n.)
K. Vary – Litvínov 5:1 (kon.) | Slavia – Kladno 3:1 (kon.) | Třebíč – Prostějov 3:2 (kon.)
Pardubice – Motor ČB 5:0 (kon.) | Znojmo – Mladá Boleslav 7:6 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 3:4 (po pr.)
Kadaň – Ústí n/L 1:3 (kon.) | Přerov – Havířov 1:0 (kon.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 3:5 (kon.)
Řisuty – Děčín 4:1 (kon.) | Klatovy – Sokolov 2:4 (kon.) | Žďár n/S – Mor. Budějovice 9:4 (kon.)
Frýdek-M. – Cracovia 2:4 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 1:2 (0:2 po s.n.)
HC Energie Karlovy Vary
5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
HC VERVA Litvínov
Čtvrtek 10.08.2017, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Přípravné zápasy

Zápas je u konce. Druhé přípravné utkání vyznělo jasně pro domácí Energie, která porazila Vervu jasně 5:1. (19:35:10)

59:11
    Spěšného beton konečnou zastávkou i pro střelu Kohouta.

58:09
    Skuhravého dělovka končí na masce Spěšného. Domácí kapitán ještě jel zkontrolovat, zda je brankář soupeře v pořádku.

56:59
    Za sekání je vyloučen Jakub Dufek (LIT).

55:48
    Přihrávka skrz obranu Vervy na Sičáka měla neuvěřitelné parametry. Totéž se ovšem nedá říci o zakončení domácího beka.

54:20
    Beránek ujížděl sám na gólmana hostí, nicméně kličku do bekhendu Spěšný přečetl.

52:08
    Dělovku finského forvarda Tuominena vyráží Spěšný do ochranné sítě.

51:10
    Přihrávka na Kohouta neprošla, píská se zakázané uvolnění.

50:10
    Václav Skuhravý míjí v obrovské příležitosti hostující kled.

48:55
    Jan Tomeček oslovil svou ránou Spěšného beton, puk stále na varských hokejkách.

48:25
    Neúspěšné nahození domácího borce znamená icing.

46:49
    Ani Gorčík, ani Skuhravý se prosadit nedokázali. Ačkoliv mají energetici pohodlný náskok, na jejich hře se to neprojevuje, stále jsou lepším celkem a náskokem se nenechávají uspat.

45:02
    Tomáš Kvapil vypálil od modré a kotouč se od špičky Spěšného lapačky odrazil mimo branku Vervy.

44:32
    Zelenobílí vyhazují až na zakázané uvolnění, buly před Novotným.

43:42
    Sebastian Gorčík ujížděl sám na Spěšného, nicméně střelou po ledu neuspěl.

42:35
    Novotného branku ohrozil Havlíček, karlovarský brankář obstál.

42:01
    Oba týmy hledají cestu k brance toho druhého.

40:02
    První vhazování pro domácí a Energie se okamžitě zabydlují před Spěšným.

40:01

V závěru třetiny se ještě dostali do akce litvínovští hokejisté, ovšem Novotný byl připravený. Ve druhé periodě se podařilo Vervě snížit gólové manko, ovšem Energie nijak nezahálela a přidala rovnou dva góly, a tak je prozatimní skore 5:1. Jak dopadne dnešní přípravné utkání? To se dozvíme ve třetí části, který začne v 19:06

40:00

39:34
    Verva se dostala před Novotného a pokouší se vybojovat vhodnou pozici ke střele.

39:14
    Dávid Gríger (KVA) odchází na dvě minuty za krosček.

38:47
    Lukáš Doudera (LIT) odchází na dvě minuty za držení.

38:06
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Přání fanouškům splnil VLADIMÍR SIČÁK, který získal na vteřinu přesnou přihrávku od Václava Skuhravého. První jmenovaný dorážel kotouč do prázdné brány za bezmocného Spěšného. Asistence: Václav Skuhravý, Ondřej Beránek.

37:51
    Vervě se daří osvobodit z domácího sevření.

37:22
    Energie se drží u Spěšného a hledá vhodnou možnost k útoku.

37:03
    Vzápětí odchází zpytovat svědomí Stanislav Balán (KVA) za sekání soupeře.

36:37
    Jan Tomeček obdržel velmi ošklivý zákrok do hlavy. Na dvě minuty proto odchází Filip Helt (LIT) za vysokou hůl.

36:05
    Novotný zalehl kotouč, vhazovat se bude po jeho levici.

36:00
    Energetici se snaží přemoct Spěšného. Ten za svá záda prozatím nepustil žádnou střelu.

35:11
    Ofsajd zastavil průnik karlovarských mužů do útočné třetiny.

34:30
    Karlovarští se opět zmocňují puku a pokouší se projít přes střední pásmo. Po neúspěšném pokusu to zkouší znovu.

38:57
    Střelu Kvapila zabil Spěšný svou bruslí.

32:37
    Po několika dorážkách se nedokázal do prázdné brány trefil Havlíček.

32:13
    Energie se snaží dostat ze sevření a také se jí to daří.

31:32
    Energetici se zabydleli před Spěšným, vzápětí spěchají do obrany.

30:45
    Verva se drží na kotouči a snaží se přejít přes střední pásmo. Tam čeká obrana karlovarských hokejistů.

30:23
    Střídání v týmu HC VERVA Litvínov: ze hřiště odchází Soukup, přichází Spěšný.

30:23
    Litvínov hraje v plném počtu.

30:01
    Po chybné rozehrávce Karlovy Vary opouští útočnou třetinu a začínají novým útokem.

29:11
    Gorčík přešel do útočného pásma, a tam se s Energií také drží.

28:20
    Pár vteřin po gólu odchází na trestnou lavici Jiří Doležal (LIT) za hákování soupeře.

27:46
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Jan Dufek projel do útočné třetiny, přehodil obránce a nahrál před branku, kde čekal volný FILIP HELT, který přesně zavěsil pod víko. Asistence: Jan Dufek

26:58
    Sebastian Gorčík bojuje o kotouč za brankou. Bleskově se hra přesouvá k Novotnému, na kterého Dufek vyslal ránu.

26:30
    Verva se snaží zabránit karlovarské rozehrávce, ale nedaří se jí.

26:17
    Krejčí vystřelil od modré, Soukup byl opět připravený zasáhnout.

26:12
    Další dělovka, tentokrát od Vladimíra Sičáka, kterou Soukup pokryl.

26:00
    Stanislav Balán pálil z první, jeho dělovka mířila jen na plexisklo.

25:30
    Petr Stloukal prošel do útočné třetiny, kde se Karlovy Vary nezdržely moc dlouho. Vzápětí totiž Verva vyhazuje na zakázané uvolnění.

24:40
    Šafář se pokusil přejít přes střední pásmo, ale marně. Nakonec se tak daří. Henri Tuominen trefil jen boční stranu Soukupovy svatyně.

24:09
    Další pokus Vervy prvně zastavil Novotný, následnou střelu vyhodil Kvapil až na druhou stranu ledové plochy.

23:48
    Na druhou stranu v mžiku se valí zelená lavina, která je zastavena obranou Litvínova.

23:40
    Litvínov se snaží překonat bezchybného Novotného, ale marně.

22:46
    Ondřej Beránek se dostal do samostatného úniku, ovšem Soukup vyjel z branky a padl na kotouč, čímž zastavil hru.

22:17
    Verva vyhodila jen na zakázané uvolnění, vhazování v útočné třetině Energie.

21:28
    Energetici se dostali do útočné třetiny a bombardovali Soukupa. Ke kotouči se dostal Jakub Flek, jeho ránu dokázal Soukup vyrazit před sebe, kde už stál připravený na dorážku STANISLAV BALÁN, který bez obtíží poslal střelu do prázdné brány. Asistence: Jakub Flek, Tomáš Rachůnek.

20:24
    Ve vlastní třetině přebírá puk Verva, k šanci se v útočné třetině však nedostala, díky důsledné obraně Karlových Varů.

20:03
    Kotouče se zmocňují domácí, kteří se ihned motají kolem branky Soukupa.

20:01

Hokejisté Vervy se připravují na druhou periodu. Vzápětí nastupuje i tým domácí Energie.

První část patřila energetikům, kteří vedou nad Litvínovem 3:0. Branky domácích dávali Rachůnek, Beránek a Kverka. Druhá třetina začíná za šestnáct minut.

20:00

19:10
    Kohout vyzkoušel pozornost Soukupa, hostující brankář uspěl.

17:04
    Dva litvínovští hráči sami před Novotným, avšak větší problém měli hráči sami se sebou, než s domácím brankářem.

15:21
    Další možnost na kontaktní branku pro chemiky. Na dvě minuty odjíždí na trestnou lavici Stanislav Balán, provinil se sekáním.

14:12
    Stloukalova střela nejprve vypadla Soukupovi z náručí, nicméně litvínovský strážce branky skočil po puku a zalehl ho.

12:58
    Hraje se nahoru, dolů. O přerušení se postarala zablokovaná střela domácího kapitána Skuhravého.

11:37
    Dufkova střela končí na betonech domácího brankáře, které zaduněly až na komentátorské stanoviště.

09:57
    Za podražení je tentokráte vyloučen domácí hráč, jímž je Jaromír Kverka.

09:57
    Karlovarský útok pokračuje, Kverka s Tuominenem nádherně motali obranu hostí a nebezpečně ohrozili Soukupa.

08:27
    A podruhé litvínovský bek. Zbyněk Sklenička podrazil soupeře a jde si odsedět dvě minuty.

07:39
    Karlovarský stroj se nezastavuje. Třetí branku dává Jaromír KVERKA, jenž se protáhl až do gólové šance a nemýlil se. Asistence: Ondřej Beránek

06:24
    Po dlouhé domácí kombinaci v útočném pásmu energetici skórují. Střelu Daniela Krejčího přesně tečuje Ondřej BERÁNEK. Asistence: Daniel Krejčí, Dávid Gríger

04:45
    Za podražení odchází na dvě minuty Sklenička (LIT).

04:30
    Přesun Karlovarských do útočného pásma se nezdařil, u puku je Litvínov.

04:02
    Domácí gólman kryje i další střelu Vervy.

03:54
    Energetici vyhazují na zakázané uvolnění, schyluje se k buly před Novotným.

03:06
    Přesilovkové pokusy chemiků zastavuje Filip Novotný.

01:30
    Na trestnou lavici putuje Tomáš Rohan, provinil se podražením.

00:56
    Rychlá úvodní branka! Tomáš RACHŮNEK objel hostující klec a zasunul kotouč za Soukupa. Asistence: Vladimír Sičák

00:35
    První střelou se prezentuje litvínovský Lukáš Válek.

00:02
    První buly pro domácí.

00:01

Týmy se již chystají před úvodním vhazováním, začíná se za malou chvilku.

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (Závorka) – Podlipnik, Rohan M., Krejčí, Sičák, Kvapil, Tomeček, Rulík, Šafář – Stloukal, Tuominen, Gríger, Rachůnek, Balán, Flek, Rohan T., Skuhravý, Gorčík, Beránek, Kverka, Kohout

HC VERVA Litvínov: Soukup (Spěšný) – Doudera, Gula, Baránek, Sklenička, Kokeš, Franc, Jícha – Doležal, Válek, Jurčík, Helt, Havlíček, Nejezchleb, Bečvář, Matai, Dufek

Rozhodčí: Kostourek, Grech – Gerát, Belko.

KV Arena bude hostit druhé vzájemné přípravné utkání Karlových Varů s Litvínovem. První duel, hraný v úterý, dopadl lépe pro chemiky, kteří po vyrovnaných třech dvacetiminutovkách zvítězili 4:3 po samostatné nájezdy. Pro Vervu je toto klání již třetím přípravným. Před úterním vítězstvím nad Energií ještě porazili Ústí poměrem 6:3. Energetici budou hrát přípravné utkání číslo dva, první na domácím ledě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Matěj Hodoval

Branky a nahrávky: 1. Rachůnek (Sičák), 7. Beránek (Krejčí, Gríger), 8. Kverka (Beránek), 22. Balán (Flek, Rachůnek), 39. Sičák (Skuhravý, Beránek) – 28. Helt (Dufek)

HC VERVA Litvínov: Soukup (30.Spěšný) – Doudera, Gula, Baránek, Sklenička, Kokeš, Franc, Jícha – Doležal, Válek, Jurčík, Helt, Havlíček, Nejezchleb, Bečvář, Matai, Dufek

Rozhodčí: Kostourek, Grech – Gerát, Belko