Olympia Radotín – Žižkov 2:2 (kon.) | Příbram – Vlašim 2:3 (kon.) | Frýdek-Místek – Třinec 1:0 (kon.)
FK Frýdek-Místek
1:0 (1:0)
FK Třinec
Sobota 12.08.2017, 17:00 • Stadion Stovky, Frýdek-Místek • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 3. kolo

Já se dnes s váma loučím. Děkuji za pozornost. (18:54:03)

Máme tady konec! Posledních 20 minut bylo velmi vyhrocených a rozdalo se mnoho žlutých karet. V prvním poločase byli hosté aktivnější, poté se, ale trefil Matěj Biolek. Ve druhém poločase se hosté snažili s výsledkem něco udělat, ale obrana domácích skvěle pracovala. Petr Literák byl po dvou žlutých vyloučen a na hřišti se odehrávala malá válka. Domácí to nakonec zvládli a připisují si první výhru v lize. Hosté poprvé ztratili body.

90+7

90+7
    Faul hostů.

90+6
    Hra pokračuje.

90+6
    Varadi je pořád ošetřován, pravděpodobně má tržnou ránu na hlavě.

90+5
    Na hřišti se srazili hráči obou týmů a jsou povolání doktoři.

90+5
    Jiří Kateřiňák vystřelil z dálky a trefuje pouze břevno!

90+4
    Hosté se zatím marně snaží najít skulinku mezi obranou domácích.

90+4
    Aut pro hosty.

90+3
    Faul hostů.

90+3
    Za zdržování dostává žlutou kartu Antonín Buček.

90+2
    Hosté přímý kop nevyužili a Buček bude odkopávat od brány.

90+1
    Žlutou kartu dostává Nicolas Šumský (MFK Frýdek-Místek).

90+1
    Hosté se vrátili na svou půli. Na hřišti začíná válka.

90
    Rozhodčí nastavuje 6 minut!

90
    Petr Literák musel faulovat, jinak by se hosté dostali do velmi dobré šance a tak jde ze hřiště po druhé žluté kartě.

90
    Šumský posílal centr na Varadiho, ale obrana hostů hasila odkopem.

89
    Pavol Ilko fauloval a hostům čas běží velmi rychle.

88
    Pielorz odkopl míč do zámezí. Aut pro hosty.

88
    Žlutou kartu dostává Marián Kovařík (MFK Frýdek-Místek).

87
    Hosté se pokoušejí dostat do šance, ale opět domácí obrana hasí nebezpečí odkopem.

87
    Kateřiňák z přímého kopu nastřelil pouze zeď domácích. Odkop od brány o který se postará Antonín Buček.

86
    Žlutou kartu dostává Petr Literák (MFK Frýdek-Místek).

85
    Slaninka se po pravé straně hřiště řítil sám, ale nakonec z toho nic nebylo, i když se domácí dožadovali odpískaní penalty.

84
    Jenom co přišel na hřiště už Martin Slaninka dostává žlutou kartu a hosté mají přímý kop z dobré pozice.

84
    Hosté drží míč a snaží se něco vymyslet.

83

82
    Nakonec je Matěj Biolek odnesen na nosítkách a na hřiště se podívá Martin Slaninka.

81
    Doktoři jdou na hřiště, jelikož na zemi leží hráč domácích.

81
    Po celý zápas, ale obrana domácích pracuje skvěle a hosté se nemůžou dostat do zakončení.

80
    Hosté se snaží s výsledkem něco udělat a poslední minuty patří Třinci.

80
    Faul Čelůstky na Chvěju.

79
    Žlutou kartu dostává Patrik Krčula (MFK Frýdek-Místek).

78
    Patrik Krčula dostal míč do zámezí, odkop od brány hostů.

78
    Krčula šel po levé straně, ale nepřihrál přesně. Aut pro domácí.

77
    Varadi centr vyřešil odkopem do hráče hostů a domácí budou mít odkop od brány.

77
    Literák fauloval Dediče.

76
    Biolek odvrátil hrozící nebezpečí hlavou. Následně se hosté ocitli v ofsajdu.

76
    Dnešní utkání sleduje 1137 diváků.

76
    Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Matej Ižvolt, přichází Petr Joukl.

74
    Biolek fauloval Šumberu a hosté pokračují v nátlaku.

73
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Radim Grussmann, přichází Patrik Krčula.

73
    Ofsajd hostů.

72
    Kateřiňák podle rozhodčího čistě odebral míč Kovaříkovi. Nic z toho ale nebylo a bude to odkop od brány domácích.

71
    Matej Ižvolt se dostal do zakončení, ale zamířil vedle brány domácích.

71
    Šumský fauloval Kateřiňáka.

70
    Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Václav Juřena, přichází René Dedič.

70
    Kovařík fauloval hráče hostů.

70
    Aut pro domácí.

69
    Juřena fauloval Literáka. Poslední minuty na hřišti jsou velmi vyhrocené.

67
    Hosté se dožadovali faulu v pokutovém území. To Jiří Janoščin neunesl a fauloval domácího brankáře.

67
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Ľubomír Willwéber, přichází Ondřej Chvěja.

66
    Šimon Šumbera se z ničeho nic ocitnul sám před odkrytou bránou a trefil pouze břevno!

66
    Hosté si rozehráli nakrátko a Biolek vbíhá do hřiště.

65
    Literák fauloval Juřenu.

64
    Biolek je ošetřován mimo hřiště, ale pravděpodobně bude pokračovat.

63
    Biolek včas odkopl míč, přitom byl faulován Janoščinem. Na hřiště jsou opět povoláni doktoři.

62
    Hra může pokračovat.

61
    Juřena šel po pravé straně, přihrával centrem na spoluhráče, ale do střely se hosté nedostali. Přitom se zranil Pielorz a je ošetřován na hřišti.

61
    Kovařík vybojoval aut pro své mužstvo.

60
    Juřena se nachytal v ofsajdové pasti.

59
    Šumský si zpracoval míč pro sebe na hranici vápna a následně vystřelil jen těsně levé tyče! Brankář Paleček se jen ohlížel.

58
    Záložník hostů nedostihl míč a domácí budou mít odkop od brány.

57
    Juřena se málem dostal do šance, ale dnes famózní kapitán Petr Literák opět skluzem odvrátil hrozící nebezpečí.

56
    Třinečtí teď vymýšlejí akci.

55
    Šumbera dostihl míč na levé straně, následně odcentroval, ale Buček si lehce bere míč.

55

54
    Střídání v týmu FK Fotbal Třinec: ze hřiště odchází Martin Janošík, přichází Jiří Kateřiňák.

54
    Faul domácích.

54
    Janošík si neporozuměl s Juřenou a domácí budou mít aut.

53
    Šumský poslal míč do vápna na hlavu Kovaříka, který zakončil vedle.

52
    Reintam fauloval loktem Kovaříka a domácí budou mít přímý kop zhruba z 25 metrů.

51
    Buček si došel pro míč až k čáře vápna a následně odkopává.

50
    Grussmann nedostihl míč na hrací ploše a Paleček se postará o odkop.

49
    Willweber poslal míč na Kovaříka, skvěle zapracovala obrana hostů a vybojovala pro sebe míč v podobě autového vhazování.

48
    Vaněk se dostal ke střele, kterou Buček vyrazil před sebe a následně po míči skočil, který si nakonec bere do rukou.

47
    Faul na Petra Literáka.

46
    Janošík poslal špatnou přihrávku a míč si bere brankář Buček.

46
    Biolek bude vhazovat do hřiště.

46

O poločase jsme mohli na hřišti vidět v akci malé bejnamínky, kteří možná taky někdy okusí alespoň druhou ligu jako jejich vzoři, co již jdou na trávník. Za pár chvil rozhodčí pískne do píšťalky a začne druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 18:00.

Rozhodčí nenastavil ani minutu navíc, a tak po poločase vede domácí Lipina 1:0. V prvním poločase jsme toho moc neviděli, naštěstí to zachránil Matěj Biolek, který se ve 44. minutě prosadil hlavou.

45

44
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Šumský poslal rohový kop na hlavu Petra Literáka, který hlavičkoval na bránu a míč dohlavičkoval do brány MATĚJ BIOLEK! Domácí se ujímají vedení a vedou 1:0! Asistence: Petr Literák.

43
    Šumského míč se dostal, až do vápna, kde Varadi nastřelil obránce hostů a domácí budou mít rohový kop.

42
    Faul hostů a Šumský si už bere míč na rozehrání volného přímého kopu.

42
    Tentokrát odhlavičkoval Biolek, který byl přitom faulován.

41
    Literák opět odhlavičkoval míč a hosté budou mít další roh.

40
    Literák fauloval a hosté rychle rozehráli. Ilko poslal míč pouze do Švrčka a máme tady další roh hostů.

39
    Kombinaci hostů u hranice šestnáctky hasil odkopem Varadi. Aut pro domácí.

39
    Aut pro domácí. Poslední minuty zápasu ztrácí kvalitu, snad se dočkáme nějaké gólové příležitosti.

38
    Ilko šel do hlavičkového souboje se Švrčkem a vyhlavičkoval míč do zámezí. Následný Faul Kovaříka na Reintama.

37
    Kdo jiný než Petr Literák opět odhlavičkoval míč a následná střela hostů šla hodně mimo.

37
    Biolek fauloval na levé straně hřiště a hosté budou mít přímý kop.

36
    A další aut pro hosty.

36
    Biolek opět skluzem zmařil akci hostů, ti ale budou mít další aut.

35
    Willweber poslal míč na Kovaříka, ten centroval na Švrčka, který ale selhal v zakončení.

35

34
    Biolek skluzem překazil akci hostů, ale míč nevybojoval.

34
    Ižvolt chtěl poslat centr, ale trefil jenom Švrčka.

33
    Literák fauloval ve středu hřiště.

32
    Nepodařený nákop obrany hostů.

32
    Kovařík doběhl s míčem, až za brankovou čáru a Lukáš Paleček se postará o odkop.

31
    Buček lehce bere míč z centru hostů.

30
    Varadi finální přihrávku na Kovaříka neposlal, jelikož skvěle zapracovala obrana hostů.

30
    Biolek poslal míč do vápna, tam se nacházelo hodně hráčů a tak to Paleček řešil vyboxováním, následně se Švrček ocitl v ofsajdu.

29
    Faul hostů.

28
    Ižvolt centroval z rohu, ale Literák opět odvrátil míč. Následná střela hostů byla vysoko nad bránu.

28
    Švrček řeší centr hostů odhlavičkováním do zámezí a hosté budou mít rohový kop.

27
    Pielorz poslal míč až na střechu tribuny. Aut pro hosty.

26
    Varadi poslal míč do vápna, ovšem Paleček si ho bere do svých rukou bez problémů.

26
    Janoščin poslal míč do autu. Domácí tedy budou vhazovat.

25
    Buček se postará o odkop od brány.

25
    Hosté kombinují ve středu hřiště.

24
    Literák se ocitl v ofsajdovém postavení.

24
    Šumský poslal míč z rohu, ale obrana hostů vyhlavičkovala míč do bezpečí.

23
    Grussmann poslal centr z levé strany a obrana to řeší odkopnutím míče do zámezí. Roh pro domácí.

23
    Další ztracený míč domácích a aut pro hosty.

22

22
    Ilko poslal centr z pravé strany do vápna, kde záložník hostů fauloval gólmana Antonína Bučka.

21
    Další aut pro hosty, kterého se ujal Pavol Ilko.

20
    V první dvacetiminutovce jsou jasně aktivnější hosté. Kombinace domácích postupně končí u brankáře Bučka, který to řeší výkopem.

20

20
    Václav Juřena se dostal do zakončení zhruba z 20 metrů, ale střela nebyla moc povedená a míč si opět bere brankář Buček.

19
    Šumbera poslal míč do vápna, ovšem obrana domácích si sním poradila.

18
    Pielorz fauloval hráče hostů a rozhodčí tahá první kartu v zápase.

18
    Vaněk se ve vápně dostal k míči, ale jeho střela neměla razanci a míč si bere Buček.

17

16
    Willweber posunul míč až na Bučka, který naštěstí včas vykopl míč do autu před nabíhajícím útočníkem hostů.

16
    Aut pro domácí borce.

15
    Přímý kop byl rozehrán nakrátko a postupně domácí ztratili míč.

15
    Reintam fauloval Kovaříka ve středu hřiště při hlavičkovém souboji.

14
    Biolek vykopl míč a na kopačkách ho má brankář hostů, který poslal míč do středu hřiště, kde ale fauloval hráč hostů.

13
    Ižvolt poslal centr z pravé strany do vápna, ale obrana domácích zatím skvěle pracuje a uvidíme další roh hostů.

12
    Nikolas Šumský se ujmul rozehrání přímého kopu, ale přestřelil bránu.

11
    Grussmann poslal centr do vápna, ten obrana odvrátila. Následně ale Radim Grussmann vybojoval přímý kop pro svůj tým po faulu hostů.

10
    Grussmann srazil hráče hostů, faul se ovšem nepískal, ale hráč zůstal ležet na zemi a tak rozhodčí pozastavil hru.

10
    Čelůstka se dostal do zakončení hlavou, ovšem výrazně přestřelil.

9
    Literák odhlavičkoval míč na další roh pro Třinec.

9
    Ilko se pokoušel dát centr do vápna, obrana ale odvrátila míč a Třinec bude mít druhý roh v zápase.

8
    Grussmann nepřesně přihrál a hosté jdou dopředu. Nedošli ovšem daleko jelikož Willweber vybojoval míč, ale následně Matěj Biolek fauloval.

7
    Reintam se dostal do hlavičky, ta ale neměla razanci a míč si bere brankář.

6
    Faul Mariána Kovaříka ve středu hřiště a Třinec může pokračovat v nátlaku.

6
    Literák skluzem zabránil centru do vápna a uvidíme první roh v zápase o který se postará hráč hostů.

5
    Buček se teď dlouho rozmýšlel komu přihrát. Nakonec zvolil pravou stranu hřiště na Matěje Biolka.

5
    Vaněk fauloval Šumského ve středu hřiště.

5
    Ofsajd ve kterém se ocitl Adam Varadi.

4
    Hosté je ale vytlačili až na vlastní půlku domácích.

4
    Grussmann vybojoval míč na levé straně hřiště a domácí můžou něco vymyslet.

3

2
    Juřena šel po pravé straně sám, ale jeho přihrávka před bránu se nepodařila a míč si bere do rukou brankář Antonín Buček.

2
    Nyní drží míč na svých kopačkách hosté.

2
    Po odkopu hostů do zámezí, mají domácí autové vhazování.

1
    Domácí začali zápas výkopem a drží míč na své půli.

1

Hráči již jdou na hřiště. Za pár chvil zápas začne.

MFK Frýdek-Místek: Buček – Biolek, Literák (C), Pielorz, Švrček – Ondráček, Willwéber – Varadi, Šumský, Grussmann – M. Kovařík.
    Náhradníci: Mihálek – Hamšík, Spasojević, Slaninka, Krčula, Chvěja, Fofanah.

FK Fotbal Třinec: Paleček – Ilko, M. Čelůstka (C), Reintam, Bedecs, Janoščín – Ižvolt, Vaněk, Šumbera, Janošík – Juřena.
    Náhradníci: Adamuška – Velner, Joukl, Motyčka, Kateřiňák, Masař, Dedič.

Rozhodčí: Vojtěch Severýn – Adam Horák, Dan Vodrážka.

FK Fotbal Třinec:

Slezský Třinec si rovněž zahraje již pátou sezónu Fortuna národní ligu. Třinec minulý ročník skončil o něco lépe, než jeho dnešní soupeř a to na 12. místě. V létě koupili i Pavola Ilka, který minulou sezónu působil ve Frýdku-Místku. Hlavním trenérem je Jiří Neček a jeho asistentem je, ve Frýdku-Místku hodně známý, Svatopluk Schäfer. Třinec letos zatím jede bez ztráty bodu. V poháru vyhrál 7:3 v Havířově a následně 4:0 ve Ždírci nad Doubravou. V lize si z Varnsdorfu přivezl výhru 1:0 a ve 2. kole si doma poradil s exligistou Příbrami 2:1.

MFK Frýdek-Místek:

Domácí Frýdek-Místek si již pátou sezónu po sobě zahraje Fortuna národní ligu. Minulý ročník se jim velice nepovedl a skončili až na 15. místě, po kterém měli sestoupit, ale čtyři týmy z MSFL odmítly postup a tak si 2. ligu zahrají i letos. Kádr překopali a přivedli mnoho nových, ale i starých známých tváří. Do frýdeckého dresu se znovu oblíknout např. Matěj Biolek, Marián Kovařík, ale i Adam Varadi, který zde kdysi působil ještě jako mládežník. Hlavním trenérem je Peter Venglarčík, jeho asistentem je bývalý fotbalový brankář Marek Čech. V prvním kole domácí Lipina přivítala Slezskou FC Opavu, se kterou remizovala 1:1. V dalším kole zavítali do Pardubic, odkud si přivezli prohru 0:1.

Ve 3. kole Fortuna národní ligy uvidíme okresní derby odvěkých rivalů. Toto utkání nemá nikdy favorita a výsledek může skončit jakkoliv. Posledních pět mistrovských utkání skončilo lépe pro Třinec, kteří si připsali dvě výhry, dvě remízy a jednou prohráli.

02. 05. 17 – Třinec 2:1 Frýdek-Místek
    15. 10. 16 – Frýdek-Místek 4:1 Třinec
    17. 05. 16 – Frýdek-Místek 1:1 Třinec
    07. 11. 15 – Třinec 1:1 Frýdek-Místek
    24. 05. 15 – Frýdek-Místek 1:2 Třinec

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Michal Raška

Branky: 44. Biolek

Karty:   18. Pielorz (FRM), 79. Krčula (FRM), 84. Slaninka (FRM), 86. Literák (FRM), 88. M. Kovařík (FRM), 90+1. Šumský (FRM), 90+3. Buček (FRM) – 67. Janoščín (TRI)   90. Literák (FRM)

FK Frýdek-Místek: Buček – Biolek (82. Slaninka), Literák (C), Pielorz, Švrček – Ondráček, Willwéber (67. Chvěja) – Varadi, Šumský, Grussmann (73. Krčula) – M. Kovařík.

FK Třinec: Paleček – Ilko, M. Čelůstka (C), Reintam, Bedecs, Janoščín – Ižvolt (76. Joukl), Vaněk, Šumbera, Janošík (54. Kateřiňák) – Juřena (70. Dedič).

Rozhodčí: Vojtěch Severýn – Adam Horák, Dan Vodrážka