Dunaújváros AC
1:6 (0:3, 1:3, 0:0)
HC Košice
sk Sobota 19.08.2017, 15:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tatranský pohár

V poslednej časti hry sme gól nevideli, Košice zvíťazili vysoko 6:1 a zaistili si účasť v zajtrajšom finále. Dunaújváros bude hrať zajtra v zápase o 3. miesto. O ich súperoch sa rozhodne vo večernom zápase Popradu s Nice, ktorý sa začína o 19:00.
    Ešte dodám, že v pomocných nájazdoch zvíťazil Dunaújváros.

Ďakujeme za pozornosť, pokračujeme večerným zápasom. (17:11:41)

59:42
    Dunaújváros si vzal oddychový čas.

59:07
    Košičania sa snažia ešte všemožnými spôsobomi zakončovať, aby nejaký ten gól strelili. Žiaľ, nedarí sa im to.

58:46
    Klíma si spracoval puk na pravom krídle a príklepom vypálil. Jeho delovka však letela mimo.

58:08
    Od modrej vypálil príklepom Čížek, ale počas svojej strely zlomil hokejku a musel odísť na striedačku.

57:08
    Košice budú hrať v závere zápasu presilovku. Mátyós Odnoga dostáva dve minúty za hákovanie.

56:42
    Jenčík hľadal prihrávkou pred bránku Boltuna, ale ten mu tam nakorčuľoval o čosi neskôr, než Jenčík si myslel.

55:52
    Ogrizek naznačil strelu, vystrelil neskôr, ale Škorvánek sa nenechal vyľakať a s prehľadom zachytil puk.

55:52
    Aljaž Ogrizek sa tlačil do samostatného úniku. Bol faulovaný protihráčom a hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie!

55:10
    Po dlhšom čase si mohol zákrok pripísať aj Škorvánek, ale Skripetsova strela od modrej čiary skončila len na Kafkových chráničoch.

53:51
    Novotný prekorčuľoval útočné pásmo, nemal komu, no napokon prihral v núdzi Kochovi. Košičania ostávajú v pásme.

52:25
    Kafka našiel pred bránkoviskom Boltuna, ktorý tam nakorčuľoval v plnej rýchlosti, ale do priestoru brány sa netrafil.

51:08
    Bača zložil v súboji na ľad Ižackého. Nevyzeralo to byť nebezpečné, Ižacký sa vrátil na striedačku v poriadku.

50:25
    Daniel Rzavský sa natlačil po krídle smerom na bránku a snažil sa prekvapiť Škorvánka. Mieril pod hornú žrď, ale bránku nakoniec netrafil.

49:44
    Oceliari si stále hrajú svoj zápas. Ich fanúšikovia, ktorí sú tu prítomní na popradskom štadióne si už v druhej tretine pýtali "desiatku", no teraz sa im momentálne streliť ďalšie góly nedarí.

48:47
    Klímova prihrávka z pravej strany smerom na Baču nedorazila. Po odrazenom puku na ochrannú sieť však Košice zostávajú v útočnej tretine.

47:30
    Petráš prihral Michalčinovi na modrú, následne si klepkaním vypýtal prihrávku späť. Dostal ju, zakončil, ale do takmer prázdnej bránky sa netrafil!

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 27. Nageler – 1. Bača, 7. Koyš (Klíma, Pacan), 19. Pulli (Koyš, Klíma), 26. Petráš (Šedivý, Novotný), 29. Novotný (Michalčin, Petráš), 30. Koyš (Klíma, Pacan)

Dunaújváros AC: Duschek (Stojanović) – Klosz, Skripets, Lencsés, Hruby, Magosi, Hetényi, Orbán – Azari (C), Ogrizek, Rzavský – Nageler, D. Novotný (A), Ižacký – Németh, Silló, Odnoga – Godó, Lérant, Nagy – Török
    HC Košice: Škorvánek (Lundström) – Dudáš (C), Kessel, Bača, Pulli, Matejka, Čížek, Koch, Michalčin – Jenčík (A), Boltun, Kafka – Koyš, Pacan, Klíma – Petráš, Šedivý, M. Novotný – Šoltés, Suja (A), Hričina