Alavés – Barcelona 0:2 (kon.) | Levante – La Coruňa 2:2 (kon.) | Girona – Malaga 1:0 (kon.)
Las Palmas – Atlético 1:5 (kon.)
UD Las Palmas
1:5 (0:2)
Atlético Madrid
Sobota 26.08.2017, 22:15 • Estadio de Gran Canaria, Las Palmas de Gran Canaria • Španělská LaLiga • 2. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (00:15:47)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 6:2. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:8.

Zápas j u konce a hostující Atlético Madrid si odváží body za jasnou výhru 5:1! Po pauze sice domácí předvedli sympatický výkon a v 58. minutě se dokonce dočkali snížení po hlavičce Jonathana Calleriho, ale už za další čtyři minuty to bylo 1:3. Koke zachytil špatný odkop a ze střední vzdálenosti zamířil naprosto přesně. Koke pak v 75. minutě přidal nůžkami další gól a definitivně tak rozhodl o výsledku. Nebylo to ale ještě vše, v 88. minutě se z hranice pokutového území trefil Thomas Partey a uzavřel tak dnešní střelecky bohatý večer.

90+2

90+1
    Poklidná kombinace u středu, nikdo se už nikam nežene.

90
    Budou se nastavovat dvě minuty.

89
    A domácí fanoušci začali v poměrně velkém počtu opouštět stadion.
    88. Thomas PARTEY - 1:5

88
    Atlético právě vstřelilo branku!
    Tohle je už ale debakl. Hosté podnikli další útok, zleva přilétla přihrávka na střed, THOMAS PARTEY si zpracoval a svou střelu trochu skryl za obránce. Chichizola se sice snažil, ale na tuto střelu z hranice vápna nedosáhl.

87
    Thomasova střela z dálky se stočila vedle branky, Chichizola zasahovat nemusel.

86
    Torres si nabíhal na centr z levé strany, těsně před ním ale zasáhla obrana ve žlutých dresech a zabránila tak šanci hostů.

85
    Nyní jsou u míče hosté, s rozehrou však nikam nepospíchají. Nemají ani důvod.

84
    Viera by rád odčinil neproměněnou penaltu, není mu ale přáno. Nyní mířil nad.

83
    Atlético nyní pouze hlídá své pokutové území a nepouští soupeře na dostřel.

82
    Las Palmas opět v útoku, je to ale dosti pomalé.
    81. Oblak Vierovu penaltu zvládl zneškodnit

81
    K penaltě se postavil sám Jonathan Viera, volil tvrdou střelu, jenže Oblak zvolil správnou stranu a levou rukou tuto ránu vyrazil!
    80. Penaltový zákrok na Vieru

80
    Penalta pro Las Palmas! Viera byl faulován v pokutovém území a jelikož byl sudí poblíž, neváhal ani okamžik.

Aleš Pur

Branky: 58. Calleri (Momo) – 3. Á. Correa, 5. Ferreira-Carrasco (Saúl Ñíguez), 62. Koke, 75. Koke (Ferreira-Carrasco), 88. Partey (Ferreira-Carrasco)

Karty:   14. Hernán (LPA), 24. Bigas (LPA), 39. González (LPA), 62. Viera (LPA) – 39. Vietto (ATM)

Neproměněná penalta: 81. Viera (LPA), brankář Oblak zneškodnil

UD Las Palmas: Chichizola – Simón, Lemos, Bigas, D. Castellano – González (65. Araujo), Hernán (76. Ramírez), Viera (C) – Tana, Calleri, Momo (76. J. Castellano).
    Náhradníci: Lizoain – Míchel, Navarro, J. Castellano, Herrera, Ramírez, Araujo.

Atlético Madrid: Oblak – Vrsaljko (70. Savić), J. Giménez, Godín (C), Lucas Hernández – Saúl Ñíguez, Partey, Koke, Ferreira-Carrasco – Á. Correa (65. F. Torres), Vietto (55. Gabi).
    Náhradníci: Moyà – Luís, Gameiro, Savić, F. Torres, Torres Juanfran, Gabi.

Rozhodčí: Ignacio Iglesias – Alfonso Costoya, Enrique Ramos