Bulharsko – Švédsko 3:2 (kon.) | Francie – Nizozemsko 4:0 (kon.) | Lucembursko – Bělorusko 1:0 (kon.)
Maďarsko – Lotyšsko 3:1 (kon.) | Portugalsko – Faerské ostrovy 5:1 (kon.) | Švýcarsko – Andorra 3:0 (kon.)
Kypr – Bosna 3:2 (kon.) | Řecko – Estonsko 0:0 (kon.) | Belgie – Gibraltar 9:0 (kon.)
Portugalsko
5:1 (2:1)
Faerské ostrovy
Čtvrtek 31.08.2017, 20:45 • Estádio do Bessa Século XXI (Porto) • Kvalifikace MS (Evropa) • Skupina B

Z mé strany je to už pro tento zápas vše, příjemný čtvrteční večer přeje Petr Sumbal. (22:40:51)

Statistiky dnešního utkání:
    Držení míče: 73 % : 27 %.
    Střely na branku: 12:4. Střely mimo: 6:1. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 7:8.

Portugalsko díky šesté výhře kvalifikace tlačí na první Švýcarsko, které stále vede o tři body. Na třetí Maďary mají Portugalci pohodlný osmibodový náskok.Faerské ostrovy zůstávají s pěti body na čtvrtém místě skupiny B.

Utkání obra s trpaslíkem je u konce. Úřadující mistři Evropy porazili Faerské ostrovy 5:1. Nakonec to bylo hladké utkání, ačkoliv na okamžik to mohlo vypadat na drama. To když hosté v prvním poločase snížili na 1:2. Ve druhé půli však Ronaldo dovršil hattrick a Portugalce uklidnil. Kromě něj se trefili ještě Carvalho a Oliveira. Cristiano Ronaldo měl prsty ve všech pěti gólech svého týmu.

90+2

90+2
    Ronaldo se ocitl po zákroku zezadu od Patrika Johannesena na zemi. Ale zraněný není a to je pro něj nyní nejdůležitější.

90+1
    Gunnar Nielsen bude vykopávat od své brány, ale rozhodně spěchat nebude.

90
    Rozhodčí bude nastavovat jen dvě minuty.

89
    Hosté šli do brejku dva na dva, ale Gilli Sørensen neměl dobrý první dotek a neměl tak nárok na další postup vpřed.

88
    Quarsemův centr z levé strany byl hodně nebezpečný. V podstatě by stačilo, aby jej Nélson Oliveira pořádně hlavou trefil a Portugalsko mohlo vézt o pět branek.

88
    Ronaldo si doslova užívá konec zápasu a předvádí kličku za kličkou. To se fanouškům líbí.

87
    Faerské ostrovy se ještě snaží vstřelit gól a podruhé zaskočit obranu Portugalska, ta se ale zdá být soustředěná.

86
    Portugalci se ale i tentokrát dokázali ubránit.

85
    Faerské ostrovy mají k dispozici další autové vhazování rovnou do vápna.
    84. Nélson OLIVEIRA - 5:1

84
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    NÉLSON OLIVEIRA byl na hřišti jen tři minuty a už se zaspal mezi střelce. Odrazil se k němu totiž Ronaldův centr a mohl tak míč z malého vápna v klidu uklidit za záda bezmocného Nielsena. Bez asistence.

83
    Tato varianta tentokrát na rozdíl od prvního poločasu branku nepřinesla Faeřanům.

83
    Gilli Sørensen pošle dlouhý aut až do pokutového území Portugalců.

82
    S Quaresmovým přízemním zakončením z levé strany si Nielsen hravě poradil.

Petr Sumbal

Branky: 3. Ronaldo (B. Silva), 29. Ronaldo (pen.), 58. W. Carvalho (Ronaldo), 64. Ronaldo (W. Carvalho), 84. Oliveira – 38. Baldvinsson

Karty:   13. Soares (POR)

Portugalsko: Patrício – Soares, Pepe, Fonte, Eliseu – Mário (59. Quaresma), Moutinho (73. A. Gomes), W. Carvalho, B. Silva – Ronaldo (C), André Silva (81. Oliveira).
    Náhradníci: B. Varela, Beto – Bruma, D. Pereira, G. Martins, Quaresma, Coentrão, Oliveira, A. Gomes, B. Fernandes, R. Pereira.

Faerské ostrovy: Nielsen – Tór Næs, Gregersen (C), Færø, V. Davidsen – Vatnhamar (66. Bartalsstovu), Jakobsen, Baldvinsson, G. Sørensen – Joensen (80. Løkin) – Edmundsson (74. Johannesen).
    Náhradníci: Gestsson, Hansen – Jónsson, Løkin, Askham, Nielsen, K. Olsen, Bartalsstovu, Johannesen.

Rozhodčí: Srdjan Jovanović – Milan Mihajlović, Uroš Stojković (všichni Srbsko)