Kometa Brno – Kuopio 3:2 (po pr.) | TPS – Bern 3:1 (kon.) | Malmö Redhawks – Stavanger 2:1 (kon.)
Växjö – Davos 5:3 (kon.) | Esbjerg – HV71 2:7 (kon.) | Vienna Capitals – JYP 1:3 (kon.)
Mannheim – Třinec 6:2 (kon.) | EC-KAC – Frölunda 2:4 (kon.) | Zug – Něman Grodno 3:2 (2:1 po s.n.)
Zürich – Gap 4:0 (kon.) | Cardiff – Liberec 3:7 (kon.) | Nottingham – Mountfield HK 4:3 (po pr.)
HC Kometa Brno
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
KalPa Kuopio
Čtvrtek 31.08.2017, 18:00 • DRFG Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina B

46:49
    Na trestnou lavici usedl Otto Leskinen (KAL) na dvě minuty za hákování.

35:02
    A domácí půjdou do tří! Martin Zaťovič to přehnal s napadáním v útočném pásmu a rozhodčí jej vykazují na dvě minuty za sekání. 74 sekund budou hrát domácí ve třech, pokud tedy nedostanou branku.

34:16
    Filip Král nyní nešťastně vyhodil kotouč mezi diváky a poslušně sleduje rozhodčího směrem k trestné lavici. Brňané se budou muset znovu bránit ve čtyřech.

30:24
    Výhodu jedno hráče budou mít hosté, ačkoliv na střídačku při signalizované výhodě odjel Vejmelka. Tomáš Malec (KOM) inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.

27:33
    Alex Lavoie (KAL) vyloučen na dvě minuty za podražení.

20:29
    A hned komplikace pro Kometu. Jan Hruška (KOM) fauloval protihráče v rohu kluziště. Dvě minuty – držení protihráče.

15:31
    Santeri Lukka (KAL) oslabuje svůj tým. Dvě minuty inkasuje za držení.

11:04
    Síly na ledě se na půl minuty srovnají, pak si přesilovou hru zahraje Kometa. Jusso Riikola držel Malletovi hokejku a už se za ním zavírají vrátka na trestné lavici.

09:36
    První přesilovou hru utkání si zahrají hokejisté KalPy. Tomáš Svoboda (KOM) už odchází na trestnou lavici odpykat dvě minuty za podražení.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 9. V. Němec, 55. Nahodil (Mallet, Zohorna), 64. Zohorna (Erat) – 2. Mäkinen (Kantola), 36. Sebok (Lavoie, Maione)

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Krejčík, O. Němec (C), Gulaši, Štencel, Malec (A), Bartejs, Král – Svoboda, Hruška, Erat – Zaťovič (A), V. Němec, Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna – Káňa, Dočekal, Haščák.
    KalPa Kuopio: Godla (Ruotsalainen) – Maione, Riikola (A), Seppälä, Lukka, Mäkinen, Leskinen, Parikka – Jokinen (C), Sebok, Lavoie – Tavi, Ikonen, Ruuttu – Gymer, Luostarinen, Kantola – Mutanen, Vainiola, Nuutinen – Knuutinen.

Rozhodčí: Hradil, Stano – Brejcha, Špůr