Kazachstán – Černá Hora 0:3 (kon.) | Česko – Německo 1:2 (kon.) | Norsko – Ázerbájdžán 2:0 (kon.)
San Marino – Sev. Irsko 0:3 (kon.) | Dánsko – Polsko 4:0 (kon.) | Rumunsko – Arménie 1:0 (kon.)
Litva – Skotsko 0:3 (kon.) | Malta – Anglie 0:4 (kon.) | Slovensko – Slovinsko 1:0 (kon.)
Dánsko
4:0 (2:0)
Polsko
Pátek 01.09.2017, 20:45 • Parken, Kodaň (kapacita 38065 míst) • Kvalifikace MS (Evropa) • Skupina E

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:48:36)

Červené karty: 0:0

Možná až moc překvapivě jednoznačně zvládli Dánové domácí souboj proti zatím suverénním Polákům. Ti sice před dnešními zápasy drželi šestibodový náskok na Černou Horu a Dánsko, po dnešku se náskok ztenčil na tři body.

Dánsko vstoupilo do zápasu aktivně, hned po pár vteřinách vyslal výbornou střelu záložník Delaney, Fabiański byl ještě pozorný. V 16. minutě si už ale Thomas Delaney naběhl na Eriksenův rohový kop a otevřel skóre utkání.

V závěru prvního poločasu se po dalším měkounkém centru Eriksena prosadil znovu zcela osamocený Andreas Cornelius. Poláci do druhé půle vstoupili v mnohem svižnějším dojmu, branky ale padaly znovu jen do jejich sítě.

V 59. minutě se po dalším centru Eriksena a nepřesvědčivém zákroku Fabiańskiho prosadil z dorážky Nicolai Jörgensen. Jednoznačný hráč zápasu Christian Eriksen si pak ještě v 80. minutě osladil večer krásnou brankou na 4:0.

Poprvé v sedmém zápase kvalifikace odešel bez vstřelené branky polský kanonýr Robert Lewandowski, který tak zůstává na 11 vstřelených brankách. Situace ve skupině E se navíc hodně zamotává, jelikož Černá Hora i Dánsko dnes zvítězilo a oba týmy tak stáhly polský náskok na tři body.

90+2

90+2
    Piotr Zieliński se ještě snažil poslat centr do šestnáctky, míč se k němu vrátil, a tak zkusil střelu, i ta byla zablokovaná.

90+1
    Dalsgaard se dostal s míčem až za postranní čáru, Poláci autové vhazování rozehráli rychle.

90
    Srbský rozhodčí Milorad Mažić nastaví v dnešním zápase dvě minuty.

89
    Zápas se už jen dohrává, Poláci se sice snaží vstřelit alespoň čestnou branku, domácí hráči jim ale míč moc nepůjčují.

88
    A další slušná příležitost pro Roberta Lewandowskiho, tentokrát polského kanonýra vychytal Kasper Schmeichel.

87
    Robert Lewandowski se přeci jen ještě dostal do výborné šance! Po centru z levé strany ovšem zamířil hlavou nad branku!

86
    Další a poslední střídání na dánské straně. Znovu odchází střelec branky, tentokrát Thomas Delaney, místo něhož si zahraje Mike Jensen.

85
    Jens Stryger Larsen pláchl po levém křídle, jeho přihrávka před branku ovšem neprošla.

84
    Dánové se snaží držet míč na svých kopačkách, což mírně frustrované Poláky vytáčí.

83
    Poláci už moc dobře vědí, že z dnešního utkání odejdou s nepořízenou. Cionek nyní opět fauloval Sista, který toho v druhém poločase schytal už opravdu hodně.

82
    Dánové znovu střídají. Hřiště opouští střelec třetí branky Nicolai Jörgensen, místo něhož si v závěru zahraje Lukas Lerager.

81
    Na druhé straně se z volného přímého kopu snažil prosadit Robert Lewandowski, netrefil však branku. Vypadá to, že se tedy v sedmém zápase kvalifikace poprvé neprosadí.
    80. Christian ERIKSEN - 4:0

80
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Dánové stále nemají dost a CHRISTIAN ERIKSEN potvrzuje svůj dnešní fantastický výkon i vstřelenou brankou! Kreativní záložník dostal za pokutovým územím dostatek prostoru, který využil k parádní technické ráně, na kterou Fabiański nedosáhl.

Adam Lacek

Branky: 16. Delaney (Eriksen), 42. Cornelius (Eriksen), 59. N. Jörgensen (Eriksen), 80. Eriksen (Stryger Larsen)

Karty:   77. Mączyński (POL)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 5:7. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:10.
    Dánsko: Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer (C), Bjelland, Stryger Larsen – Kvist, Delaney (86. Jensen) – Cornelius (75. Bendtner), Eriksen, Sisto – N. Jörgensen (82. Lerager).
    Náhradníci: Lössl, Rönnow – Jensen, Vestergaard, Durmisi, Christensen, Bendtner, M. Jørgensen, Dolberg, Lerager, Schöne, Fischer.

Polsko: Fabiański – Ł. Piszczek (34. Cionek), Glik, Pazdan, Jędrzejczyk – Błaszczykowski (62. Milik), Mączyński, Linetty (66. Makuszewski), Grosicki – P. Zieliński – Lewandowski (C).
    Náhradníci: Szczęsny, Skorupski – Cionek, Góralski, Milik, Makuszewski, Rybus, Teodorczyk, Kamiński, Wszołek, Kędziora, Wilczek.

Rozhodčí: Mažić – Ristić, Djurdjević (všichni Srbsko)