Venezuela – Kolumbie 0:0 (kon.) | Chile – Paraguay 0:3 (kon.) | Uruguay – Argentina 0:0 (kon.)
Brazílie – Ekvádor 2:0 (kon.) | Peru – Bolívie 2:1 (kon.)
Peru
2:1 (0:0)
Bolívie
Pátek 01.09.2017, 04:15Kvalifikace MS (Jižní Amerika)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:15.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky kvalifikace o fotbalové mistrovství světa v Rusku. V tomto zápase proti sobě nastoupí Peru a Bolívie.

Peru odehrálo čtrnáct zápasů, pět vyhrálo, tři remizovalo a šest prohrálo. V tabulce je na sedmém místě. Z posledních třech kvalifikačních zápasů jednou vyhrálo, jednou prohrálo a remizovalo. Porazilo Uruguay 2:1, s Venezuelou se narodila remíza 2:2 a prohrálo s Brazílií 0.2.

Bolívie odehrála také čtrnáct zápasů. Tři vyhrála, jednou remizovala a deset prohrála. Se ziskem deseti bodů je v tabulce předposlední. Z posledních tří kvalifikačních zápasů vyhrála dva. Poradila si s Paraguayí 1:0 Argentinou 2:0. Nestačila na Kolumbii 0:1.

Jihoamerická kvalifikační skupina má celkem 10 členů. Čtyři nejlepší postupují přímo, pátý tým míří do baráže o postup. Jediným zatím jistým postupujícím je Brazílie.

1

1
    V poklidném tempu začíná zápas, ani jeden celek se nikam nežene. Fanoušci vytvářejí výbornou atmosféru od první minuty.

2
    Domácí mají k dispozici rohový kop. Christian Cueva centroval od rohového praporku, obrana si dokázala snadno poradit.

3
    Dobře vypálil Christian Cueva, jeho střelecký pokus ze střední vzdálenosti dokázal pohotovým zákrokem zastavit brankář Lampe.

4
    Více ze hry mají domácí fotbalisté, kteří hrají aktivně, ale zatím se jim nepodařilo překonat brankáře Bolívie.

5
    Autové vhazování na obranné polovině měla Bolívie, ale přišla o míč, a tak se musí bránit.

6
    Rohový kop dokázala hostující obrana zastavit. Hostující celek pokračuje v aktivní hře.

7
    Nyní musí být pozorný peruánský brankář, neboť před jeho branku přilétl centr od rohového praporku. Caceda zasahovat nemusel.

8
    Míč se dostal až z brankáři Bolívie, který rychle rozehrál na spoluhráče, další akci vedl Ronald Raldes, ale neměl komu přihrát.

9
    Hra se nyní bez výraznější střelecké pozice přelévá ze strany na stranu.

10
    Fotbalisté v zeleném, tedy hosté se nyní musí bránit aktivní hře soupeře. Peru hraje přímočaře, což dělá soupeřům problémy.

11
    Domácí tým se pokoušel probojovat do střelecké pozice, centr na Andrea Carrilla nebyl dostatečně přesný.

12
    Momentálně se hraje na polovině hrací plochy, domácí fotbalisté jsou podporování trumpetisty, kteří věrně doprovázejí Peru v domácích zápasech.

13
    Domácí fotbalisté se nyní probojovali na útočnou polovinu, ale do střelecké pozice se nedostali, pas na volného hráče byl zablokovaný soupeřem.

14
    José Sagrelo měl k dispozici autové vhazování na polovině hrací plochy, míč jeho spoluhráči sice udrželi, ale do výraznější šance se nedostali.

15
    Čtvrthodiny hry je minulostí, na výraznější střelecký pokus na jedné či druhé straně stále čekáme.

16
    Peruánští reprezentatné mají optickou převahu a pokouší se zaskočit hostující obranu.

16
    Nyní musel zasahovat Carlos Caceda, který celkem snadno získal míč po nepovedené akci hostů.

17
    Úvod zápasu je vedený zejména takticky, ani jeden tým nechce chybovat. Mnoho šancí tak k vidění není. Hraje se spíše na polovině.

18
    Domácí se postupně dostali do šance. Farfan vedl akci svého celku, ale v rozhodující chvíli míč netrefil podle představ. Na druhé straně vybojoval Alvarez rohový kop pro Bolívii.

19
    Domácí celek se nyní zvládá bránit dobře, hráči Bolívie mnoho prostoru nedostávají pro kombinační hru. Bejarano rozehrávat aut, následně si to zopakuje.

20
    Dvacet minut hry je pryč. Obrázek hry je stále přibližně stejný, ale důraznější ránu na branku neregistrujeme.

21
    Farfan se marně natahoval po dobré přihrávce od spoluhráče. To by domácí hráč musel mír křídla, aby dokázal příliš rychlý míč zastavit.

22
    Volný kop z dobré pozice budou rozehrávat fotbalisté v zelených dresech. Obrana si nadvakrát dokázala zkušeně poradit.

23
    Bolívie se probojovala do útočné fáze, Bejarano hledal spoluhráče lépe postaveného, ale jeho přihrávka byla zastavená soupeři.

24
    Fanoušci vytvořili výbornou atmosféru, na první výraznější střelecký pokus stále čekáme.

25
    Domácí reprezentace kombinuje na útočné polovině a nikam se nežene. Peru zejména nechce pustit soupeře do vyložených šancí.

26
    Ramos to zkoušel po pravé straně, ale Cuevu na druhé straně nenalezl. Míč získala Bolívie, a tak se směr hry otáčí.

27
    José Sagredo to nemyslel vůbec špatně, ale jeho střílená přihrávka končí v autu.

28
    Rohový kop pro domácí celek. Cueva centroval před branku, ta, ale jeho spoluhráči byli obsazení, a tak míč snadno získala Bolívie.

29
    Hosté nyní kombinují před vlastní brankou a pokouší se najít cestu cestičku, kterou by mohli vést útočnou protiakci.

30
    Půlhodina hry je pryč. Sledujeme poklidný fotbal, který mnoho vyložených šancí nenabízí.

30
    Domácí André Carrillo vybojoval díky aktivní hře rohový kop pro spoluhráče.

31
    Andre Carrillo se probojoval ze střední vzdálenosti do zakončení. Jeho ránu tečoval obránce do míst, kde byl pozorný brankář Lampe.

32
    Domácí fotbalisté nyní zlepšili hru, jsou aktivnější, mají převahu a pokoušejí si vypracovat vyložené střelecké pozice.

32
    Výborně nyní vystřelil, Carrillo, jehož střelecký pokus vyrazil brankář Bolívie jen na rohový kop. S centrem od praporku si obrana dokázala poradit.
    32. Carrillo a jeho dobrá střela

34
    Nyní se do šance dostal hostující Diego Bejarano, který byl podle pomezního sudího v době přihrávky v postavení mimo hru. Akce Bolívie tak končí.

35
    Žlutou kartu dostává Ronald Raldes (Bolívie). Hostující hráč byl v souboji hodně důrazný, za což vidí kartu.

36
    Volný kop z dobré pozice pro domácí. Farfan bude rozehrávat. Jeho ránu tečoval jeden z beků na rohový kop.

37
    Nakrátko rozehrané, domácí celek pokračuje v útočné aktivitě. Následovala ale nepřesná přihrávka, a tak se směr hy otáčí.

38
    Hráči v bílém pokračují v aktivní hře. Bolívie sice do zápasu vstoupila aktivně, nyní se musí bránit.

39
    Martins se pokoušel najít spoluhráče, který byl před brankou připravený na střelu, jeho pas byl ale zablokovaný.

40
    Minut minut a nějaké t nastavení nás dělí od konce prvního poločasu. Na úvodní branku stále čekáme. Šance jsou, jen to provedení.

41
    Obrázek hry je poslední minuty stejný, další peruánskou akci vedl Farfan, který vybojoval rohový kop pro spoluhráče. Centr od rohového praporku skončí brankáři přesně v náruči.

42
    Zadní řady Bolívie jsou nyní hodně zkoušeny, domácí celek hraje výborně.

42
    Žlutou kartu dostává Jhasmani Campos (Bolívie).

43
    Tentokrát se ale Bolívie dopustila útočného faulu, míč tak budou rozehrávat domácí.

44
    Znovu se výrazněji ozývají fanoušci, kteří už netrpělivě vyhlíží konec prvního poločasu.

45
    Fanran našel spoluhráče, tím byl Miguel Trauco, který svou šanci proměnit nedokázal. To už probíhá poslední minuta hry v prvním poločase.

45+1
    Nastavovat se bude celkem jedna minuta.

45+1

Výraznější střelecký pokus jsme v prvním poločase neviděli, stále tak platí bezbrankový stav. Gólmani mnoho práce neměli.

46

46
    Utkání, ve kterém stále čekáme na první gól, pokračuje druhým poločasem.

47
    Hostující brankář bude rozehrávat od své branky, následuje dlouhý výkop.

48
    Reprezentace Peru ale vybojovala míč, a tak se může znovu pokusit probojovat se do střeleckých pozic.

48
    Bolívie si pomohla útočným faulem, rozehrávat od své branky bude domácí obránce.

49
    Jose Manzaneda se probojoval do pozice, ze které mohl centrovat, ale nedokázal poslat přesný centr.

50
    Úvod druhého poločasu nabídl výbornou šanci domácích. Farfan si dobře vyskočil na centr spoluhráče a usměrnil míč k bližší tyči. Tam byl ale pozorný brankář.

50
    Žlutou kartu dostává Luis Advincula (Peru).

53
    Hosté rozehrávali po udělení žluté karty volný kop z dobré pozice, Marcelo Martins skvěle vypálil. Jeho rána se odrazila od brankové konstrukce zpět do hry. Centimetry nás dělily od první branky zápasu.

55
    Proti prvnímu poločasu na začátku toho druhého je k vidění výrazně více šancí.

55
    Peru právě vstřelilo branku!
    K velké radosti publika se domácí celek dostává do jednobrankového vedení. Už se zdálo, že Bolívie nebezpečnou akci odvrátila. Míč se ale odrazil do míst, kde byl EDISON FLORES. Jeho střelecký pokus se odrazil od břevna za brankovou čáru.
    55. Edison FLORES - 1:0

57
    Domácí fotbalisté pokračují v aktivní hře a pokouší se přidat další gól. Bolívie se musí nyní bránit tlaku soupeře.

58
    Peru dává druhou branku v zápase a udělalo důležitý krok k výhře v tomto duelu. Krásnou ránou ze střední vzdálenosti poslal míč pod horní tyč CHRISTIAN CUEVA.
    58. Christian CUEVA - 2:0

60
    Šedesát minut hry je minulostí, z kraje druhého poločasu vstřelil domácí celek hned dvě branky, díky kterým vede.

62
    Fanoušci Peru jsou velmi hlasití, podporují své oblíbence, kteří dokázali převahu přetavit v góly.

63
    Bolívie se nemůže dostat do tempa, míč mají domácí. Trauco vrací na Ramose.

64
    Farfan hledal spoluhráče, následně se domácí celek dostal před braku, kde si ale počínal nedovoleně.

64
    Žlutou kartu dostává Pedro Aquino (Peru).

65
    Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází José Sagredo, přichází Jorde Flores.
    Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Raul Castro, přichází Leonel Justiniano.

66
    Do velkých problémů se dostal hostující brankář, který míč dostal do zámezí. Následovat bude rohový kop Peru.

67
    Domácí budou rozehrávat volný kop na polovině hrací plochy. Amdy Polo nikoho ze spoluhráčů nenalezl, a tak bude rozehrávat brankář.

69
    Dostáváme se do poslední dvacetiminutovky zápasu, domácí mužstvo vede o dvě branky, hosté se pokouší se skóre něco udělat, ale Caceda chytá velmi dobře.

70
    Alberto Rodriguez se probojoval do střelecké pozice, jeho tvrdá rána byla zablokovaná.

71
    Mnoho vyložených šancí momentálně k vidění není, v aktivní hře pokračují fotbalisté Peru, naopak Bolívie má velké problémy.

72
    Bolívie právě vstřelila branku!
    Z hodně nenápadné akce Bolívie snižuje. Míč se dostal do míst, kam nabíhal GILBERT ALVAREZ.Proti němu brankář hodně vyběhl, a tak se hostující hráč pokusil přelobovat gólmana. To se mu podařilo a kotouč zapadl za čáru.
    72. Gilbert ALVAREZ - 2:1

74
    Bolívie dokázala snížit, a tak má zápas patnáct minut před koncem zase výraznější drama. Domácí brankář Caceda dlouhou dobu držel čisté konto.

75
    Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Raul Rauidiaz, přichází Sergio Peňa.

75
    Christian Ramos se pokoušel v útočném pásmu něco vymyslet, ale nedostal o obrany tolik prostoru, kolik by pro útočnou akci potřeboval.

76
    Hraje se nyní na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže probojovat od útočného pásma.

77
    Autor jedné z domácích branek, Cueva se probojoval do další střelecké pozice. Ale nedokázal přesněji zakončit. Rána se mu nepovedla.

78
    Domácí hráč absolvoval před brankou tvrdý souboj s Raldesem. Peruánský Sergio Peňa je sice otřesený, ale závěr zápasu, zdá se, dohraje.

79
    Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Christian Cueva, přichází Paolo Hartado.

80
    To už běží osmdesátá minuty hry, mnoho šancí k vidění není. Více ze hry mají momentálně domácí, do střelecké pozice se dostal nově příchozí Hartado a minul.

81
    Dnes aktivní hrající Jofferson Farfan si vypracoval další střeleckou pozici. Založil akci, na jejímž konci hlavičkoval jen malý kousek mimo levou tyč brány.

82
    Peru hraje takticky, vede o jeden gól,nechce zbytečně chybovat. Hostující hráč rychle uvedl míč do hry.

83
    Marcelo Martins nedokázal zpracovat dobrou přihrávku od spoluhráče, míč končí mimo branku. Rozehrávat bude hostující gólman.

84
    V poklidném tempu se nyní zápas dohrává. Peru vede o jednu branku a zdá se, že si náskok pohlídá. Naopak Bolívie musí zapomenout na defenzivu a všechny síly poslat do útoku.

85
    Carlos Caceda rozehrává od své branky dlouhým výkopem, že by někam pospíchal, to opravdu ne.

86
    Hostující brankář se k balonu dostal snadno. Nepovedení kombinace domácích na jeden dotyk.

87
    Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Andre Carrillo, přichází Andy Polo.

88
    Reprezentace Bolívie už mnoho času na pokusy o vyrovnání nemá. Závěr zápasu se rychle blíží, navíc Peru hraje před svou bránou zodpovědně.

89
    Následovat bude rozehrávka Bolívie od své branky.

90
    Probíhá poslední minuta základní hrací doby. Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90+1
    Probíhá nastavený čas.

90+1
    Žlutou kartu dostává Jefferson Farfan (Peru). Příliš tvrdě hrál nyní domácí fotbalista v osobním souboji.

90+2
    Volný kop budou rozehrávat fotbalisté v zelném.

90+2
    Vyrovnání měl na kopačce hostující Leonel Justiniano, který ovšem nedokázal přesněji vypálit. Jeho pokus končí nad brankou.

90+3

V tomto zápase jsme viděli tři branky, všechny padly ve druhém poločase. Domácí Peru se rychle dokázalo dostat do dvougólového vedení. Chytrou střelou hostující celek snížit. Více to ale Bolívie nestihla, a tak tento zápas prohrává 1:2. (06:12:49)