Jekatěrinburg – Kunlun 1:2 (kon.) | Magnitogorsk – Chabarovsk 2:3 (kon.) | Čeljabinsk – Vladivostok 2:3 (kon.)
HC Slovan – Novosibirsk 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Omsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Red Star Kunlun
Pátek 01.09.2017, 16:00 • Uralec Arena • KHL

Kunlun se ve druhé třetině dostal do dvoubrankového vedení, ve třetí třetině se pak domácí celek osm sekund před koncem dokázal prosadit, snížil Alexej Vasilevskij. Více toho domácí nestihli, a tak tento zápas prohrávají.

Československá stopa v zápase
    Jakub Kovář (JEK) 34 střel, 32 zákroků
    Michal Čajkovský (JEK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:00
    Marek Ďaloga (KUN) 0+1, 1 střela, čas na ledě 13:26 (18:39:38)

59:59
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexej Vasilevskij – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Kyle Chipchura – 2 min., hrubost).

Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    v Samotném závěru třetí třetiny domácí hokejisté dávají kontaktní branku. Ke kotouči se před brankou dostal ALEXEJ VASILEVSKIJ, který dokázal prostřelit brankáře Kunlunu.

59:36
    Magnus Hellberg toho mnoho neviděl, ale i tak dokázal zasáhnout a zastavit střelu Tičara.

59:00
    Poslední minuta hry, Jekatěrinburg nemůže vybojoval útočné pásmo.

58:14
    Mnoho času už domácí mužstvo na zdramatizování zápasu nemá.

57:47
    V poklidném tempu se dohrává třetí třetina. Domácí celek se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně.

57:15
    Magnus Hellberg podržel nyní své spoluhráče, nebezpečně vypálil Rok Tičar. Jeho pokus likviduje gólman.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:24

56:10
    Rok Tičar se pokoušel u pravé tyčky zasunout kotouč, ale nedokázal jej trefit podle představ.

55:40
    Jekatěrinburg sice hraje přesilovou hru, ale podle dění na hrací ploše to opravdu patrné není.

55:13
    Domácí celek má k dispozici přesilovou hru, ale nemůže se probojovat do střelecké pozice. Výborně hraje Kunlun.

54:24
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Rinat Ibragimov – 2 min., nedovolené bránění).

54:08
    Výborně nyní zasáhl brankář Magnus Hellberg, který si poradil se střeleckým pokusem domácího Alexandra Kučerjavenka.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 60. Alexej Vasilevskij – 30. Yip (Ponikarovskij, Ďaloga), 38. Wolski (Kane, Ibragimov)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochatskij) – Ljamin, Megalinskij, Mišarin, Čajkovský, Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Jegoršev, Timašov – King, Paré, Beck – A. Garejev, Michnov, Torčeňuk – Kučerjavenko, Golyšev, Krikunov – Rasseikin, Tičar, Obidin.
    Red Star Kunlun: Hellberg (Karhunen) – A. Kulda, Kinrade, Järvinen, Blacker, Ďaloga, Vorobej, Ibragimov – A. Kosticyn, Wolski, Kane – DeFazio, Thuresson, Myttynen – Ponikarovskij, Yip, Chipchura – Jaw, Lockhart, Jüe.

Rozhodčí: Odins, Bondar – Gordenko Tomilov