Jekatěrinburg – Kunlun 1:2 (kon.) | Magnitogorsk – Chabarovsk 2:3 (kon.) | Čeljabinsk – Vladivostok 2:3 (kon.)
HC Slovan – Novosibirsk 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Omsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Amur Chabarovsk
Pátek 01.09.2017, 16:00 • Arena Metallurg • KHL

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou. (18:28:00)

Tomáš Zohorna (CHA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:34

Právě skončilo utkání mezi Metallurgem Magnitogorsk a Amurem Chabarovsk. V něm domácí nepotvrdili roli papírového favorita a již od 4. minuty prohrávali, když se za hosty prosadil Bogdan Potěchin. Aby toho pro Magnitku nebylo málo, tak se po její další chybě v rozehrávce prosadil Vjačeslav Ušenin a bylo to 2:0 pro Amur. Metallurg však nesložil zbraně a ještě do první přestávky snížil Igor Švyrjov. Ve druhé periodě ovšem Chabarovsk navýšil svůj náskok. A to zásluhou Jana Koláře, který jemně tečoval Kondratěvovu ránu v přesilové hře. v 52. minutě sice vykřesal jiskřičku naděje pro domácí Nicholas Schaus, ale to bylo ze strany Magnitogorsku všechno. Po výsledku 3:2 si tedy tři body do tabulky připisuje Amur Chabarovsk.

59:55
    S posledním pokusem přispěchali domácí, když se snažili nacpat puk do brankoviště z pravé strany, ale hosté tuto situaci zvládli a utkání už nepustí.

59:30
    Oddechový čas pro domácí.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:59
    Velké štěstí pro Magnitogorsk! Z hranice červené čáry pálil Litovčenko, ale jeho pokus jen těsně minul tyč domácí brány.

58:42
    Košečkin upaluje na střídačku a domácí to zkouší v šesti lidech v poli!

58:25
    Puk je znovu po zásahu hostů ve střední třetině, což jim bohatě stačí.

58:00
    Hosté posunují puk alespoň do středního pásma a jdou střídat. To samé činí také domácí a čeká nás napínavý závěr.

57:15
    Metsola tuto slabou ránu odrazil betonem do ochranné sítě a způsobil tak buly ve vlastním obranném pásmu.

57:05
    Až zpoza vlastní brány rozjíždí Magnitka svůj útok. Povede se jí aspoň srovnat?

56:21
    Nyní je navíc zastavuje postavení mimo hru, po němž se bude vhazovat ve středním pásmu.

55:36
    Magnitogorsk se snaží o vyrovnání, ovšem čas mu utíká velmi rychle. Už pouze zhruba čtyři a půl minuty mají domácí alespoň na srovnání.

54:06
    Amur Chabarovsk hraje v plném počtu.

53:59
    Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry a toto oslabení již přežijí.

53:36
    Jan Kovář měl před sebou trochu místa a snažil se vylepšit střeleckou pozici natlačením před bránu. To mu však nepomohlo a Metsola si tak připisuje dalšá dobrý zásah.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 19. Švyrjov (Platonov, De. Kazionov), 52. Schaus (Šenfeld, Jan Kovář) – 4. Potěchin (Frolov), 13. Vj. Ušenin (Vl. Ušenin), 31. J. Kolář (Kondratěv, Frolov)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Schaus, J. Birjukov, Pivcakin, Děnisov, S. Těreščenko, Dronov (A), Chabarov – I. Grigorenko, Jan Kovář, Mozjakin (C) – Ellison, Kosov, Šenfeld – Filippi, Osala, Timkin – De. Kazionov, Platonov (A), Kaletnik – Švyrjov.
    Amur Chabarovsk: Metsola (Kiselev) – Aťušov (C), Jordán, J. Kolář (A), Kondratěv, Turbin, Berďukov, Karmaškov – O. Li, Byvalcev, Litovčenko – Potěchin, Frolov (A), T. Zohorna – Vj. Ušenin, Klopov, Vl. Ušenin – M. Kvapil, Veličkin, Gubin – Zaseda.

Rozhodčí: Kislov, Lavrentěv – Bersenjov, Judin