Tappara – Salzburg 4:2 (kon.) | Banská Bystrica – Wolfsburg 0:1 (kon.) | IFK Helsinky – Brynäs 2:5 (kon.)
Cracovia – Mnichov 1:2 (kon.)
Comarch Cracovia
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
EHC Red Bull Mnichov
Pátek 01.09.2017, 18:30 • Sztuczne lodowisko im. Adama • Hokejová Liga mistrů • Skupina G

Domácí nakonec nedokázali ani přerušit nějak hru, ani ke hře bez brankáře nakonec nesáhli a prohrávají v dnešním utkání o jednu jedinou branku. (20:40:46)

59:35
    Domácí brankář se hlásí o střídání, ale zatím nedostává pokyn.

58:51
    Mnichov se jen brání a snaží se alespoň puk dostat do středního pásma, prakticky již neútočí.

57:53
    Krakow v přesilové hře snad ani nevystřelil na Birkena a proto stále prohrávají o jednu branku.

57:28

56:51
    ..zatím se však nemohou usadit v útočném pásmu hostů.

56:17
    Asi poslední šance pro domácí jak vyrovnat stav zápasu...

55:28
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Jaffray – 2 min., sekání).

55:03
    Boj lépe vyzněl pro domácí, kteří alespoň touš vyváží do středního pásma.

54:49
    Boj o puk za brankou domácích.

53:56
    Krakow se nyní dostal před brankáře Birkena a skoro z toho byla šance. Nicméně obrana Mnichova včas zasáhla.

52:45
    Mnichov v útočné třetině, ale nedokázal si dobře přihrát a domácí se osvobozují.

51:37
    Mnichov má nyní problém dostat puk zpoza vlastní branky.

50:47
    Sledujeme hru nahoru a dolů bez střely na bránu.

50:00
    Nyní následuje komerční přestávka.
    48:26 KAPICA - 1:2

48:26
    Kraków právě vstřelil branku!
    A najednou je tu snížení stavu. Hosté se nečekaně usadili v útočné třetině, dvakrát si přihráli na modré čáře a vyslali jedovatou střelu, která se odrazila a u pravé tyčky puk zachytil DAMIAN KAPICA a ten jej poslal do poloprázdné odkryté klece. Asistence: Peter Novajovský a Krystian Dziubinski.

47:48
    Krakow si zatím nevytvořil ani náznak šance a Mnichov se i ve čtyřech hráčích dobře brání.

46:42
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov ( Patrick Hager – 2 min. – sekání).
    46:24 KAHUN - 0:2

46:24
    Mnichov právě vstřelil branku!
    DOMINIK KAHUN dostal hezkou přihrávku na pravou stranu kluziště a ten neváhal a vystřelil. Mnichov využívá přesilovou hru a vede o dvě branky! Asistence: Konrad Abeltshauser a Steven Pinizzotto.

45:35
    Mnichov se usadil v pásmu, ale Krakow se úspěšně vysvobozuje vyhozením puku přes všechny čáry.

44:52
    Vyloučení v týmu ComArch Cracovia Kraków (Da Costa – 2 min., vysoká hůl).

43:25
    Krakow měl puk ve středním pásmu, ale na útok mu již nezbyly nejspíše síly a odevzdávají puk svému soupeři.

42:54
    I další útočný výpad pro hosty neznamená šanci.

41:53
    Mnichov se snažil něco vymyslet, ale nakonec o puk přišel a Krakow vyhazuje puk ze své třetiny.

41:02
    Krakow začal opět aktivně, ale zatím bruslí ve svém obranném pásmu.

40:01

Druhá třetina je minulostí. V té jsme branku neregistrovali. Domácí byli v této prostřední části hry aktivnější než jejich soupeř. Mnichov začal hrát až v posledních pěti minutách. Druhá třetina začne zhruba v 20:07.

40:00

39:03

38:40
    Kapica nyní dokázal dostat puk až před brankáře Birkena, který jej pro jistotu nakonec ukrývá pod svou výstrojí.

38:34
    Až nyní zasahuje domácí brankář, i když si svým zákrokem nebyl zrovna nejjistější.

37:55
    Krakow se zatím velmi dobře brání.

37:03
    Vyloučení v týmu ComArch Cracovia Kraków (Bryniczka – 2 min., nedovolené bránění).

36:58
    Hosté nyní uzamkli svého soupeře a byla z toho šance. Domácí nakonec faulují a hosté si zahrají přesilovou hru.

36:27
    Hosté se ke konci druhé třetiny přece jen osmělují, střela Joslina šla mimo, neboť byla sražená do ochranné sítě.

35:15
    Macek se dostal najednou k vyraženému puku, když jej domácí brankář nedokázal usměrnit na své hrudi, ale nedokázal jej dostat do branky.

34:53
    Po další skrumáži za brankou a posléze před brankou zasahuje Birken, který raději ukryl puk pod svou lapačku.

34:27
    Mnichov nyní neví co hrát a nechává svého soupeře tvořit hru.

34:01
    Proti střele Da Costy z pravé strany zasahuje Birken.

33:37
    Následuje druhá komerční přestávka.

32:39
    Mnichovu se nyní nepodařilo dostat puk z rohu kluziště, nakonec o něj přichází a musí ven z útočné třetiny.

31:41
    Krakow ve druhé třetině hraje hodně odvážně a sympaticky. V určitých chvílích je lepší než jejich soupeř.

30:25
    Dva na dva nyní postupovali domácí, ale nedokázali překonat brankáře Birkena. Hostující obránci se včas s nimi vrátili a znemožnili jim celou akci dotáhnout dokonce.

29:57
    Až nyní se Mnichovu podařilo zaměstnat i domácího brankáře, který si pohlídal pravou tyč.

29:20
    Aktivní Sýkora si vybruslil z levé strany před branku, ale na poslední chvíli mu puk odskočil.

28:38
    Krakow nyní ožil. Střela od modré byla naštěstí pro brankáře Birkena blokována.

27:35
    Nebezpečně nyní přihrával jeden hráč hostů z levé strany, ale jeho přihrávku překazil jeden z obránců.

27:00
    Komerční přestávka.

26:40
    Hager dostal dobrou přihrávku z obranného pásma přímo na modrou čáru a mohl jít dopředu. Následná jeho přihrávka na střed kluziště však nebyla přesná.

26:00
    Na ledě nyní nemá převahu ani jeden z týmů.

25:12

25:06
    Sýkora se snažil sám proti jednomu obránci udělat kličku, ale puk se mu svezl na čepeli.

24:15
    Šinágl trefuje jen brankáře Birkena.

23:12
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Seidenberg – 2 min., nedovolené bránění).

22:58
    Do šance se snažil dostat Sýkora, ale byl ubráněn Seidenbergem a nakonec se mu ani vystřelit nepodařilo.

21:40
    Hostující hráč se dostával sám na branku, ale přihrávka již mířila ze středního pásma, takže se píská postavení mimo hru.

21:08
    Úvod druhé třetiny patří hostům, kteří mají puk na svých holích.

20:01

V první třetině jsme mohli vidět jednu branku a převahu Mnichova. Favorit tak vede a uvidíme co nám přinese druhá třetina.

20:00

19:42

19:11
    Domácím se vůbec nedaří vytvořit přesilový vzorec.

17:42
    Vyloučení v týmu EHC Red Bull Mnichov (Pinizzotto – 2 min., příliš mnoho hráčů).

17:29
    Puk má více na svých holích Mnichov, ale dopředu se nyní příliš neženou.

16:38
    Hra je nyní trochu rozháraná a puk lítá ze strany na stranu.

15:31
    Nyní sledujeme snahu Krakowa o vyrovnání, ale Birken si připisuje úspěšný zákrok.
    14:04 KASTNER - 0:1

14:04
    MAXIMILIAN KASTNER se nejlépe zorientoval v před brankovém prostoru a dokázal doklepnout puk za záda brankáře Radziszewskeho. Asistence: Jonathan Matsumoto a Daryl Boyle.

13:30
    Domácí se úspěšně ubránili a dostali puk do středního pásma a mohou aspoň někteří hráči vystřídat.

13:00
    Mnichov se až teď usazuje v útočné třetině.

12:27
    Packowski se dostal do pěkné střely, kterou kryje Birken.

11:59
    Avšak nyní se jim daří dobře narušovat hru jejich soupeře a nedovolují mu se dostat k puku.

11:14
    Domácí mají problém založit útok a usadit se tak v útočné třetině hostů.

10:44
    Následuje komerční přestávka.

09:49
    Hosté si během přesilové hry prakticky žádnou šanci nevytvořili a na úvodní branku stále čekáme.

09:10

07:10
    Vyloučení v týmu ComArch Cracovia Kraków (Packowski – 2 min.).

06:56
    Hosté zatlačili nyní svého soupeře, bomba od modré čáry nekončí úvodní brankou.

06:00
    Kahun se snažil sám prokličkovat a podařilo s emu to. Avšak jeho následnou střelu kryje brankář.

02:20
    Novajovský vystřelil na Aus den Birken. ten jeho střelu vyráží do rohu kluziště.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 49. Kapica (Novajovský, Dziubinski) – 15. Kastner (Matsumoto, Boyle), 47. Kahun (Abeltshauser, Pinizzotto)

Comarch Cracovia: Radziszewski (Kowalowka) – Dabkowski, Zíb, Sýkora, Da Costa, Kalus – Novajovský, Kruczek, Kapica, Bryniczka, Urbanowicz – Wajda, Rompkowski, Šinágl, Dziubinski, Domogala – Noworyta, Dutka, Paczkowski, Slabon, Drzewiecki.
    EHC Red Bull Mnichov: Aus den Birken (Leggio) – Joslin, Button, Wolf, Hager, Jaffray – Abeltshauser, Kettemer, Pinizzotto, Aucoin, Macek – Lauridsen, Boyle, Mauer, Kahun, Christensen – Eder, Seidenberg, Kastner, Matsumoto, Flaake.

Rozhodčí: K. Nikolic, T. Radzik