Skalica – Sereď 2:1 (kon.)
MFK Skalica
2:1 (1:1)
ŠKF Sereď
sk Pátek 01.09.2017, 16:00 • Mestský futbalový štadión Skalica • MONACObet liga • 6. kolo

Skalica dokázala zvrátiť nepriaznivý stav a aspoň na deň sa dostáva späť na čelo tabuľky. Hostia zo Serede sa nemajú za čo hanbiť, škoda iba nepresnosti striel na oboch stranách, mohlo padnúť viac gólov. (17:52:43)

Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 6:5. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 3:1.

90+3

90+2
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Hruška, prichádza Ulrich.

90+2
    Nie, asi to tak nebude. Prichádza ešte záverečné striedanie domácich a je tak po zápase.

90+2
    Posledných 60 sekúnd pre hostí zo Serede. Dočkáme sa futbalového zázraku?

90+1
    Domáci majú k dispozícii štandardnú situáciu, tá bola rozohraná nakrátko.

90+1
    Nadstavujú sa dve minúty.

90
    Gól po aute neprišiel, navyše sa aj píska proti hosťom. Čoskoro sa dozvieme údaj o nadstavenom čase.

89
    Sereď vhadzuje na úrovni súperovej šestnástky. Toto je jedna z posledných šancí na vyrovnanie.

88
    Skalica drží loptu na polovici súpera a kontroluje posledné minúty duelu.

87
    Dnešné stretnutie sleduje 346 divákov.

86
    Bohužiaľ, hostia sa nedokázali gólovo presadiť. Domáci brankár sa s rozohrávkou nikam neponáhľa.

85
    Sereď začína tlačiť čoraz viac, uvidíme rohový kop po zablokovanom centri.

84
    Ten istý scenár aj na strane druhej, Čikoš-Pavličko pri pokuse hostí zasahovať nemusel.

83
    Dobrá kombinácia Skalice, po ktorej prišla strela. Zakončenie bránu hostí neohrozilo, bude sa iba vykopávať.

82
    Po ďalších striedaniach sa hra presúva pred bránu Ružinského, čas plynie veľmi rýchlo.

81
    Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Ventúra, prichádza Vesić.

80
    Striedanie v tíme MFK Skalica: z ihriska odchádza Čtvrtníček, prichádza Jakubek.

80
    Z rýchleho útoku rezultovala strela mimo bránu, chce to lepšiu mušku.

79
    Sereď sa ubránila a rýchlo vyviezla loptu na súperovu polovicu.

78
    Skaličania to zahrali výborne, po pravej strane sa dostali až k rohovej zástavke, kde bol ich center zablokovaný – rohový kop.

77
    Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Laura, prichádza Mészáros.

76
    Ani sme sa nenazdali a pred nami je záverečná štvrťhodina stretnutia. Podarí sa hosťom vyrovnať alebo Skalica svoj náskok zveľadí. Dočkáme sa vôbec ešte nejakého gólu?

75
    Prvé zakončenie od ŠKF po takmer polhodine, ale aj to šlo mimo bránu. Čikoš-Pavličko pošle loptu hlboko do poľa.

74
    A hneď prichádza ďalší. Akoby tie rohy prichádzali vo dvojici a trojici.

73
    Hostia si vybojovali rohový kop.

72
    Skalica zatlačená na vlastnú polovicu, vhadzovanie pre Sereď.

71
    Dvadsať minút do konca, je čas na postupné zvyšovanie obrátok.

70
    Žltých kariet nám pribúda, škoda len, že to tak nie je aj so streleckými pokusmi hostí.

69
    Žltú kartu dostáva Djiby Ba (ŠKF Sereď).

68
    Ak by som mal niečo v tomto meraní síl vyzdvihnúť, je to jednoznačne premieňanie šancí. Z dvoch striel na bránu domáci skórovali dvakrát, hostia rovnako pri jedinej strele rozvlnili sieť Čikoša-Pavlička.

67
    Nehralo sa zhruba minútu. Po tejto pauze prišla šikovná rozohrávka, na konci ktorej bolo zakončenie vedľa brány Ružinského.

65
    Žltú kartu dostáva Pankarićan (ŠKF Sereď).

64
    Faul hosťujúceho hráča na vlastnej polovici, toto bol tvrdý zákrok, ktorý bude pravdepodobne odmenený aj kartou.

63
    Sereď sa snaží niečo vymyslieť, ale proti obrane Skalice je to veľmi náročné.

62
    Prvý väčší rozruch po dlhom čase vyvolal až ofsajd domáceho útočníka. Ofsajdová pasca zacvakla na hranici veľkého vápna.

62
    Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Bilas, prichádza Richnák.

60
    Posledná päťminútovka priniesla minimálne vzrušenie, ukončili sme úvodnú hodinu duelu.

58
    Skalica sa musí brániť, Sereď zatlačila na súpera.

56
    V posledných chvíľach sa hrá v strede poľa, desať minút po zmene strán je na tom lepšie domáce mužstvo.

54
    Ofenzívna snaha hostí bola rýchlo zmrazená.

53
    Faul domáceho hráča pri postrannej čiare, lopta pre Sereď.

52
    Domáci by radi pridali tretí zásah do siete Serede, ktorý by znamenal asi definitívny koniec odporu hostí.

51
    Opäť dva rohy za sebou pre Skalicu, Ružinský po strele domáceho hráča zasahovať nemusel.

50
    Strela mimo od hráča hostí, Skalica už na útočnej polovici a ihneď získala aj štandardku z približne 25 metrov od brány Ružinského.

49
    Teraz je rad na hosťoch, ktorí musia ukázať to, vďaka čomu sa ujali vedenia v desiatej minúte. Teda rýchlosť a presnosť.

Skalica dala gól!
    Netrvalo to dlho a Záhoráci otáčajú vývoj duelu. Ani nie 60 sekúnd stačilo LUKÁŠOVI HRUŠKOVI na to, aby prekonal Ružinského a poslal svoj tím do vedenia.

46
    Začal sa druhý polčas.

Nakoniec sa nenadstavila ani minúta, po prvom polčase panuje v Skalici nerozhodný stav. Druhý polčas sa začne približne o 17:01.

45
    Prvý polčas sa skončil.

44
    Faul hráča Serede na útočnej polovici.

43
    Polčas sa už chýli ku koncu, nadstavovať sa veľa nebude.

41
    Posledné sekundy nestoja za veľa, vidíme veľa nepresností.

39
    Žltú kartu dostáva Laura (ŠKF Sereď).

39
    Tak sa aj stalo, lopta sa zniesla k jednému z domácich hráčov. Zakončenie však míňa bránu.

38
    Skalica pokračuje v ofenzívnom poňatí hry, štandardka pre domácich z dobrej pozície. Šancu budú mať najmä hlavičkári.

36
    Konečne to tam Skalici padlo. Brankár Ružinský už nemal nárok na strelu z hranice malého vápna, v 36. minúte začína odznova. DANIEL ŠEBESTA je hrdinom okamihu.

36
    Už to musí vyznieť tak, že sa opakujem, ale obrana Serede posiela loptu opäť za bránkovú čiaru – piaty roh pre MFK.

35
    A ďalší roh Skalice, vyrovnanie visí na vlásku.

34
    Akcia vedená stredom poľa skončila pred pokutovým územím domácich.

32
    Medzičasom sme sa posunuli do záverečnej štvrťhodiny prvého polčasu, Skalica stále pri lopte aj po neúspešne zahranom rohu.

31
    Posledné minúty ale patria Skalici, toto je už tretí rohový kop pre domácich v rozpätí piatich minút.

29
    Ružinskému pomohla aj obrana, Sereď sa ubránila.

28
    Aj Skalica si môže štandardku spoza rohovej zástavky zopakovať.

27
    MFK z toho vyťažilo rohový kop.

26
    Faul na vlastnej polovici teraz zaznamenal hráč hostí, voľný kop pre Skalicu.

24
    Prvá strela mimo aj od Serede, faulov nám postupne pribúda.

23
    Žltú kartu dostáva Hlavatovič (MFK Skalica).

21
    Žltú kartu dostáva Michalík (ŠKF Sereď).

21
    A prišla šanca aj na reparát, ten však hosťom nevyšiel. Po centri prišiel faul hosťujúceho hráča na hranici šestnástky, po ktorom sa bude vyťahovať aj karta.

20
    Sereď prilieva olej do ohňa, druhý roh pre hostí.

18
    Aj druhá strela Skalice v dnešnom zápase putovala mimo, Ružinský zatiaľ bez väčšej práce.

17
    Sereď očividne pri chuti, Skalica má plné ruky práce v obrane. Domáci si na pár sekúnd môžu vydýchnuť, píska sa útočný faul hostí.

16
    To nebol vôbec zlý protiútok, škoda len, že sa to všetko neskončilo strelou na Čikoša-Pavlička.

15
    Výpad z ľavého krídla sa skončil ešte pred finálnou fázou akcie, rýchly brejk hostí.

14
    Skalica sa otriasla z "darčeka" a už mieri na Ružinského.

13
    Po rohovom kope sa hostia ocitli v ofsajde.

12
    Sereď evidentne pri chuti, po zblokovanom centri zahrávajú hostia rohový kop.

11
    Mierny šok pre Skalicu, ktorá bola favoritom duelu. Dočkáme sa odpovede na gól z desiatej minúty?

10
    Sereď dala gól!
    Hostia z ničoho nič udreli. Desať minút sa hralo väčšinou na ich polovici, potom však prišiel jeden presný atak a Sereď vyhráva. MATEJ LODUHA otvára skóre zápasu.

8
    Útočný faul domácich, voľný kop pre ŠKF.

7
    Prvé strelecké zakončenie dnešného zápasu, loptu mimo bránu poslal domáci hráč.

6
    Skalica naďalej pri lopte, aktuálne sa vhadzuje na útočnej polovici domáceho mužstva.

4
    Pri lopte sú domáci, ktorí zatlačili hostí zo Serede.

3
    Začalo sa opatrne, bez náznaku šance.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

MFK Skalica: Čikoš-Pavličko – Švrček, Lipták, Šebesta, Hlavatovič (C), Mizerák, Haša, Jánošík, Čtvrtníček, Hruška, Opiela
    Náhradníci: Ulrich, Jakubek, Ondriš, Fukna, Vrábel, Fišan

ŠKF Sereď: Ružinský – Mečiar (C), Bilas, Laura, Milunović, Loduha, Pankarićan, Morong, Michalík, Ventúra, Djiby Ba
    Náhradníci: Maťašovský, Baša, Mészáros, Vesić, Richnák, Jankto, Bartoš

Rozhodca: Tomáš Marsal – Anton Perát, Peter Ličko.

MFK Skalica

Záhoráci prvýkrát zaváhali až v minulom kole, keď zaváhali už proti spomínanej rezerve Žiliny a pripísali si prvú prehru v ročníku. Aj to Skalicu zosadilo z prvého miesta tabuľky, žilinský tím je na prvom mieste iba vďaka lepšiemu skóre. Predtým si MFK poradilo so štyrmi celkami, čo nám dáva sumár 12 bodov a skóre Skalice činí 9:4.

ŠKF Sereď

Sereď po úvodných dvoch prehrách už iba stúpa tabuľkou. ŠKF ťahá šnúru troch víťazstiev – 1:0 nad Trebišovom, 6:1 proti Komárnu a naposledy Sereď zmietla AFC Nové Mesto nad Váhom 7:0. Aj preto je ofenzívna hrozba pre domácu defenzívu priveľká, hostia budú pri chuti. Aktuálne patrí Seredi síce až šiesta priečka so skóre 15:5, no strata na prvú Žilinu "B" je iba trojbodová.

Vážení diváci, vitajte pri priamom prenose zo zápasu 6. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej ligy.
    V dnešnom súboji si zmerajú sily MFK Skalica a ŠKF Sereď. Stretnutie sa začne o 16:00.