Kazachstán – Černá Hora 1:1 (kon.) | Slovinsko – Lucembursko 3:1 (kon.) | Lotyšsko – Ukrajina 1:1 (kon.)
Estonsko – Slovensko 1:2 (kon.) | Bosna – Rumunsko 1:3 (kon.) | Srbsko – Gibraltar 4:0 (kon.)
Kypr – Malta 2:1 (kon.) | Nizozemsko – Anglie 1:1 (kon.) | Gruzie – Polsko 0:3 (kon.)
Bělorusko – Řecko 0:2 (kon.) | Švýcarsko – Wales 0:3 (kon.) | Kosovo – Norsko 3:2 (kon.)
Slovinsko
3:1 (0:1)
Lucembursko
Pátek 01.09.2017, 16:30 • Nogometni stadion, Ajdovščina • Kvalifikace ME U21 • Skupina 9

Tímto se s vámi loučím a přeji vám hezký zbytek večera! (18:26:44)

Dnešní kvalifikační utkání na mistrovství Evropy hráčů do 21 let končí lépe pro Slovinsko, které po nepovedené první půli dokázalo zabrat, točilo vývoj utkání a třemi brankami dokonale naplnilo roli favorita. Lucembursko ve druhé půli nejvíce doplatilo na velké množství individuálních chyb spojené se zcela zbytečným vyloučením z prvního poločasu.

90+4

90+2
    Nastavovat se budou 4 minuty, nacházíme se tedy přesně v polovině nastavené doby.
    90+1. OŽBOLT - 3:1

90+1
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    K exekuci pokutového kopu se postavil kapitán slovinského nároďáku ALEN OŽBOLT, jenž střelou k levé tyči překonal brankáře Rouleze.

90
    Marques za svůj faul vidí žlutou kartu, navíc může být rád, že se nejednalo o kartu červenou.

90
    Penalta! Slovinci se dostali do situace dva na jednoho, Ožbolt kroucenou přihrávkou vyslal míč na Mlakara, kterého zezadu Marques stáhnul a znemožnil mu zakončit.

88
    Nelze očekávat bůhví jak oslnivý závěr zápasu, Slovinsko se snaží zejména takticky uhájit svůj pozitivní výsledek.

86
    Tinelliho nepřesná rozehrávka končí až v Sorčanově náruči.

85
    Hosté mají ještě pět minut na vstřelení vyrovnávací branky, k tomu navíc měli možnost přímého kopu.

84
    Lucemburčané musí hasit velký závar ve vlastním vápně, aktuální nebezpečí zneškodnili díky urychlenému odkopu.

82
    A vzápětí ještě jedna... Bohnert u hlavního rozhodčí vehementně protestoval ve smyslu, že domácí hráči pouze zdržují. Za přílišné množství řečí si tedy i on vysloužil karetní napomenutí.

81
    Martins ostrým skluzem zezadu vypíchl Kramaričovi balon, avšak nejprve vzal svého soupeře přes nohy. Žlutá karta.

80
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Ewert, přichází Prudhomme.

79
    Pokračuje se ve „žlucení“. Po důrazném faulu ve středu hřiště vidí kartičku žluté barvy také domácí záložník Humar.

78
    A přerušuje se i na druhé straně, po souboji o vzdušný balon zůstává ležet na zemi slovinský útočník Kramarič.

76
    Muratovic nádherným způsobem obešel poslední dva obránce jako stojící balvany, jenže si až příliš předkopl míč a v zápalu hry sestřelil vyběhnutého gólmana. Sudí bez váhání tasí žluté napomenutí.

Petr Hluchý

Branky: 51. Ožbolt, 59. Mlakar, 90+1. Ožbolt (pen.) – 41. Pinto

Karty:   32. Žužek (SLV), 79. Humar (SLV) – 76. Muratovic (LUX), 81. Martins (LUX), 82. Bohnert (LUX), 90. Marques (LUX)   31. Sacras (LUX)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 10:7. Střely mimo: 12:5. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 9:14.
    Slovinsko: Sorčan – Rom, Pišek, Badžim, Gliha – Vrbanec (35. Brecl), Žužek, Bijol (46. Humar) – Ožbolt (C), Kramarič, Tučić (55. Mlakar)
    Náhradníci: Vodišek – Brecl, Kuhar, Mlakar, Humar, Primc, Česen

Lucembursko: Roulez – Ewert (C) (80. Prudhomme), Simon, Marques, Sacras – Pinto (68. Heinz), Martins, Mersch (35. Dias), Bohnert – Muratovic, Tinelli
    Náhradníci: Ottele – Brandenburger, Duriatti, Prudhomme, Dias, Heinz, Bjelic

Rozhodčí: Jakimovski – Karakolev, Lika (všichni Makedonie)