Chorvatsko – Kosovo 1:0 (kon.) | Bělorusko – Švédsko 0:4 (kon.) | Nizozemsko – Bulharsko 3:1 (kon.)
Faerské ostrovy – Andorra 1:0 (kon.) | Estonsko – Kypr 1:0 (kon.) | Francie – Lucembursko 0:0 (kon.)
Maďarsko – Portugalsko 0:1 (kon.) | Lotyšsko – Švýcarsko 0:3 (kon.) | Řecko – Belgie 1:2 (kon.)
Gibraltar – Bosna 0:4 (kon.)
Řecko
1:2 (0:0)
Belgie
Neděle 03.09.2017, 20:45 • Stadio Georgios Karaiskakis, Pireus • Kvalifikace MS (Evropa) • Skupina H

Z mé strany je to pro tuto chvíli všechno. Já se s vámi loučím, přeji vám úspěšný start do nového týdne a u fotbalu zase někdy na počtenou. (22:42:48)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 4:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 7:15.

Je dobojováno! Po celkem nudném prvním poločase jsme se u toho druhého rozhodně nenudili. Ovšem na první branku tohoto utkání jsme si museli počkat až do 70. minuty, kdy naši čekání vyslyšel Jan Vertonghen, který poslal Belgii do vedení. Belgické vedení trvalo pouze tři minuty, protože z rychlé domácí akce se trefil Zeca. O tom, že si tři body odveze belgická reprezentace rozhodnul Romalu Lukaku, který se hlavou trefil v 74. minutě. Navíc tento gól byl i postupový. Ano, je to tak. Belgie může slavit, protože se příští rok objeví na světovém šampionátu v Rusku! Řecko ještě svede bitvu o baráž s Bosnou, která dnes svůj zápas proti Gibraltaru zvládla a právě řecký tým přeskočila.

90+4

90+3
    Pro řecký tým se rýsuje poslední šance, jak si z tohoto zápasu odnést alespoň jeden bod za remízu.

90+2
    Žlutou kartu dostává Kevin De Bruyne (Belgie).

90+2
    Belgičtí hráči drží míč na svých kopačkách a posouvají si ho po celém hřišti. Domácí hráči pouze běhají mezi nimi jako panáci.

90+1
    Polský hlavní rozhodčí se rozhodnul nastavit tři minuty nad rámec základní hrací doby.
    90. Dries Mertens (BEL), Orestis Karnezis (GRE)

90
    Belgie se řítila na domácí branku ve čtyřech hráčích, ale ani z toho nebyl gól. Eden Hazard připravil pro svého kolegu Mertense vyloženou šanci, ale ten z malého vápna řeckého brankáře neprostřelil.

89
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Marouane Fellaini, přichází Leander Dendoncker.
    Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Konstantinos Fortunis, přichází Apostolos Vellios.

89
    Belgie drží míč u rohového praporku, navíc poté Hazard vybojoval pro svůj celek výhodu rohového kopu, který byl rozehrán podle očekávání nakrátko.

88
    Domácí trenér žene své svěřence na belgickou polovinu. Řecko začíná svůj tlak stupňovat. Jenže jejich potencionální šance kazí nepřesnosti.

87
    Hra je na malý moment přerušena kvůli ošetřování domácího hráče. Hráči tuto pauza využijí k osvěžení.

86
    Romelu Lukaku se s tím nepáral a vypálil jedovatou střelu doprostřed řecké branky, kde stál domácí brankář, který míč jenom ztěží vyrazil.

85
    Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Giannis Maniatis, přichází Tasos Bakasetas.

85
    Čas se domácím čím dál více krátí, do konce řádné hrací doby to máme necelých pět minut. Navíc u míče jsou Belgičané.

84
    Jenže míč si přímo ze vzduchu stahuje pozorný belgický brankář, který padá na zem. Jednoduše řečeno, pošilhává po časomíře a tahá čas.

Jan Mládek

Branky: 73. Zeca (Tzavellas) – 70. Vertonghen (M. Dembélé), 74. R. Lukaku (Meunier)

Karty:   55. Samaris (GRE) – 50. Meunier (BEL), 50. M. Dembélé (BEL), 76. Ferreira-Carrasco (BEL), 90+2. De Bruyne (BEL)

Řecko: Karnezis – Maniatis (85. Bakasetas), Manolas, Papastathopoulos (C), Tzavellas – Zeca, Tziolis, Samaris, Stafylidis (69. Lykogiannis) – Fortunis (89. Vellios) – Donis.
    Náhradníci: Kyriakidis, Anestis – Koutroubis, Siopis, Vellios, Bakasetas, Lykogiannis, Diamantakos, Tachtsidis, Gianniotas, Mantalos, Bouchalakis.

Belgie: Courtois – Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen (C) – Meunier, Fellaini (89. Dendoncker), M. Dembélé (74. E. Hazard), Ferreira-Carrasco (79. Chadli) – De Bruyne, R. Lukaku, D. Mertens.
    Náhradníci: Mignolet, Casteels – Mirallas, Dendoncker, E. Hazard, T. Hazard, Defour, Tielemans, Ch. Benteke, Batshuayi, Chadli, Ciman.

Rozhodčí: Szymon Marciniak – Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz (všichni Polsko)