Banská Bystrica – Salzburg 5:3 (kon.) | IFK Helsinky – Mnichov 2:4 (kon.) | Cracovia – Brynäs 2:3 (kon.)
Tappara – Wolfsburg 4:2 (kon.) | Cardiff – Davos 4:3 (po pr.)
HC´ 05 Banská Bystrica
5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
EC Red Bull Salzburg
Neděle 03.09.2017, 14:00 • Zimný štadión Banská Bystrica, Banská Bystrica • Hokejová Liga mistrů • Skupina A

To je z mé strany pro tuto chvíli všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek tohoto víkendu a úspěšný start do nového pracovního týdne. U dalšího textového přenosu zase někdy na počtenou. (16:37:18)

Vyhrané buly: 32 – 32

Je dobojováno! Banská Bystrica poráží rakouský Salzburg 5:3 a v letošním ročníku CHL si připisuje svou první výhru ve skupině. V první a ve druhé třetině jsme byli svědky vyrovnaného hokeje, v obou těchto třetinách jsme viděli dvě branky. Rakouskému celku se lépe povedla až třetí třetina ve které tito hráči sahali po vyrovnání. Jenže vyrovnání nepřišlo, navíc domácí celek potvrdil své vítězství gólem do prázdné branky.

59:53
    Domácí tým vyhodil přes všechny tři čáry, ještě jednou se bude vhazovat před domácím brankářem.

59:39
    Puk dojel až do rohu kluziště, tam ho také domácí hráči drží. Navíc Starkbaum je opět pryč z branky.

59:12
    Hosté sází všechno do útoku, jenže proti je výborná domácí obrana, která se srdnatě brání.

58:55
    Banská Bystrica právě vstřelila branku!
    Netrvalo to ani třicet sekund a domácí se trefují do prázdné branky svého soupeře. DALIBOR BORTŇÁK se trefil z vlastního pásma. Slovenský tým s největší pravděpodobností tento zápas vyhraje. Asistence: Vladimír Mihalik.

58:28
    EC Red Bull Salzburg bude hrát devadesát sekund v šesti hráčích!

58:28
    Oddechový čas pro hosty.

58:28
    Domácí brankář si připsal veledůležitý zákrok proti šanci Heinricha. Lukáš drží puk ve výstroji, hra je přerušena.

58:16
    Starkbaum i nadále zůstává v brance. Je jenom otázkou, kdy ho trenér zavolá na střídačku.

58:04
    Domácí tým skvěle drží puk u mantinelu, navíc hra je opět přerušena. Rozhodčí musí řešit další potyčky.

58:01
    Hlasatel dnešního utkání ohlásil poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:22
    Rakouská kombinace nebyla přesná, puk přejel všechny tři čáry. Rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.

56:55
    Aleardi se tlačil do střely, jenže k té se nedostal. Bubela svého soupeře skvěle zablokoval.

56:17
    Lunter vyhazuje do útočného pásma. Jeden z hostů spěchá za pukem, aby ho vrátil zpátky jejich pásma.

55:53
    Čas se pomalu ale jistě krátí. Slovenský tým i nadále drží jednobrankové vedení.

Jan Mládek

Branky a nahrávky: 2. Belluš (Bortňák, Lamper), 27. Češík (Mihalik), 39. Hohmann (Ďatelinka, Dame-Malka), 44. Tamáši (Hohmann, Dame-Malka), 59. Bortňák (Mihalik) – 12. Raymond, 47. Aleardi (Rauchenwald, Raffl), 55. Schiechl (Huber, Cijan)

HC´ 05 Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Kubka, Lunter, Belluš, Sedlák, Gélinas, Brittain, Brejčák, Gabor – Faille, Ďatelinka, Bartánus – Dame-Malka, Lamper, Bortňák – Bubela, Mihalík, Hohmann – Češík, Tamáši, Róth
    EC Red Bull Salzburg: Starkbaum (Gracnar) – Raffl, Rauchenwald, Generous, Duncan, Pallestrang, Cijan, Wacher, Latusa – Aleardi, Brouillette, Heinrich – Welser, Harris, Trattnig – Schiechl, Raymond, Huber – Hochkofler, Viveiros, Baltram

Rozhodčí: Michael Tscherring (SUI), Peter Staňo (SVK) – Martin Jobbagy (SVK), Martin Korba (SVK)