Banská Bystrica – Salzburg 5:3 (kon.) | IFK Helsinky – Mnichov 2:4 (kon.) | Cracovia – Brynäs 2:3 (kon.)
Tappara – Wolfsburg 4:2 (kon.) | Cardiff – Davos 4:3 (po pr.)
IFK Helsinky
2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
EHC Red Bull Mnichov
Neděle 03.09.2017, 16:00 • Helsingin Jäähalli, Helsinky • Hokejová Liga mistrů • Skupina G

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (18:38:39)

Trestné minuty: 31:35

Zápas je u konce a hosté z Mnichova si odváží vśechny body za výhru 4:2. Poslední třetina byla ze všech nejpoklidnější, co se šancí týká, přibylo ale nepřesností. Red Bull v poklidu kráčel za výhrou, ale v závěru musel zapnout na vyšší obrátky. V 57. minutě totiž snížil Juha Jääskä a zajistil drama. Domácí trenér prakticky vzápětí odvolal gólmana a pokoušel se o srovnání. Na začátku 60. minuty ale přišel zisk pro hosty a Patrick Hager trefil opuštěnou branku. Postupové počty jsou tak v této skupině jasné, Helsinek se další fáze Ligy mistrů týkat nebude, naopak Mnichov pokračuje ve spanilé jízdě a i po čtvrtém utkání má plný počet bodů.

59:04 Patrick HAGER - 2:4

59:04
    Mnichov právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto. Hosté získali puk. Wolf ve středním pásmu posunul na PATRICKA HAGERA a ten trefil opuštěnou branku Helsinek. Asistence: Michael Wolf, Derek Joslin.

58:34
    Domácí nahazují puk za pukem na Leggia, chybí tomu ale trochu více klidu v koncovce.

57:54
    Zakázané uvolnění hostů, vhazuje se po pravici gólmana Leggia.

57:31
    Wolf mohl vrátit hostům dvoubrankový náskok, ale Eronen mu na poslední chvíli zmařil velkou šanci.

56:48
    Branka Helsinek je prázdná, je tu power-play domácích!
    56:34 Juha JÄÄSKÄ - 2:3

56:34
    Helsinky právě vstřelily branku!
    Je sníženo a možná budeme svědky dramatu. Kaski poslal zadovkou puk na brankoviště, kde stál zcela volný JUHA JÄÄSKÄ a tomu jen stačilo nastavit hokejku tak, aby sklepl puk za brankovou čáru. Asistence: Oliwer Kaski.

56:06
    Z vrcholu kruhu střílel Aucoin, nechal ale pouze vyniknout domácího brankáře.

55:31
    Hosté se vymanili z rohu a rozestavěli přesilovkovou kombinaci. Nabito dostal Wolf, ale Engren se stačil přemístit a tvrdou ránu skryl ve své výstroji.

55:09
    Wolf bojuje v rohu kluziště, na pomoc mu jde i Matsumoto.

54:38
    Zároveň se ale vylučuje na straně Helsinek. Dvě minuty za hákování dostal Ville Varakas.

54:37
    Na druhé straně byla k vidění Ederova rána od modré, puk byl sražen do ochranné sítě.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 36. Tamminen (Salmi, Åsten), 57. Jääskä (Kaski) – 8. Pinizzotto, 37. Macek (Pinizzotto, Aucoin), 38. Christensen (Button, Lauridsen), 60. Hager (Wolf, Joslin)

IFK Helsinky: Engren (Bäckström) – Kaski, Eronen, O'Connor, Salmela, Ulander, Varakas (A), Teppo, Salmi – Rask (A), Carlsson, Tyrväinen – Haataja, Malinen, Thorell – Petrell (C), Ahtola, Jääskä – Tamminen, Nykopp, Åsten. Trenér: Ari-Pekka Selin.
    EHC Red Bull Mnichov: Leggio (aus den Birken) – Joslin, Button, Abeltshauser, Kettemer, Boyle, Lauridsen, Seidenberg – Wolf (C), Hager, Jaffray (A) – Pinizzotto, Aucoin (A), Macek – Mauer, Kahun, Christensen – Eder, Matsumoto, Kastner. Trenér: Don Jackson.

Rozhodčí: Halm, Fonselius – Hägerström, Suominen

Diváci: 2 808