Jablonec n/N – Děčín 4:1 (kon.) | Mor. Budějovice – Žďár n/S 5:4 (2:0 po s.n.) | Kolín – Nymburk 5:2 (kon.)
Poruba 2011 – Pov. Bystrica 3:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
HK 95 Považská Bystrica
Čtvrtek 07.09.2017, 18:00 • RT TORAX ARENA • Přípravné zápasy • Skupina D

Z RT TORAX ARENY je to pro tento večer ode mne vše, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek dne, krásnou dobrou noc a úspěšný pátek. (20:22:41)

Tak se přeci jen podařilo Povážské Bystrici zápas zdramatizovat! Po jedné neproměněné přesilovce se nakonec trefil Palovič a o 59 vteřin později srovnal stav utkání střelou zpoza obránce Brveník.
    Jenže plichta neměla dlouhého trvání!
    Respektive vydržela 23 vteřin, když se z dáli prosadil, v zápase už podruhé, Vladimír Luka.
    Následně divákům zpestřili podívanou Zdeněk s Drevenčíkem pěknou bitkou za slovenskou brankou a pak čtyři minuty s nimi nemohli trenéři počítat.

Závěr zápasu se odehrál již v poklidném přátelském duchu.

59:04
    Jak jsem avizovala před minutou, na ledě se nic hokejově důležitého neděje. hráči už jen z povinnosti dohrávají poslední vteřiny zápasu.

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají už jen dvě minuty a ty se zřejmě už odehrají v klidném přátelském duchu. Hráči si zabruslí, zasprintují a občas vystřelí.

56:55
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Zdeněk – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK 95 Panthers Považská Bystrica (Drevenčík – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Za bystrickou brankou se do sebe pustil Zdeněk a Drevenčík, čímž divákům malinko zpestřili utkání. Bitku sudí ocenil vyloučením pro oba boxery. Týmy nadále budou hrát v pěti.

56:55
    Poruba právě vstřelila branku!
    VLADIMÍR LUKA vypálil na ose hřiště a nachytal Dzubinu nepozorného. Puk mu prošel mezi betony. Asistence: Jiří Zdeněk a David Zachar.

56:23
    Považská Bystrica právě vstřelila branku!
    Po levém křídle se protáhl do útočné třetiny BRVENÍK a na bránu střílel přes obránce. Hlaváč střelu vůbec neviděl atak mu kotouč prošel k druhé tyči bez povšimnutí. Asistence: Jurásek.

55:24
    Jen co se Adam vrátil z trestné lavice, napřahuje PALOVIČ na modré čáře a tvrdou střelou příklepem snižuje porubské vedení.. Asistence: Hrušík.

55:20
    Domácí v plném počtu. I toto oslabení domácí přečkali. Několikrát se osvobodili vyhozením puku přes všechny čáry.

54:06
    Hlaváč kryje střelu Drevenčíka.

53:20
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Adam – 2 min., podražení).
    Další nabídnutá přesilovka pro hosty!

52:55
    Porubští se dostávají před Dzubinu, jenže gólově se neprosazují.

52:07

51:20
    Další možnost snížit domácí vedení měl na modré čáře Majerčík. Hlaváč střelu vyráží do pravého rohu.

50:39
    Těsně před hlaváčem střílel Hrušík. Tak dlouho hledal skulinu až se rozhodl střílet pod horní tyč. Puk ale poslal příliš vysoko!

50:07
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (2 min.).

48:00
    Neposlušný kotouč střídá často majitele a tak jsme svědky neučesané hry. Pár soubojů na mantinelech, obírání o kotouč a vystižení dlouhých nahrávek teď zdobí tento zápas.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 35. Luka (Dresler), 35. Kaluža (Slavík, Haas), 57. Luka (Zdeněk, Zachar) – 56. Palovič (Hrušík), 57. Brveník (Jurásek)

HC RT TORAX Poruba 2011: Hlaváč (Putec) – Kaluža, Janota, Dresler, Popela, Puškár, Adam, Slavík, Grebenyuk – Haas, Zachar, Fojtík – Káňa, Zdeněk, Luka – Ballner, Schwarz, Gelnar – Chomič
    HK 95 Považská Bystrica: Dzubina (Klinčuch) – Koleda, Ninik, Bajanik, Majerčík, Solár, Palovič, Tolokorivnikov, Radionov – Valášek, Drevenčík, Dolinajec, Zlocha, Hrušík, Brveník, Jurášek, Miro, Kožurik

Rozhodčí: Cabák – Janda T., Janda L.