Jekatěrinburg – Chabarovsk 8:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Kazaň 2:4 (kon.) | Toljatti – Magnitogorsk 3:5 (kon.)
Čerepovec – Petrohrad 2:7 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 3:1 (kon.)
Riga – Barys 0:6 (kon.) | Viťaz – Ufa 2:4 (kon.) | HC Slovan – Nižněkamsk 3:4 (po pr.)
Lada Toljatti
3:5 (1:2, 1:3, 1:0)
Metallurg Magnitogorsk
Pátek 08.09.2017, 17:00 • Lada Arena • KHL

Zápas nabídnul celkem osm přesných zásahů. Hráči Magnitogorska celé utkání táhli za delší konec provazu.První třetina utkání nabídla celkem tři branky. Hosté se od začátku zápasu ujmuli iniciativy a dařilo se jim kontrolovat hru. Po první třetině vedl tým hostů o jednu branku. Sergei Mozjakin si připsal sedmou branku a dostal se na druhou příčku nejlepších střelců ligy. Magnitogorsk se v tabulce posunul na páté místo a dnešní domácí tým se utrpěl čtvrtou prohru v řadě. (19:20:58)

59:07
    Domácí se snaží o závěrečný tlak.

Poslední dvě minuty řádné hrací doby.

56:39
    Hosté se snaží držet puk a nikam se už nehrnou.

54:55
    Belousov se dostal až od středního pásma až k bráně soupeře. Jeho střela mířila mimo tři tyče.

53:26
    Domácí fanoušky burcujou své hráče k lepšímu výkonu.

51:53
    Kapustin vybojoval puk za svou brankou a vyváží ho do útočného pásma.
    50:18 Kristaps SOTNIEKS - 3:5

50:18
    Lada právě vstřelila branku!

Domácí tým dokázal snížít skóre na rozdíl dvou branek. První střelu Semyona VAluiskyho dokázal ještě brankář zneškodit, ovšem na dorážku KRISTAPSE SOTNIEKSE už byl krátký. Asistence: Semyon Valuisky.

47:07
    Samsonov si ukryl puk do své lapačky a bude se vhazovat.

46:33
    Belousov špatně zpracoval puk a hosté se ujmou protiútoků.

44:53
    Hosté se zabydleli v útočném pásmu a snaží se zakončovat z každé pozice.

43:25
    Bude se vhazovat v obranném pásmu hostujícího týmu.

42:38
    Khabarov se ujmul puku u své brány a čeká až jeho spoluhráči dostřídají.

41:00

40:22
    Filatov vypustil ze své hokejky tvrdou ránu. Jeho střela byla zblokováná obráncem.

40:01

Druhá třetina nabídla další čtyři branky. Hostující tým se drží předzápasových předpokladů a v utkání je jasně lepší. Na konci druhé třetiny se zbytečně nechal vyloučit Kosov a domácí budou mít v závěrečné třetině možnost vstřelit branku z přesilové hry. Magnitogorsk ve druhé třetině ovládl hru a ohrozil branku soupeře celkem čtrnáctkrát.

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 10. Filatov (Bocharov), 35. Genoway, 51. Sotnieks (Valuisky S.) – 7. Timkin E. (Platonov), 8. Mozjakin, 22. Ellison, 29. Filippi (Ellison), 38. Platonov

Lada Toljatti: Lazušin (Ivannikov) – Ch. Genoway, D. Vorobjov, Gurkin, D. Ježov, Sotnieks, Kostromitin, Ďjakov – Babenko, Zernov, Skorochodov – Valujskij, Kapustin, Něstěrov – Novotný, Filatov, Bělousov – Bočarov, Achmetov, A. Strelcov – Rachimullin.
    Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – Schaus, Pivcakin, J. Birjukov, Děnisov, Chabarov, Budkin, Dronov – I. Grigorenko, Jan Kovář, Mozjakin – Filippi, Ellison, Osala – Platonov, Berestennikov, Timkin – Kosov, Kaletnik, Šenfeld – Švyrjov.

Rozhodčí: Birin V. (Rus), Ovchinnikov P. (Rus)