Jekatěrinburg – Chabarovsk 8:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Kazaň 2:4 (kon.) | Toljatti – Magnitogorsk 3:5 (kon.)
Čerepovec – Petrohrad 2:7 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 3:1 (kon.)
Riga – Barys 0:6 (kon.) | Viťaz – Ufa 2:4 (kon.) | HC Slovan – Nižněkamsk 3:4 (po pr.)
Severstal Čerepovec
2:7 (1:3, 1:2, 0:2)
SKA Petrohrad
Pátek 08.09.2017, 18:00 • Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Dnešní program Kontinentální hokejové ligy nabídne celkem devět duelů. Zde budete moci sledovat utkání mezi Severstal Čerepovec a SKA Petrohrad. Úvodní vhazování bude v Ice Palace vhozeno v 18:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

NE 27. 11. 2016 – Ice Palace:
    Severstal Čerepovec – SKA Petrohrad 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)

ÚT 13. 9. 2016 – Ice Palace, St. Petersburg:
    SKA Petrohrad – Severstal Čerepovec 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Češi a Slováci v tomto utkání

Július Hudáček (CER) – brankář, 29 let, SVK
    Petr Holík (CER) – centr, 25 let, CZE
    Matěj Stránský (CER) – pravé křídlo, 24 let, CZE
    Brankář Július Hudáček a útočník Petr Holík jsou na soupisce Severstalu od konce dubna 2017

Kanadské bodování Kontinentální hokejové ligy

1. Nigel Dawes (AST) – 8+3, 11 bodů
    2. Sergej Mozjakin (MET) – 6+4, 10 bodů
    3. Ilja Zubov (UFA) – 1+8, 9 bodů
    4. Ilja Kovalčuk (PET) – 7+1, 8 bodů
    5. Daniil Tarasov (DMS) – 6+2, 8 bodů
    Ilja Kovalčuk nastřílel v této sezoně sedm branek a je zatím nejlepším střelcem KHL

Zajímavosti

V historii KHL se dnešní soupeři střetli celkem dvaadvacetkrát. SKA se radovalo z výhry hned v osmnácti případech.

Útočník Severstalu Maxim Rybin rozdal celkem 31 hitů, což je zatím nejlepší počin mezi hráči v letošním ročníku KHL.

Adam Masuhr, obránce Severstalu, vévodí KHL ve statistice zblokovaných střel (zblokoval jich 19). Rodák ze švédského Gävle je zároveň nejvytěžovanějším hráčem svého týmu.

Brankáři SKA Igor Šesťorkin a Mikko Koskinen podávají zatím velmi spolehlivé výkony. Rus má průměr obdržených branek 1,30 a % úspěšnost zákroků 94,9, jeho finský kolega má průměr 1,49 a % úspěšnost 93,9. Oba mají také již ve statistikách po jednom vychytaném čistém kontu.
    Igor Šesťorkin, jednadvacetiletý gólman SKA Petrohrad

Dámy a pánové, ještě jednou vítejte u sledování Kontinentální hokejové ligy! Utkání mezi Severstal Čerepovec a SKA Petrohrad začne za 45 minut. V Ice Palace jsou již oba týmy absolvují předzápasové rozbruslení.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Severstal Čerepovec: Magarilov (Artamkin) – Jevsejenkov, Stasenko (C), Kudako, Masuhr, Kalašnikov, Višněvskij, Chabarov – Kagarlickij (A), P. Černov, Bumagin – Vovčenko, P. Holík, Stránský – Mons, Karlin, Rybin – Monachov, Ščerbina, Kazakovcev – Kodola.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Koskinen) – Gavrikov, Zub, Chafizullin, Čudinov, J. Jakovlev, Rukavišnikov, Rykov – Kovalčuk (A), Dacjuk (C), Barabanov – Širokov (A), Kalinin, Karpov – N. Gusev, Prochorkin, S. Plotnikov – Tichonov, Kablukov, Ketov – Altybarmakjan.

Rozhodčí: Jurij Oskirko, Anton Kislov – Nikita Novikov, Alexandr Černyšev.

PET: Šesťorkin – Gavrikov, Zub – Kovalčuk, Dacjuk, Barabanov

Oba týmy jsou již nastoupeny na modrých čarách, následovat bude ruská státní hymna.

Hymna za námi, kapitáni obou mužstev si podávají ruku s rozhodčími. Utkání mezi Severstal Čerepovec a SKA Petrohrad tak začne za několik málo okamžiků!

V Ice Palace ještě probíhají poslední úpravy ledu, začátek je tak o něco zpožděn.

Nyní už je ale vše připraveno. Na úvodní buly se do středového kruhu staví Černov a Dacjuk, jdeme na to!

00:01

00:05
    Vhazování pro Severstal.

00:25
    Hosté vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

00:34
    Vzápětí je tu další icing svěřenců Olega Znaroka, vhazovat se tak bude opět po levé ruce Šesťorkina.

00:41
    První zákrok gólmana SKA poté, co od modré nahazoval obránce Stasenko.

01:24
    Hokejisté SKA se usazují v útočném pásmu.

01:51
    Od modré střílel Chafizullin, avšak mimo.

02:12
    SKA pokračuje v tlaku. Rána Rukavišnikova, ale opět mimo tři tyče.

03:42
    Tichonov se vrací pro kotouč do obranného pásma, oba týmy střídají.

04:31
    Magarilov má kotouč pod kontrolou, hra přerušena.

04:31
    Vhazování po levici brankáře domácích.

04:43
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Hosté otevírají skóre utkání! Karpov poslal kotouč z levé strany směrem mezi kruhy – před Magarilovovu branku, kde si ho našel nikým nepokrytý SERGEJ ŠIROKOV a vstřelil svou šestou branku v sezoně. Asistence: Maxim Karpov.
    04:43 Sergej ŠIROKOV - 0:1

05:13
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Netrvalo to dlouho a je srovnáno! Obránce Jakovlev nedokázal vyhodit puk z obranného pásma. Na modré čáry ho zachytil Jevsejenkov, který ho následně poslal na Šesťorkinovovu branku. Jeho pokus ještě nebyl úspěšný, k dorážce se ale dostal PETR HOLÍK, a ten již puk dostal za záda gólmana SKA. Pro českého útočníka první branka, první bod v letošní sezoně, 1:1! Asistence: Alexandr Jevsejenkov.
    05:13 Petr HOLÍK - 1:1

06:05
    Hra přerušena, následuje první reklamní přestávka.

06:05
    Konec reklamní přestávky, můžeme pokračovat.

06:47
    Gavrikov s kotoučem za vlastní brankou, oba týmy prostřídávají své řady.

07:21
    Severstal se pokoušel o další útočnou akci, obrana soupeře ale byla dobře připravená na své modré čáře.

07:35
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (2 min. – příliš mnoho hráčů).

07:35
    Petrohrad si zahraje první početní výhodu. Vhazování po levé ruce Magarilova.

07:58
    Přesilová hra využita, SKA se vrací do vedení! Dacjuk přihrál za branku na Guseva, ten následně poslal kotouč mezi kruhy, kde stál SERGEJ PLOTNIKOV, a ten překonal rychlou střelou Magarilova podruhé. První branka, ale již šestý bod pro sedmadvacetiletého útočníka SKA! Asistence: Nikita Gusev, Pavel Dacjuk.
    07:58 Sergej PLOTNIKOV - 1:2

08:47
    Icing ze strany domácích.

09:46
    Monachov to zkoušel z otočky, jeho pokus byl ale zblokován.

10:31
    Gusev našel volného spoluhráče, tomu ale střela nesedla.

10:49
    Ofsajd Petrohradu, vhazovat se bude v neutrální zóně.

10:58
    Rozehrávka Severstalu skončila icingem. Buly po levici Magarilova.

11:00
    Dacjuk vyhrál vhazování, následná rána Kovalčuka minula branku.

11:44
    Kudako to zkusil od modré čáry, Šesťorkin ale zasahovat nemusel.

12:58
    Hokejisté SKA kombinují v útočné třetině.

13:10
    Ketov to zkusil z pravé strany, Magarilov připraven.

13:29
    Chafizullin vyčkává s kotoučem za vlastní brankou.

13:55
    Dobrý forčekink Severstalu, ke střele se dostal Ščerbina, ale minul Šesťorkinovovu branku.

14:08
    Hosté vedou o dvě branky! Kalinin zavezl kotouč do útočné třetiny, přihrál na MAXIMA KARPOVA, který se ještě snažil najít na druhé straně lépe postaveného spoluhráče. Jeho přihrávka ale trefila hůl beka Severstalu Stasenka, od něhož se puk odrazil za záda bezmocného Magarilova. Pro Karpova první gól v letošním ročníku KHL, 3:1 pro SKA! Asistence: Sergej Kalinin.
    14:08 Maxim KARPOV - 1:3

14:42
    Buly po levé ruce gólmana Čerepovce.

15:32
    Signalizovaný trest pro Petrohrad. Rozhodčí zatím ponechávají výhodu.

15:38
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Roman Rukavišnikov – 2 min., podražení).

15:38
    První početní výhodu si nyní zahrají také domácí.

16:39
    První minuta přesilové hry za námi, SKA se zatím dobře brání.

17:38

17:57
    Kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude v obranné zóně Severstalu.

18:08
    Útočná akce Karlina skončila rychle. Proti totiž stála opět dobře připravená obrana Petrohradu.

18:31
    Magarilov přikryl touš pod svou rukavici, rozhodčí hru přerušují.

18:51

18:51
    Je tu druhá přesilová hra Petrohradu. Bude stejně úspěšná jako ta první? Buly po levici gólmana domácích.

19:01
    Probíhá poslední minuta první dvacetiminutovky.

19:30
    Hostujícímu mužstvu nevyšel přechod do útočné třetiny – postavení mimo hru.

19:36
    Bude se opět vylučovat a opět na straně domácích! SKA má zatím ponechanou výhodu.

19:42
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Stanislav Kalašnikov – 2 min.).

19:51
    Prudká střela Gavrikova, Magarilov má puk v rukavici.

19:51
    Vhazování po levé ruce gólmana domácích.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Je za námi první třetina utkání mezi Severstal Čerepovec a SKA Petrohrad. Hostům se povedl nástup na výbornou. Již v páté minutě otevíral skóre Sergej Širokov. Domácím se ale povedlo srovnat krok záhy – konkrétně za půl minuty. Petr Holík se prosadil dorážkou. SKA však v následujících minutách předvedlo, proč je i letos zatím nejlepším týmem KHL. Přesilovou hru bleskurychle využil Sergej Plotnikov, o sedm minut později zvýšil Maxim Karpov. Po prvních dvaceti minutách tak platí skóre 1:3 z pohledu domácích.

Statistiky po první třetině

Střely na branku: 8 – 16
    Zblokované střely: 4 – 4
    Vhazování: 11 – 11
    Hity: 8 – 4
    Trestné minuty: 6 – 2

Obě mužstva jsou zpět na ledové ploše, druhá třetina se rozeběhne za malou chvíli.

20:01

20:51
    Domácí jsou ve čtyřech.

21:28
    Severstal se nyní brání dobře přesilové hře SKA. Hosté se nedostávají příliš často k zakončení.

21:36
    Postavení mimo hru, vhazuje se ve středním pásmu.

21:42

22:33
    Stasenko to zkusil z první, ale minul branku.

22:49
    Hokejisté Čerepovce se drží v útočném pásmu.

22:57
    Pokus Rybina, Šesťorkin má puk ve své moci.

23:54
    Kodola nabral rychlost a následně zkoušel najít někoho ze svých spoluhráčů před Šesťorkinovovou brankou, avšak neuspěl.

24:51
    Na druhé straně střílel od modré Gavrikov, Magarilov ale zasahovat nemusel.

25:36
    Hokejisté Petrohradu kombinují v útočném pásmu.

26:09
    Nápor SKA končí vstřelenou brankou! Obránce Chafizullin našel na pravé straně volného SERGEJE ŠIROKOVA, který nejprve naznačil střelu, stáhl si kotouč a následně ho poslal nechytatelně za Magarilovova záda. Druhý gól Širokova v utkání, 4:1! Asistence: Dinar Chafizullin, Sergej Kalinin.
    26:09 Sergej ŠIROKOV - 1:4

26:09
    Střídání v týmu Severstal Čerepovec: ze hřiště odchází Sergej Magarilov, přichází Alexej Artamkin.

26:22
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Maxim Rybin – 2 min., hákování).

26:40
    Plotnikov ve slibné příležitosti, Artamkin vyrazil do ochranné sítě.

27:23
    Začala druhá minuta Rybinova trestu.

28:15
    Gavrikovova šance, Artamkin předvedl další dobrý zákrok.

28:22

28:30
    Stránský se dostal do velké šance, zakončení mu ale nesedlo.

29:17
    SKA opět okupuje soupeřovo obranné pásmo.

29:37
    Zakázané uvolnění Severstalu, vhazovat se tak bude v blízkosti brankáře Artamkina.

30:01
    Je za námi polovina utkání. SKA zatím potvrzuje roli favorita a vede v Čerepovci 4:1.

30:12
    Šesťorkin drží puk, hra přerušena. Na řadě další reklamní přestávka.

30:12
    Pokračujeme. Vhazování po pravé ruce Igora Šesťorkina.

30:33
    Bek Rykov to zkusil z pravé strany, Artamkin zasahuje.

31:10
    Rozehrávka obránců Severstalu z obranné třetiny končí icingem.

32:19
    Domácí snižují na rozdíl dvou branek! Jevsejenkov se pokusil zakončit sám, to se mu ale nepovedlo. Kotouč vlastně jen posunul před branku, kde byl MATĚJ STRÁNSKÝ, a ten ho dostal do branky. Asistence: Alexandr Jevsejenkov, Petr Holík.
    32:19 Matěj STRÁNSKÝ - 2:4

33:26
    Severstal náhle ožil! Kalašnikov a poté také Vovčenko se dostali do slibných šancí, Šesťorkin ale odolal.

33:26
    Následuje další z reklamních přestávek.

33:26

33:40
    Hosté vedou znovu o tři branky! Nádhernou akci na jeden dotek zakončoval po přihrávce Guseva NIKOLAJ PROCHORKIN. Asistence: Nikita Gusev, Roman Rukavišnikov.
    33:40 Nikolaj PROCHORKIN - 2:5

34:59
    Od modré pálil jeden z beků Čerepovce, Šesťorkin ale zasahovat vůbec nemusel.

35:36
    Petrohrad v postavení mimo hru.

35:55
    Střela Kalašnikova, Šesťorkin vyrazil mimo.

36:44
    Zakázané uvolnění se nepíská, Gavrikov tak musí hrát kotouč.

37:29
    Monachova střela zblokována, Šesťorkin tak bez práce.

38:17
    Prochorkin zavezl kotouč do útočné třetiny, následně o něj ale přišel, zaútočit tak nyní může soupeř.

40:00
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Alexandr Bumagin – 2 min. – držení protihráče).

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Také druhá třetina tohoto utkání je již minulostí. SKA je i nadále lepším mužstvem a zaslouženě zatím vede 5:2. Ve 26. minutě zvyšoval na 4:1 Sergej Širokov. O sedm minut později snižoval Matěj Stránský, hosté se však následně dostali zpět do tříbrankového vedení zásluhou Nikolaje Plotnikova.

Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 13 – 27
    Zblokované střely: 8 – 12
    Vhazování: 14 – 18
    Hity: 9 – 4
    Trestné minuty: 10 – 2

Hokejisté SKA začnou třetí třetinu početní výhodou. V samotném závěru třetiny totiž dostal trest útočník domácích Bumagin.

Oba týmy zpět na ledě Ice Palace, vše se tak pomalu připravuje na start třetí dvacetiminutovky.

40:01

40:15
    Kovalčuk nahazuje do útočného pásma.

40:49
    Severstal vyváží kotouč ze svého pásma.

41:01
    Začíná druhá minuta Bumaginova trestu, Artamkin zatím bez práce.

41:18
    Zakázané uvolnění Petrohradu, vhazovat se tak bude v jeho obranné zóně.

41:51
    Domácí tuto přesilovou hru soupeře zdá se již ubrání.

42:00

42:26
    Pokus Ketova, Artamkin vyráží.

42:48
    Po akci Altybarmakjana má gólman Čerepovce kotouč ve své moci. Hra přerušena.

43:09
    Icing hostujících hokejistů. Buly po levé ruce Igora Šesťorkina.

43:44
    Stránský se na levé straně dostal do dobré příležitosti, Šesťorkin ale drží svůj tým.

44:42
    Dacjuk hledal Kovalčuka, ale neuspěl.

45:23
    Střela Karpova zprava zblokována mimo tři tyče.

46:03
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Sergej Monachov – 2 min. – držení protihráče).

46:03
    Na řadě první reklamní přestávka ve třetí třetině.

46:03
    Zpět do akce. Vhazování po pravé ruce Artamkina.

46:18
    Kagarlickij vyváží puk z obranné zóny svého týmu.

46:44
    Přesilová hra využita, SKA vede již o čtyři branky! Plotnikov přihrál z pravého kruhu pro vhazování zadovkou mezi kruhy na ILJU KOVALČUKA, a ten střílí svou osmou branku v sezoně! Asistence: Sergej Plotnikov, Pavel Dacjuk.
    46:44 Ilja KOVALČUK - 2:6

48:13
    Střela Ketova z pravé strany končí na zadním mantinelu.

48:30
    Zub zavezl puk do útočné třetiny.

49:03
    SKA se nadále drží v útočném pásmu.

49:20
    Střela Guseva z pravého kruhu pro vhazování zblokována obranou Severstalu.

50:04
    Barabanov se dostal s kotoučem až před branku, Artamkin byl ale na správném místě.

50:51
    Černov se s pukem daleko nedostal, hrát tak opět mohou hokejisté Petrohradu,

52:03
    Střela beka Višněvskije zblokována.

52:25
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jevgenij Mons – 2 min., vysoká hůl).

52:25
    Vhazování po pravici gólmana Severstalu.

52:37
    Rána Kovalčuka mimo.

52:45
    Další střela Kovalčuka, Artamkin již nyní musel zasahovat.

53:07
    Dacjuk našel Kovalčuka a ten vyslal na branku další střelecký pokus. Artamkin ale drží kotouč ve své moci.

53:26
    Začala druhá minut z trestu Monse.

53:45
    Je tu hattrick! SERGEJ ŠIROKOV si najel před branku, dostal přihrávku od Karpova a posílá puk za záda bezmocného Artamkina. Asistence: Maxim Karpov.
    53:45 Sergej ŠIROKOV - 2:7

54:48
    Střela Guseva byla ještě před brankou tečována, Artamkin ale drží puk ve své výstroji.

54:48
    Buly po levé ruce gólmana domácích.

54:53
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Nikolaj Prochorkin – 2 min., vysoká hůl).

54:53
    Vhazování po pravici Igora Šesťorkina.

55:36
    Ketov to zkusil při oslabení, avšak minul branku.

55:51
    Šesťorkin má po bekhendu Kagarlickije kotouč v rukavici, hra přerušena.

56:33
    Severstal kombinuje v útočné třetině.

56:42
    Rána Vovčenka z levé strany mimo.

56:53

57:58
    Kablukov to zkusil z mezikruží, Artamkin vyráží.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:03
    Hosté v postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

59:48
    Kagarlickij ještě hledal před brankou svého spoluhráče z útoku, ten se ale k přihrávce nedostal.

Utkání mezi Severstal Čerepovec a SKA Petrohrad právě skončilo. Hosté v něm potvrdili roli favorita, vítězí 7:2 a zůstávají tak v letošní sezoně nadále neporaženi! Výhru řídil především Sergej Širokov, který v 54. minutě při přesilové hře završil hattrick. Tři body (1+2) si v utkání připsal Maxim Karpov. Gólman Igor Šesťorkin pomohl svému týmu k výhře dvaceti zákroky.

SKA Petrohrad – Lada Togliatti

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek pátečního večera! (20:32:43)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 6. P. Holík (Jevsejenkov), 33. Stránský (Jevsejenkov, P. Holík) – 5. Širokov (Karpov), 8. S. Plotnikov (N. Gusev, Dacjuk), 15. Karpov (Kalinin), 27. Širokov (Chafizullin, Kalinin), 34. Prochorkin (N. Gusev, Rukavišnikov), 47. Kovalčuk (S. Plotnikov, Dacjuk), 54. Širokov (Karpov)

Severstal Čerepovec: Magarilov (27. Artamkin) – Jevsejenkov, Stasenko (C), Kudako, Masuhr, Kalašnikov, Višněvskij, Chabarov – Kagarlickij (A), P. Černov, Bumagin – Vovčenko, P. Holík, Stránský – Mons, Karlin, Rybin – Monachov, Ščerbina, Kazakovcev – Kodola.

Rozhodčí: Jurij Oskirko, Anton Kislov – Nikita Novikov, Alexandr Černyšev

Diváci: 5 131