Jekatěrinburg – Chabarovsk 8:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Kazaň 2:4 (kon.) | Toljatti – Magnitogorsk 3:5 (kon.)
Čerepovec – Petrohrad 2:7 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 3:1 (kon.)
Riga – Barys 0:6 (kon.) | Viťaz – Ufa 2:4 (kon.) | HC Slovan – Nižněkamsk 3:4 (po pr.)
Torpedo Nižnij Novgorod
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
HC Dinamo Minsk
Pátek 08.09.2017, 18:00 • Nagorny Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Všem hokejovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na souboj mezi týmy Torbedo Nižnij Novgorod a HC Dinamo Minsk!

Domácí klub letos obhajuje šesté místo ze Západní konference a první kolo play-off, v němž sebral postupujícímu Dinamu Moskva jediné utkání. Z prvních třech soutěžních zápasů nedávno odstartované sezóny Torpedpo získalo sedm z devíti možných bodů, další tři zápasy mu ale tolik nevyšly a získalo pouze bod. Sérii proher Novogorod přerušil až před dvěma dny, kdy si na domácím ledě vyšlápl na silný tým Jaroslavle. V tabulce konference nalezneme Novgorod se ziskem jedenácti bodů na šestém místě.

Nejproduktivnější hráči:
    • D. Paršin – 6 bodů (2+4)
    • M. Grigorev – 6 bodů (1+5)
    • G. Stoljarov – 5 bodů (3+2).

Minsk v minulé sezóně překvapil a po mnoha slaboučkých letech skončil v Západní konferenci na výborné páté pozici. Z prvního kola play-off Bělorusové sice nepostoupili přes Jaroslavl, ale i tak mohli být s celým rokem spokojeni. Letos to od Dinama taková sláva zatím rozhodně není, prvních šest zápasu tým Minsku totiž prohrál a na první vítězství si musel počkat až do posledního utkání, v němž porazil 4:2 Soči. Na západě tak Dinamu patří poslední třináctá příčka s již čtrnáctibodovou ztrátou na vedoucí Petrohrad.

• J. Fontaine – 3 body (3+0)
    • Q. Howden – 3 body (1+2)
    • A. Pavlovič – 2 body (2+0).

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Torpedo Nižnij Novgorod: S. Galimov (Lisutin) – Kundrátek, Barancev, Grigorev, Mamašev, Šulenin, Kurbatov, Fatkullin, A. Potapov – Daugavinš, Dugin, Jeglič – Paršin (A), Galuzin (C), Stoljarov – V. Kuljomin (A), Gračov, Mozer – Urakov, Verjajev, M. Lazarev.

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Ďukov, Korobov (A), Lisovec, Šinkevič, Znacharenko, Chenkel, Gragnani, Bujnickij – Fontaine, Howden, Šarangovič – Matěruchin, Kovyršin, Pavlovič (C) – An. Stěpanov, Kitarov, Kulakov – Drozd, A. Volkov, Gavrus.

Rozhodčí: Cyplakov, Vasiljev – Ivanov, Ponomarjov.

00:01

00:35
    Jako první musel zasahovat Enroth, který po svém zákroku ale fauloval Kuljomina a za malou chvíli se tak bude vylučovat. ¨

00:47
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jhonas Enroth – 2 min., podražení).

01:15
    Dinamo hned na úvod oslabení vyhodilo puk do bezpečí, nicméně teď už se opět hraje před brankou Jhonase Enrotha.

01:46
    Hosté dobře přistupovali k hráčům z kotoučem a nepustili je ke střele. Poté vyhodili puk přes všechny čáry.

02:21
    Užuž to vypadalo, že na Enrotha přiletí tvrdá střela. Domácí celou akci ale překombinovali a sami se vyhnali ze třetiny.

02:47

02:55
    Až po skončení úvodní početní výhody vypálil z vrcholku levého kruhu Jegor Dugin, ovšem Enroth byl ve svém brankovišti připraven.

03:30
    Minsku nevyšla rozehrávka, ze které se vyklubalo zakázané uvolnění.

03:53
    Hosté v útočné třetině zatím pobyli jen pár sekund, nyní tam neudržel puk Alexandr Pavlovič.

04:12
    A hned vzápětí další icing v podání běloruského týmu.

04:36
    Howden vyhrál buly před vlastním gólmanem, při přechodu Minsku do útoku však vyletěl kotouč na střídačku Nižného Novgorodu.

04:45
    Pár sekund po vhazování premiérově otestoval Galimova Bujnickij. Jeho střela z pravého kruhu domácímu brankáři vypadla, ovšem zadáci Torpeda nepustili soupeře k dorážkám.

05:21
    Oba týmy posílají na led čerství síly, za brankou Galimova mezitím čeká s rozehrávkou Dmitrji Šulenin.

05:40
    Dlouhá přihrávka domácího obránce skončila nevynuceným icingem. Následuje buly po pravici Galimova.

06:10
    Domácí brankář se ocitl vleže na boku po nahození od modré čáře, útočníci Minsku poté nebyli natolik důrazní, aby dotlačili puk do brány.

06:52
    Minsk po vlažném úvodu začíná zlobit, Galimov ramenem zasahoval proti dalšímu golfáku od modré čáry.

07:24
    Dugin dostal zprava přihrávku do mezikruží, ale střelou zápěstím si na švédského brankáře ve službách Dinama nepřišel.

07:46
    Hostům se povedlo dostat puk do středního pásma, ze kterého se Novgorod vrátil do odpískaného ofsajdu.

08:13
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Renat Mamašev – 2 min., podražení).

08:43
    Dinamo zahájilo přesilovku opravdu rychlou souhrou u modré čáry, poté se puk přesunul doleva, ale Galimov si prostor u první tyče pohlídal.

09:12
    Gavrusova střela z levého kruhu do branky rovněž neprošla, územní převaha Minsku ale ještě trvá.

09:37
    Galimov bez problémů pokryl nahození z osy hřiště a přerušil hru. Unavená čtveřice Torpeda tak může konečně střídat.

10:07
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Korobov – 2 min., sevření puku rukou).

10:13

10:57
    Novgorod se usadil v útočné třetině a jen těsně minul Enrothovu klec, z levého kruhu se neujala střela Dugina.

11:18
    Jinak se Minsk brání bez větších problémů, v přerušené hře navíc může v poklidu prostřídat a nachystat se na závěr oslabení.

11:40
    Zajímavé kroužení v útočném pásmu Torpeda skončilo střelou Paršina z osy hřiště. Enroth ale zasahovat nemusel.

12:07

12:15
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Gennadij Stoljarov – 2 min., vysoká hůl).

12:41
    Hráči Novgorodu nadvakrát dostali puk mimo vlastní obranné pásmo.

13:02
    A další vyhození hráčů v tmavých dresech.

13:32
    Tohle je určitě nejméně povedená přesilovka, většinu času se hraje ve středním pásmu ledové plochy.

14:15

14:31
    Stoljarov vyjel z trestné lavice a po levém křídle rychle vjel do útočného pásma. Místo prudké střely ale jenom nahazoval a to Enrotha nepřekvapilo.

14:45
    Kovyršinova křižná přihrávka k pravé tyči domácí branky směřovala do míst, kam nestihl dojet žádný z jeho spoluhráčů.

15:09
    Kitarov musel hrát sám, neboť všichni jeho kolegové střídali, proti třem obráncům vjel do útočného pásma, ale u krátkého mantinelu o puk přišel.

15:43
    Kristian Chenkel odvedl dobrou práci u mantinelu v obranném pásmu Minsku a pomohl získat puk zpět do hostujícího držení.

16:11
    Přechod do útoku první formaci Dinama ale nevyšel, po icingu se hra stěhuje do blízkosti Jhonase Enrotha.

16:44
    Domácí byli dlouho držení u mantinelů, až Grigorem se vydal před branku, ale nedostal dostatek času na zakončení z mezikruží.

17:18
    Hostující odpověď moc nebezpečná nebyla, střela Korobova totiž skončila na chráničích předním clonícího protihráče.

17:47
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Alexandr Matěruchin.

18:07
    Minsk zahájil několikáté oslabení rychlým vyhozením, po němž se puk nachází za brankou Nižného Novgorodu.

18:45
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a v závěru úvodní části jdou do vedení! Jejich přesilovková kombinace u modré čáry vypadala hodně staticky, všechno ale změnila Grigorevova přihrávka k pravému mantinelu, odkud rychlým švihem vystřelil RENAT MAMAŠEV a trochu překvapil Enrotha, jenž nevypadal úplně připravený. Asistence: Michajl Grigorev.
    18:45 Renat MAMAŠEV - 1:0

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:35
    Torpedo dlouho drželo puk ve vlastním pásmu, následné nahození vpřed ale přineslo faul, tudíž druhá třetina začne hostující přesilovkou.

20:00
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jevgenij Mozer – 2 min., hákování).

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Průběh první třetiny dlouho nenabízel žádnou výraznější šanci ke skórování. Opatrný průběh hry však skončil minutu a čtvrt před přestávkou, kdy třetí domácí přesilovku využil Mamašev. I přes vedení Torpeda je utkání nadále úplně otevřené, Minsk bude moct vyrovnat hned ze startu druhé části, kdy budou mít k dispozici početní výhodu.

Střely na branku po 1. třetině: 8 – 11.

20:01

20:10
    Úvodní vhazování druhé třetiny vyhráli hosté a okamžitě vyráží dopředu, aby neztratili cenné sekundy z přesilové hry.

20:20
    Akce po levém křídle ale skončila velmi záhy, sražený puk totiž vyletěl do slušně zaplněného hlediště.

20:42
    Enroth zkušeně vychytal Pavloviče, který to na něj zkoušel z pravého kruhu pro vhazování.

21:21
    Domácí vyhazují až k brankáři na druhém konci hřiště. Rozhodčí vzápětí přerušili hru a možná se bude opět vylučovat.

21:27
    Skutečně je tomu tak, Torpedo totiž špatně střídalo a hrálo v pěti. Dvouminutový trest odkpyká Kaspars Daugavinš.

21:39
    Jeden ze tří obránců zlomil hokejku, Dinamo tak kombinuje pouze proti dvěma ozbrojeným hráčům v poli!

22:00
    Teď už je Novgorod alespoň ve čtyřech.

22:15
    A po vyhození Torpeda se z tribun ozývá zasloužený potlesk, Galimov v oslabení zatím práci nemá.

22:57
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Běloruský celek se vrátil do útočné třetiny a vyrovnal na 1:1! Do volného puku na ose hřiště se ze všech sil opřel Lisovec. Jeho nepřesný pokus se od zadního mantinelu odrazil na hokejku JEVGENIJE KORVYŠINA, jenž pohodlně zakončil za záda dezorientovaného gólmana. Asistence: Jevgenij Lisovec.
    22:57 Jevgenij KOVYRŠIN - 1:1

22:57
    Rozhodčí u videa ještě zkontrolovali, zda puk nepřešel brankovou čáru až v momentě, kdy se branková konstrukce posunula. Pravdou ale byl opak, takže branka Dinama platí.

23:30
    Po delší době se pokračuje v pěti na obou stranách, kotouč se nachází nedaleko od branky Jhoanse Enrotha.

23:55
    Dugin zachytil pokus o vyhození a ještě udržel puk v domácí útočné třetině.

24:21
    Hosté hráče v tmavém ale vytlačili mezi modré čáry a vyrazili urychleně střídat.

24:53
    Po několika chybkách na obou stranách následuje založení útoku z obrany Torpeda.

25:24
    A ještě jednou tentýž situace, i tento pokus o přechod do útoku ale skončil ještě před útočným pásmem.

26:45
    Sledujeme nejméně záživnou pasáž hry v celém dosavadním zápase, ani jednomu z týmů se teď nedaří dostat před soupeřovo brankoviště.

27:20
    Jeden z hostů si pomohl faulem, Novgorod zatím disponuje ponechanou výhodou a v šesti se snaží něco vymyslet.

27:25
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Ilja Šinkevič – 2 min., nedovolené bránění).

27:49
    Ani v přesilovce se Torpedu nedaří usadit na delší dobu v ofenzivní třetině hřiště...

28:34
    Teď už ano, nicméně je to hodně bez pohybu a Enroth může být relativně v klidu.

28:40
    Až teď Dugin dostal zpoza svých zad kratičkou přihrávku z levého mantinelu, jenže z bezprostřední blízkosti na brankáře nevyzrál.

29:05
    Po domácím ofsajdu se Minsk prezentoval vyhraným vhazováním a vyhozením za Galimovu klec.

29:25

29:40
    Hezká souhra Novgorodu skončila v mezikruží, odkud jeden z hráčů nenasměroval puk směrem mezi tři tyče.

30:18
    Kuljomin režíruje další domácí útok, jenže od mantinelu zatím nenašel žádného spoluhráče ve střelecké pozici.

30:39
    Rychlý brejk Dinama vyřešil až Galimov, který se od inkasovaného gólu dotkl kotouče snad vůbec poprvé.

31:05
    Gragnani vypíchl puk z hole Urakova pod lapačku Enrotha, který pro jistotu přerušil běh času.

31:45
    Grigorev mohutně napřáhl zpoza levého kruhu, leč na remízovém stavu nic nezměnil. Následný kontr Minsku skončil ofsajdem.

32:09
    Puk mimo hřiště. Na řadu přišlo další přerušení a komerční přestávka.

32:30
    Po dlouhé době se Dinamo usadilo v útočné třetině, stalo se tak po nástřelu Romana Ďukova, nicméně obrana Torpeda žádné větší starosti neměla.

33:04
    Jegor Šarangovič se nedostal k dlouhé rozehrávce zpoza hostující branky. Je z toho zbytečné zakázané uvolnění.

33:29
    Právě Šarangovič centroval z levého mantinelu, ale u domácí branky neměl žádného ze spoluhráčů v dresu Minsku.

34:06
    Novgorod si bere vedení zpět! Autorem druhého gólu domácího celku je VLADIMIR GALUZIN, který v mezikruží převzal přihrávku od Paršina a bleskurychlou střelou zápěstím uklidil kotouč k tyči. Enroth byl proti této pumelici naprosto bez šance. Asistence: Denis Paršin.
    34:06 Vladimir GALUZIN - 2:1

35:10
    Pěkná individuální akce Alexandra Matěruchina! Útočník Minsku si v rychlosti prohodil puk mezi dvěma protihráči, ale z osy hřiště vystřelil přesně do míst, kde byl Galimov připravený.

35:15
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Dmitrij Šulenin – 2 min., hákování).

35:44
    Dinamo po slušné šanci disponuje přesilovou hrou, zatím ale drží puk pouze v blízkosti levého mantinelu.

36:05
    Bělorusové se po částečném vyhození vrátili do útočného pásma, i teď se ale pohybují v těžkém úhlu pro střelu.

36:25
    Až Jevgenij Lisovec napřáhl po přihrávce z krátkého mantinelu, ovšem Stanislav Galimov byl i v tomto případě pozorný.

36:52
    Mozerovo vyhrané buly Novgorodu nepomohlo vyhodit puk do bezpečí, Fontaineho následná střela z levého kruhu ale byla sražená.

37:10
    Až nyní Torpedo dvakrát vyhodilo puk hodně daleko od Galimova a tohle oslabení už zřejmě přežije bez inkasované branky.

37:18

37:55
    Hosté čelí nepříjemnému napadání u vlastní branky, Novgorod se puku ale zatím neprobojoval.

38:29
    Jegor Dugin zprava posouval puk k prostoru před brankovištěm, Daugavinš tambyl pozdě a Enroth předním schoval puk do výstroje.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:40
    Torpedo dohrává prostřední dějství v útočném pásmu, na nějaké větší ohrožení Enrotha už to ale nevypadá.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Také po konci druhé třetiny vede domácí Torpedo o jednu branku. Svůj náskok si však muselo opětovně vybojovat, neboť ve 23. minutě k hostující radosti vyrovnal Korvyšin. Nerozhodný stav 1:1 ale trval jen do 35. minuty, kdy Jhonase Enrotha překonal Galuzin. I před poslední dvacetiminutovkou ale platí, že o vítězi zápasu rozhodně ještě není rozhodnuto.

Střely na branku po 2. třetině: 11 – 18.

40:01

40:40
    Ofsajd Nižného Novgorodu přerušil posun domácích hráčů do útočné třetiny.

41:24
    Jeglič se dostal ke sraženému puku, jenomže střelou z mezikruží nepropálil obranný val Dinama.

42:26
    Start třetí třetiny se odehrává v poklidném tempu. Hra je ovlivněna nepřesnostmi, z té poslední vzešel icing Minsku.

43:34
    Šulenin minul puk při pokusu o střelu od modré čáry, domácí se proto vrátili až k vlastnímu brankovišti.

44:21
    Ozývají se také domácí fanoušci, kteří se svým skandováním snaží probudit ospale působící hráče obou týmů.

44:49
    Zakázané uvolnění Nižného Novgorodu přináší vhazování po levé ruce Stanislava Galimova.

45:22
    Domácí si jsou vědomi svého náskoku a ve třetí třetině hrají hodně pomalý hokej se zaměřením na šetření času. Ani Grigorev nikam nechává při rozehrávce.

45:55
    Galimov nadvakrát pokryl střelu z delší vzdálenosti, o její exekuci se postaral bývalý obránce pražského Lva Marc-Andre Gragnani.

46:33
    Torpedo si vystačilo s vyhozením do středního pásma, kde ani nejevilo další snahu o zisk kotouče.

46:53
    Po dalším snadném zákroku domácího strážce branky následuje reklamní přestávka.

47:36
    Ve třetí třetině se hraje hokej podprůměrné kvality, není se tak co divit, že se z tribun začíná ozývat pískot.

48:07
    Kuljomin v souboji u mantinelu dostal hokejkou do obličeje, rozhodčí si toho všimli a za malou chvíli budou vylučovat.

48:39
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Marc-Andre Gragnani – 2 min., vysoká hůl).

49:38
    Početní převaha domácích hráčů na obrazu hry nic nezměnila, hraje se bez náznaku šancí před brankou Enrotha.

50:05
    Z nedůrazu hostující obrany resultoval menší závar před brankou Minsku, jediné zakončení ale letělo mimo.

50:39

51:55
    Čas letí jako voda a Dinamo už má jen posledních osm minut na kýžené vyrovnání, bez něhož se nemůže ucházet o druhou výhru v sezoně.

52:24
    Urakov bez hokejky dobrou půlminutu držel ozbrojené hostující hráče u mantinelu poblíž branky Minsku.

53:35
    Z obrovské pasivity Torpeda resultuje zakázané uvolnění. Domácí tak musí zůstat na ledové ploše.

53:35
    Hostující kouč si vyžádal oddechový čas. V samotném závěru zápasu se Dinamo bude muset obejít bez taktických pokynů při případné hře bez brankáře.

53:35
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Marc-Andre Gragnani – osobní trest do konce utkání, hození hole nebo předmětu). Hodně zbytečné oslabení hostujících zadních řad.

54:04
    Po delší pauze se opět hraje. Galimov si musel poradit s nepříjemnou akcí dvou kanadských útočníků Fontaineho a Howdena.

54:36
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kristian Chenkel – 2 min., nedovolené bránění).

55:16
    Renat Mamašev se před kruhy neprodral do zakončení přes hokejky dvou rychle přistoupivších obránců Minsku.

55:45
    Torpedo si dává záležet na tom, aby zbytečně nepřišlo o kotouč. Enroth zůstává dlouhou dobu bez zákroku.

56:15
    Po vyhození hostující čtveřice se kotouč nachází u Galimova, jeho spoluhráči zas a znovu šetří čas.

56:35

57:18
    Domácí nedokázali rozehrát z vlastního pásma, ovšem ani Korobov u modré čáry nevymyslel žádné ohrožení domácí svatyně.

57:28
    Přesilová hra pro Minsk! Trochu zbytečným faulem v rohu hřiště se o ni nechtěně zasloužil Tomáš Kundrátek, který dostává dvě minuty za podražení.

57:55
    Jevgenij Mozer obětavě padl do střely od modré a dostal pukem někam do nechráněných míst. Pro další minuty tak asi bude mimo hru.

58:18
    Hosté kombinují v útočném pásmu a snaží se vylákat obránce Novgorodu z obranného bloku..

58:40
    Enroth stále zůstává v brankovišti, i když jeho spoluhráči drží puk ve středním pásmu.

58:49
    Až teď švédský brankář odjel na střídačku a pustil do hry šestého hráče do pole. Je z toho přesilovka 6 na 4!

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:09
    Další dobrý blok domácích obránců, kteří čelí velkému tlaku hráčů Minsku.

59:28

59:42
    Torpedo si vyžádalo oddechový čas. Od tříbodového zisku ho dělí posledních osmnáct vteřin. Následuje buly před Galimovem!

59:51
    Minsk přišel o útočné pásmo a s nepříznivým stavem už nic neudělá!

Je dobojováno! Torpedo slaví zisk tří bodů za těsnou výhru 2:1, když jediné dva góly vstřelili Mamašev a Galuzin. Za Dinamo skóroval Kovyršin, ale na přísun bodů do tabulky to poslednímu Minsku nestačilo. Domácí naopak zůstávají v horních patrech Západní konference.

Střely na branku: 15 – 25.

Československá stopa v utkání:

Tomáš Kundrátek (NNO) 0+0, 0 střel, čas na ledě 22:19.

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (20:44:05)

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 19. Mamašev (Grigorev), 35. Galuzin (Paršin) – 23. Kovyršin (Lisovec)

Rozhodčí: Cyplakov, Vasiljev – Ivanov, Ponomarjov