Jekatěrinburg – Chabarovsk 8:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Kazaň 2:4 (kon.) | Toljatti – Magnitogorsk 3:5 (kon.)
Čerepovec – Petrohrad 2:7 (kon.) | N.Novgorod – Minsk 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 3:1 (kon.)
Riga – Barys 0:6 (kon.) | Viťaz – Ufa 2:4 (kon.) | HC Slovan – Nižněkamsk 3:4 (po pr.)
Dinamo Riga
0:6 (0:2, 0:4, 0:0)
Barys Nur-Sultan
Pátek 08.09.2017, 18:30 • Arena Riga • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký páteční večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:51:44)

Trestné minuty: 18:10.

Je dobojováno. Astana se v poslední třetině už nikam nehnala, byla si vědoma obrovského náskoku a soustředila se na čisté konto svého gólmana. A to také vyšlo, Riga se i v poslední třetině dost trápila a nedokázala na svého soupeře cokoliv vymyslet. Astana si tak odváží všechny body za výhru 6:0, má jich na svém kontě už šestnáct. Naopak Riga stále pokračuje v matných výkonech a je i nadále na pouhých pěti bodech.

59:44
    Hraje se u Kalninše, plán jim s největší pravděpodobností vyjde.

59:04
    Hosté už jen posunují puk z vlastního pásma, do útoku se neženou, jde jim jen o to, aby Karlsson udržel čisté konto.

58:14
    Rozehra se hostům nevydařila. Přihrávka na modrou na Ševčenka skončila až ve středním pásmu.

57:21
    Podobná situace nastala i na druhé straně. Závěr zápasu se nám trochu kouskuje.

56:39
    A další akci přerušilo postavení mimo hru. Bičevskis a Indrašis se na modré nedokázali domluvit.

55:41
    Riga se stále snaží dát alespoň čestný gól, ale nedaří se. S pukem za brankou teď skončil Lessio.

54:41
    Dinamo je v plném počtu.

54:24
    A znova. Nyní k tomu měl opravdu velký důvod, po Dallmanově nahození od modré před ním začínal vznikat pěkný zmatek.

53:19
    Kalninš svým zákrokem přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho levici.

53:10
    Domácí se v oslabení hnali do brejku, Skvorcovs ale ve finálním okamžiku nedokázal zpracovat přihrávku vzduchem.

52:41
    Vylučuje se na straně domácích, Karl Stollery dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

52:29
    Nevyšla ani prudká křížná přihrávka do pásma, dopředu už jde Dinamo Riga.

51:40
    Zpětná Markelovova přihrávku byla sice myšlena dobře, jeho spoluhráči však zůstala trochu nepochopena a z nadějně vyhlížející akce nebylo nic.

50:38
    Je to tak, hraje se v pěti na obou stranách.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 6. Dawes (Vey, Dallman), 14. Dietz (Vey, Frattin), 25. Puškarjov (St. Pierre, Michajlis), 30. Savčenko (St. Pierre, Michajlis), 32. Dawes (Frattin, Vey), 39. Vey (Dietz, Frattin)

Dinamo Riga: Peters (30. Kalninš) – Stollery, Ališauskas, Jerofejevs (A), Wrenn, Pujacs, K. Redlihs, Zile – Skvorcovs, Meija (C), Pavlovs – Lessio, Galiardi (A), Kristo – Jelisejevs, Batna, E. Kulda – Jevpalovs, Bičevskis, Indrašis – Gegeris.
    Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Kudrjavcev) – Dietz, Dallman (A), Savčenko, M. Semjonov (A), Makljukov, Lipin, Polochov – Frattin, Vey, Dawes (C) – Puškarjov, St. Pierre, Michajlis – Lichotnikov, Sagadajev, Akolzin – Belgibajev, Ševčenko, Markelov – Melnikov.

Rozhodčí: Morozov, Fraňo – Goljak, Dědjulja

Diváci: 4 789