Kometa Brno – Třinec 5:4 (2:1 po s.n.) | Jihlava – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Vítkovice – Zlín 1:2 (po pr.)
Chomutov – Olomouc 4:2 (kon.) | Plzeň – Litvínov 5:1 (kon.) | Pardubice – Sparta 2:3 (kon.)
Liberec – Mountfield HK 3:0 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Kometa Brno
5:4 (2:3, 0:1, 2:0 - 0:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 08.09.2017, 17:20 • DRFG Arena, Brno • Tipsport extraliga • 1. kolo

Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášení Tomáš Marcinko a Martin Erat. Kometa tak obrací skóre utkání a připisuje si do tabulky Tipsport extraligy dva body, Třinec i přes dvoubrankové vedení odjíždí domů s pouhým bodem. Ode mne je to pro dnešek z Brna vše, přeji příjemný zbytek pátečního večera. Na počtenou. (20:13:17)

Tomáš SVOBODA - 5:4
    Zdroj: Hokejka TV

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
    Tomáš Svoboda se ujal kotouče v páté sérii nájezdů, rozjel se proti Hrubcovi a střelou k tyči rozhoduje o osudu utkání.

5. série
    2:1
    Tomáš Svoboda střelou k tyči rozhoduje o bonusovém bodu pro Kometu!

5. série
    1:1
    Petružálkovu střelu Čiliak za svá záda nepustil.

4. série
    1:1
    Erat střelou nevyzrál na Hrubce.

4. série
    1:1
    Svačinovu střelu si Čiliak pohlídal betonem.

3. série
    1:1
    Zaťovič to zkusil bekhendem mezi betony, Hrubec se nenechal nachytat.

3. série
    1:1
    Dravecký zkusil bekhendový blafák, Čiliak zasáhl skvěle lapačkou.

1:0
    Mallet přízemní střelou prostřelil Hrubce!

1. série
    0:0
    Irgl forhendem nedává.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení o vítězi utkání nerozhodlo, čekají nás tedy samostatné nájezdy. Brňané měli k dispozici minutu a půl přesilové hry čtyř proti třem, Oceláři ale skvěle bránili a Dravecký mohl dokonce rozhodnout, Čiliak ale podržel svůj tým.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:22
    Dravecký se dostal se spoluhráčem do přečíslení dvou na jednoho, slovenský forvard to vzal na sebe, ale Čiliak jeho bekhendový blafák zatavil!

63:58
    I napodruhé se daří hostům vyhodit, podařilo se to Polanskému.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 5. V. Němec (Štencel, Vincour), 7. Vincour (Zaťovič, M. Erat), 54. Hruška (M. Erat, O. Němec), 58. O. Němec (M. Erat), rozh. náj. T. Svoboda – 1. Marcinko (Martin Růžička, Roth), 9. Irgl (Dravecký, M. Kovařčík), 16. Marcinko (Rákos, M. Doudera), 33. Hrňa (Krajíček)