Znojmo – Linz 3:2 (po pr.)
HC LERAM Orli Znojmo
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Steinbach Black Wings Linz
Pátek 08.09.2017, 18:30 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League • 1. kolo

Prodloužení začalo v rychlém tempu, Orli si v něm vypracovali dvě velké šance, z nichž hned tu druhou využili. Podtrhli tak dnešní velmi líbivý a bojovný hokej, který korunovali dvoubodovou výhrou. S konstatováním, že ve třetí třetině zaznamenali Orli 20 střel na bránu, což dost vypovídá o jejich aktivitě, se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek večera a zvu vás na další zápas EBEL, který Znojmo odehraje v neděli na domácím ledě, ve kterém přivítá Salzburg. Napočtenou. (21:07:28)

60:51
    Orli právě vstřelili branku!
    Velká radost na straně domácích! RADEK ČÍP dostal puk k manitnelu, od kterého si vybruslil až do mezikruží, odkud švihem zápěstím přímo mezi Ouzasovy betony! Asistence: Marek Biro a Colton Yellow Horn.

60:25
    Yellow Hornův pokus z dálky se neujal!

60:01

V závěrečné dvacetiminutovce byli Orli jasně aktivnějším celkem. Několikrát se jim podařilo překonat obranu soupeře, jediným nedostatkem byla přesnost v koncovce. Jinak byl k vidění velice pohledný hokej, který musel lahodit i oku náročného fanouška. Bude následovat prodloužení.

60:00

59:23
    Locke se ujmul odraženého kotouče a vyrazil do protiútoku, provinil se ale postavením útočícího hráče v brankovišti, vhazuje se ve středním pásmu.

59:07
    Orli uzamkli soupeře v jeho obranném pásmu a zasypávají hostujícího gólmana sprškou střel.

58:33
    Další ze střeleckých pokusů Znojma v podání Nováka. Ten prudkou ranou zápěstím vyzkoušel Ouzasovu připravenost.

57:37
    Pohlovo nahození od modré se odrazilo od Ouzase přímo k volnému Davidu Bartošovi, který to měl naneštěstí přes ruku, a tak mu nepovedlo využít momentu, kdy byl Ouzas rozhozen.

57:06
    Pohlův pokus od modré si Ouzas bez problémů pohlídal.

55:51
    Erik Němec bohužel trestné střílení neproměnil, když se snažil prostřelit Ouzase mezi betony.

55:51
    Pojede Erik Němec.

55:51
    Znojmo pojede trestné střílení!

55:16
    Ouzas znovu připraven, ve třetí třetině má zatím jasnou převahu Znojmo. Teď to jenom zužitkovat v rozhodující branku!

54:06
    Matuš nabruslil až k bráně hostů a pokoušel se propasírovat puk kolem bližší tyče. Ouzas byl ale připraven.

53:42
    Hraje se opravdu hodně tvrdě, nikdo z hráčů soupeři nic nedaruje.

52:18
    Bartoš zavezl puk až před Ouzase, který jej pouze vyrazil před sebe. Němec si toho rychle všiml a pokusil se tam co nejdříve přibruslit, soupeřova obrana však byla rychlejší.

Tomáš Teplý

Branky a nahrávky: 3. Pohl (Bartoš), 23. Novák (Špaček), 61. Číp (Biro, Yellow Horn) – 12. Broda (D'Aversa, Dowell), 21. DaSilva (Lebler)

HC LERAM Orli Znojmo: Schwarz (Halász) – Stehlík, Pohl, Biro, Skrbek, Bořuta, Lattner, Šnajnar – Němec, Bartoš, Yellow Horn – Račuk, Plíhal, Číp – Beroun, Matuš, Mrázek – Špaček, Guman, Novák.
    Steinbach Black Wings Linz: Ouzas (Janny) – Piche, Dorion, Altmann, D'Aversa, Kirchschläger, Lukas R, Ober – Lebler, Schofield, DaSilva – Broda, Locke, Hofer – Spannring, Dowell, Gaffal – Moderer, Lukas P, Franz

Rozhodčí: Babic, Baluška – Nagy, Soos