Manchester City – Liverpool 5:0 (kon.) | Arsenal – Bournemouth 3:0 (kon.) | Brighton – West Brom 3:1 (kon.)
Everton – Tottenham 0:3 (kon.) | Leicester – Chelsea 1:2 (kon.) | Southampton – Watford 0:2 (kon.)
Stoke – Manchester Utd. 2:2 (kon.)
Manchester City
5:0 (2:0)
Liverpool FC
Sobota 09.09.2017, 13:30 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 4. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (15:37:31)

Dnešní utkání sledovalo na Etihad Stadium 54 172 diváků!

Máme dobojováno. V jednom kole můžete porazit Arsenal 4:0, v tom dalším potom dostat 5:0 od Manchesteru City. Přesně to byl dnešní případ Liverpoolu. Ten sice hrál od 37. minuty v deseti, nicméně Manchester City diktoval tempo celý zápas. Ve druhém poločase se v 53. minutě nejprve neuznala branka Sergiu Agüerovi pro ofsajd, nicméně v té samé minutě již zmíněný Agüero přenechal gól Gabrielu Jesusovi v další šanci a rázem bylo jasno, od té doby Manchester nepustil Liverpool vůbec k ničemu. Na hřiště poté přišel Leroy Sané, který nejprve v 77. minutě prostřelil Mignoleta poprvé a následně v první minutě nastavení nádherným gólem upravil na konečných 5:0! Jediné, co musí domácím kazit radost z vysoké výhry a skvělého výkonu je zranění brankářské jedničky Edersona. Zápas tak od konce prvního poločasu dochytával Claudio Bravo, který se ovšem dnes moc nenadřel.

90+2
    90+1. Leroy SANÉ - 5:0

90+1
    Manchester City právě vstřelil branku!
    Neskutečný gól padl ještě v závěru zápasu! Kyle Walker obdržel balón a posunul jej na LEROYE SANÉHO, který si v klidu počkal a vyslal nechytatelnou dělovku pod břevno levého horního rohu! Vskutku parádní gól a zároveň druhý gól v zápase pro střídajícího Němce – 5:0!

90+1
    Nastavovat se budou 2 minuty nad rámec řádné hrací doby!

90
    Dominic Solanke přišel o míč, čehož využil Eliaquim Mangala. Střídající obránce Manchesteru City poslal míč rychle dopředu na Davida Silvu.

89
    Hosté domácí svatyni ani nedokázali ohrozit a už byl u míče Manchester City. Konkrétně Kyle Walker je tím, kdo rozehrává další útok.

88
    Po této šanci si získal míč Liverpool, který přesouvá hru dopředu před Claudia Brava.
    87. Další gólová šance Citizens.

87
    Zničehonic veliká šance domácích! Kevin De Bruyne opětovně skvělou přihrávkou vyslal do šance Leroye Saného, který ještě hledal Sergia Agüera. Autor úvodní branky sice dokázal ve skluzu usměrnit míč mezi tři tyče, jenže byl vychytán Simonem Mignoletem!

87
    Po rozehrávce gólmana Chile se dopředu posouvá Manchester City, který však nikam moc nespěchá.

86
    Claudio Bravo se pustil do souboje o míč s Jordanem Hendersonem, který vypadal velmi podobně souboji, kde byl zraněn Ederson. Nicméně Henderson nezahrál nohou a Bravo tak v pohodě lapil míč.

84
    Emre Can zkoušel rychlostní průnik přes Fernandinha, jenže neúspěšně.

83
    Liverpool dokázal sice zastavit atak Manchesteru City, jenže z vlastní polovinu se mu vůbec nedaří dostat.

81
    Rozehrání této standardní situace se ujal Kevin De Bruyne, nicméně centr se mu moc nepovedl a míč tak Liverpool ihned uklidil pryč.

80
    Kyle Walker se pokoušel prosadit se skrze Emreho Cana, nicméně neúspěšně. Následně to pak byl právě Emre Can, který fauloval skluzem Agüera a dostal tak žlutou kartu.

79
    Claudio Bravo dlouhým přízemním výkopem našel Davida Silvu, který ovšem s následným přesunem hry moc nepospíchá.

Karel Janeba

Branky: 25. Agüero (De Bruyne), 45+7. Jesus (De Bruyne), 53. Jesus (Agüero), 77. Sané (Mendy), 90+1. Sané (Walker)

Karty:   6. Otamendi (MAC), 28. Fernandinho (MAC) – 20. Alexander-Arnold (LIV), 80. Can (LIV)   37. Mané (LIV)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 3:2. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 10:9.
    Manchester City: Ederson (45+1. Bravo) – Danilo, Stones, Otamendi (71. Mangala) – Fernandinho, Walker, De Bruyne, Silva (C), Mendy – Agüero, Jesus (57. Sané).
    Náhradníci: Bravo – Mangala, Gündoğan, Delph, Sané, B. Silva, Foden.

Liverpool FC: Mignolet – Alexander-Arnold, Matip, Klavan, A. Moreno – Can, Henderson (C), Wijnaldum (59. Milner) – M. Salah (46. Oxlade-Chamberlain), Firmino (67. Solanke), Mané.
    Náhradníci: Karius – Milner, Lovren, Joe. Gomez, Oxlade-Chamberlain, Solanke, Sturridge.

Rozhodčí: Jonathan Moss – Edward Smart, Andy Halliday, Craig Pawson