Tondela – FC Ferreira 2:2 (kon.) | Marítimo – Rio Ave 1:0 (kon.) | Porto – Chaves 3:0 (kon.)
CS Marítimo
1:0 (0:0)
Rio Ave FC
Sobota 09.09.2017, 19:15 • Estádio dos Barreiros, Funchal (kapacita: 8.992 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 5. kolo

Domácí CS Marítimo Funchal si dnes připisuje šťastnou nicméně zaslouženou výhru 1:0 nad Rio Ave FC, kdy díky trpělivosti se dočkali branky IBSONA po pěkné akci v 90+2 minutě. Utkání velmi ovlivnila 24. minuta, kdy byl za nebezpečný skluz vyloučen Geraldes pomocí použití videa. Všem čtenářům přeji poklidný večer. (21:17:38)

90+4

90+3
    Vyčerpaného Rubéna Ribeira vystřídá Nuno Santos.
    90+2. IBSON - 1:0

90+2
    Marítimo právě vstřelilo branku!
    Už to vypadalo na remízu. když v tom domácí vytáhli ze své pokladnice akci více než povedenou v režii náhradníků Gildo Vilanculos přesně nacentroval, Rodrigo Pinto z voleje sklepl na IBSONA, který z první v otevřené obraně prostřelil bezmocného Cássia – 1:0!

90+1
    Rohový kop domácích byl odvrácen do bezpečí.

90
    Rozhodčí nastaví 3 minuty!

89
    Rúbena Ribeira fauloval obránce Júnior Zainadine.

88
    Rio Ave brání skutečně pozorně až výborně.

87
    Přihrávka na krátkou vzdálenost a stejně to byl ofsajd pro Marítimo.

86
    Lionn fauloval.
    85. Leandrinho si málem vsítil vlastní branku!

85
    Jak je důležité míti Cássio nyní pochopil hráč Rio Ave Leandrinho, který si málem srazil centr domácích do branky, nebýt zákroku na rohový kop výborného brankáře!

83
    Kapitána Edgara Costu střídá Ibson.
    I hosté střídají Guedese vymění Joao Novais.

81
    Domácí sice kombinují, ale nedaří se jim překonat gólově oslabeného soupeře.

80
    Domácí obrana uspěla a hned kvapí směrem k soupeřově brance.

79
    Oscar Barreto, rozhodně ne za potlesku tribun odchází, místo něj si zahraje Gabrielzinho.

78
    Nutno říci, že trávník je ve velmi špatném stavu.

76
    Přímý kop končí pouze na dobře postavené zdi.

75
    Další žlutá karta pro hosty, tentokráte to je třetí obránce Marcao.

74
    Bebeto se zjevil sám před hostující brankou, na poslední chvíli byl odzbrojen od míče.

72
    Obránce Fabio Chinu střídá útočník Gildo Vilanculos.

70
    Na zemi se nyní ocitl Lionn, hráči více leží než hrají fotbal.

69
    Centr domácích již tradičně končí u cílové stanice jménem Cássio.

68
    Nyní se na zemi po souboji ocitl hostující Oscar Barreto.

67
    Koncovka hostí z přímého kopu byla více než chabá.

66
    Rubén Ribeiro ukázal velmi dobrou techniku s míčem a tak ho musel Jean Cleber faulovat.

65
    Barreto fauloval Edgara Costu a sám se při tom trochu poranil.

64
    Osobní souboj Bruna Telese s domácím Ricardo Valentem nechalo rozhodčího Estevéze zcela chladným.

63
    Marcao pohotově odvrátil míč za postranní čáru a zastavil tak aspoň na chvíli domácí útok.

62
    Rohový kop pro domácí Marítimo.

61
    Bruno Teles za faul vidí žlutou kartu a vůbec se mu to nelíbí. Nedivil bych se kdyby hosté dohrávali dnešní zápas v devíti lidech.

60
    Cássio byl u míče zase jako první, ale nemusel tak pospíchat, protože rozhodčí viděli ofsajd.

59
    Oblouček za obranu byl chytrý, ale brankář Cássio byl u míče jako první, jelikož toto řešení včas přečetl.

58
    Dlouhý nákop domácích končí až za brankovou čárou.

57
    Brankář Cássio vyšel vítězně ze souboje s domácím hráčem.

56
    Teles se vůbec nepáral s domácím kapitánem Edgarem Costou.

55
    Ribeiro byl tentokráte faulován, tento hráč určitě nepatří mezi oblíbence domácího publika z hostujících celků.

54
    Útočník Guedes fauluje domácího obránce Zainadineho Júniora.

53
    Ribeiro leží na hřišti, ale hraje se i nadále.

52
    Rohový kop pro domácí barvy končí pouze odevzdaným centrem.

51
    Ribeiro se chtěl dostat k míči, ale pomohl si nedovoleným zákrokem.

50
    Hosté hrají bojovně a obětavě, technika spíše mluví pro domácí fotbalisty.

49
    Centr domácích byl pouze lahůdkou pro brankáře Cássia.

48
    Hosté stále drží míč na svých kopačkách.

47
    Úvod druhé půle patří Rio Ave.

46
    Hosté se místo na střelbu soustředí na zisk penalty, ale to není ta správná cesta.

46

První poločas sice branku mezi Marítimem a Rio Ave regulérní branku nepřinesl, přesto jsme několik zajímavých situací viděli. Druhý poločas začne cca ve 20:21 hodin.

Který z týmů obdrží první červenou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+5

45+4
    Ten však nebude ani rozehrán, byť se domácí hráči zlobí a rozhodčí končí první poločas.

45+4
    Cássio vytasil na závěr poločasu skvělý zákrok proti přímému kopu a vyrazil míč ze šibenice na rohový kop.

45+3
    Marcelo fauleje na hranici pokutového území a a navíc vidí za svůj zákrok žlutou kartu.

45+2
    Domácí hráči opět porušilo pravidlo o ofsajdu.

45+1
    Po přímém kopu hostí kapitán Tarantini hlavičkuje pouze do boční sítě!

45
    Rozhodčí nastaví 4 minuty!

45
    Zraněného Emre Sena vymění Rodrigo Pinto.

44
    Domácí kombinace vázne nepřesností přihrávek.

43
    Domácí celek si zatím nedokázal vytvořit drtivý tlak.

42
    Místo, aby se věnoval míči si šel Barreto pro penaltu – jednoznačně neúspěšně.

41
    Rúben Ribeiro byl faulován.

40
    Na hrací ploše je ošetřován Erdem Sen.

39
    Centr domácích vyboxoval brankář Cássio.

38
    Marítimo zakládá další postupný útok.

37
    Guedes bodyčekoval Pabla Santose a to se ve fotbale opravdu nesmí.

36
    Oslabené Rio Ave má velký problém dostat se do ofenzívy.

34
    Útočný faul Rúbena Ribeira byl jasný, jemu se to však vůbec nelíbí a je nespokojen s rozhodnutím rozhodčího.

33
    Pablo Santos komplikovaně zpracovával míč, navíc mu střela z otočky nevyšla stoprocentně a minula tak hostující zařízení.
    32. Neuznaná branka Marítima z ofsajdu!

32
    Domácí sice dosáhli branky po rohovém kopu, ale ta nemůže platit, jelikož byla dosažena z ofsajdu!

31
    Hostujcí obránce srazil míč na rohový kop.

30
    Domácí hráč Júnior Zaidanine hlavičkuje nad branku, navíc dle rozhodčího i fauloval obránce, kterého předskočil.