Kladno – Mountfield HK 7:5 (kon.) | Slavia – Zlín 1:2 (kon.) | K. Vary – Pardubice 3:2 (po pr.)
Chomutov – Jihlava 3:4 (1:2 po s.n.) | Sparta – Olomouc 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 8:2 (kon.)
Liberec – Třinec 1:3 (kon.) | HC Litvínov – Kometa Brno 3:4 (kon.)
HC Sparta Praha
3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
HC Olomouc
Sobota 09.09.2017, 13:00 • Tipsport arena • DHL Extraliga juniorů • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Ve druhém kole nové sezony DHL Extraligy juniorů se v pražské Tipsport areně utkají týmy domácí Sparty a Olomouce. Utkání startuje v holešovické hale v sobotu ve 13 hodin.

V minulé sezoně se sobotní soupeři utkali dvakrát a v obou přídech se z vítězství radovali hráči s velkým "S" na hrudi. V domácím zápase vyhráli sparťané 4:0, v Olomouci pak oba týmy sehrály vyrovnanou bitvu, po které si Pražané vezli všechny body za vítězství 4:3.

Úspěšnější byli sparťané také v konečném umístnění minulého ročníku DHL Extraligy juniorů. Zatímco Olomoučtí za sebou nechali v tabulce pouze Slavii a obsadili 17. místo, hráči pražské Sparty ze 7. místa prošli do čtvrtfinále, ve kterém podlehli plzeňským indiánům 2:4 na zápasy.

První utkání v sezoně odehrály oba týmy už v pátek. Sparťané přivítali na domácím ledě Zlín a díky výhře 5:2, ke které třemi body přispěl Pšenička, vstoupili do sezony vítězně. To se naopak nepodařilo Olomouci, která svůj první zápas prohrála na ledě Slavie 0:1.

HC Sparta Praha: Hofman (Švehlák) – Frič, Janda, Simotics, Mrkvička, Vízner, Hanuš – Jandus, Schwamberger, Rousek, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Larsen, Procházka O., Pejchal, Chlouba, Pšenička, Dubský.
    Trenér: Pavel Geffert.

HC Olomouc: Matoušek (Ovčaři) – Szturc, Rutar, Murla, Spálovský, Holiš, Beutl, Jelínek – Janků, Husták, Říčka, Hajšman, Palička, Podlaha, Beier, Macuh, Marek, Tomaník, Pěcha, Kuba.
    Trenér: Petr Fiala..

Oba týmy nastupují ve velmi podobném složení, ve kterém odehrály včerejší duely. Jedinou změnou je zařazení Lukáše Rouska na sparťanskou soupisku. Útočník Pražanů byl totiž v pátek s "A" týmem Sparty v Pardubicích.

Na ledovou plochu už vyjela trojice rozhodčích. Jako hlavní povede tento duel zkušený extraligový rozhodčí Vladimír Pešina, čárovými jsou Daniel Hynek a Martin Kreuzer.

Nyní už jsou na ledě také oba týmy. Po krátkém pozdravu na úvod jsou hráči u své branky a zápas během dvou minut začne.

00:01

00:07
    Úvodní buly vyhráli hosté, ihned poté byl ale puk ztečovaný mimo hřiště a je tady další vhazování ve středním pásmu.

00:48
    Dubský se marně natahoval po přihrávce od Mrkvičky. Je z toho zakázané uvolnění a vhazování před Hofmanem.

00:50
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A Olomoučtí se ujímají vedení. Ihned po buly se puku ujal JOSEF PODLAHA a přesnou trefou překonal Hofmana. Asistence: Martin Pěcha

01:35
    Sparťané ale mají možnost utkání hned vyrovnat. Na dvě minuty jde na trestnou lavici Husták za hákování.

03:10
    Sparťané se usadili v útočném pásmu, při střelecké příležitosti ale Chloubovi sjel puk z čepele a Olomoučtí se osvobodili.

03:35
    Hosté se bez větších potíží ubránili oslabení a už hrají v plném počtu.

04:16
    Szturc vypálil od modré čáry, Hofman ale střelu viděl a ukryl pod lapačkou.

04:36
    A další šance pro olomoucké hráče. Říčkův pokus zastavila tyč.

05:09
    Opět se také připomněli Pražené. Pšenička se propletl mezi dvěma obránci a ještě posunul puk na Procházku. Jeho střelu ale zastavil Matoušek betony.

05:45
    Další sparťanskou akci zastavil rozhodčí, který odpískal ofsajd.

06:04
    Fabinánek se snažil projít přes tři soupeře, ti si ale situaci bez potíží pohlídali a kotouč hráči pražské Sparty vzali.

06:38
    Spálovský teď ukázal velké zrychlení. Olomoucký hráč si vzal kotouč v obranném pásmu a dojel až do útočného. Střelu od modré ale Hofman zastavil.

07:36
    Sparta právě vstřelila branku!
    A je vyrovnáno. Pšenička utekl olomouckým obráncům. I přesto, že byl signalizován faul, dokázal puk postrčit na ONDŘEJE PROCHÁZKU, který puk posunul do branky a srovnal stav utkání. Asistence: Tomáš Pšenička, Tomáš Jandus.

08:02
    Pejchal se snažil přihrát přes dva olomoucké hráče, ti byli ale úspěšnější a kotouč získali na svou stranu.

08:55
    Holiš dvakrát zkoušel nahazovat od modré čáry. První pokus Hofman vyrazil za bránu, druhý už podržel v lapačce a vhazuje se po jeho pravici.

10:17
    Osvědčená dvojka, která se postarala o první sparťanský gól, Pšenička – Procházka, se opět dostala do šance. Procházka ale zakončil těsně vedle branky.

10:24
    Také Olomouc dostane šanci v přesilové hře po vyloučení Pšeničky.

11:01
    Obrovská smůla olomouckých hráčů. Při přesilové hře uzavřeli Pražany v jejich obranném pásmu. Všechny tři střely ale skončily na brankoví konstrukci a následné dorážky zničil skvělými zákroky Hofman.

12:19
    Na konci přesilovky ještě střílel Hajšman. Jeho pokus ale mířil nad soupeřovu branku.

12:24
    Sparťané zvládli oslabení, ale měli velké štěstí, protože olomoučtí hráči trefili hned třikrát tyč.

13:03
    Olomoučtí si ale ve hře v plném počtu drží tlak. Střela Hustáka ale vletěla až do ochranné sítě a vhazování se přesunulo do středního pásma.

13:27
    Procházka zkoušel nahodit puk od modré čáry, soupeři ale střelu zablokovali.

13:42
    Také na Hofmana mířila střela, Paličkův pokus ale vytěsnil sparťanský gólman mimo tři tyče.

14:02
    A další přesilovka pro Olomouc po vyloučení Mrkvičky.

14:14
    Neuvěřitelná smůla pro hostující hráče, kteří opět narazili na konstrukci Hofmanovy branky.

15:41
    Holišova střela mířila mimo branku a sparťané vyhodili kotouč přes všechny čáry a mohli jít střídat.

16:02
    Sparťané hrají v plném počtu, opět ale mohou děkovat štěstí, že je od inkasované branky zachránila tyčka a velmi dobře chytající Hofman,

16:27
    Hustákovo nahození raději podržel Hofman v lapačce. Vhazuje se v obranném pásmu Sparty.

17:26
    Markova střela z mezikruží nebyla přesná a skončila v rohu kluziště.

18:36
    Více než dvě minuty se hrálo bez přerušení. Oba týmy se dostali do šance, ani jednu však nevyužili. Nakonec Olomoučtí vyhodili puk na zakázané uvolnění.

19:45
    Rutar se snažil ještě v posledních sekundách vyzkoušet Hofmana, obránci Sparty ale kotouč na svého gólmana nepustili.

20:00

První třetina je u konce. Olomoučtí hráči se velmi rychle ujali vedení, když už v 50. sekundě utkání otevřel skóre Josef Podlaha. Na vyrovnání se čekalo do 8. minuty, kdy Ondřej Procházka využil přesnou přihrávku od Pšeničky. Ve zbytku první třetiny byli aktivnější hostující hráči, kteří ve dvou přesilových hrách nastřelili hned čtyřikrát tyč. Ani jednou však kotouč neskončil v brance, proto je po první třetině stav vyrovnaný 1:1.

Další třetina začne okolo 13:45.

Sparťané už dorazili na ledovou plochu. Během chvíle je následovali i hráče Olomouce a druhá třetina může začít.

20:01

20:24
    Sparťané vlétli na soupeře hned od začátku druhé části. Bílkovu střelu z levého kruhu i Jandův pokus od modré ale zastavil Matoušek.

21:39
    Dubský nedosáhl na přihrávku a rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.

22:14
    Pejchalovo nahození z ostrého úhlu protečoval olomoucký brankář na svého obránce, který tak mohl v klidu kotouč podržet a nechat své družstvo dostřídat.

23:03
    Ze souboje v rohu obranného pásma Sparty odjížděl vítězně Spálovský, jelikož ale neměl kam přihrát, skončil puk na hokejkách sparťanů.

24:53
    Velký závar před sparťanskou branou, kde se v jednu chvíli sešli hned tři olomoučtí hráči, kteří se snažili protlačil puk za Hofmanova záda. Sparťanský brankář ale odolal a obránci puk vyvezli pryč z pásma.

26:06
    Sparťané dostanou příležitost jít do vedení po vyloučení Szturce, který přidržel jednoho ze sparťanských hráčů.

26:18
    Janda střílel nebezpečně od modré čáry, Matoušek ale vytáhl velmi dobrý zákrok pravým betonem.

27:20
    Další sparťanská střela, tentokrát z hokejky Janduse. Ani ta však nerozjásala domácí hráče.

28:06
    Téměř minutu dokázali domácí hráči udržet olomoucké v obranném pásmu bez možnosti vystřídání. K zakončení se ale nedostali a Olomouc už hraje v plném počtu.

29:00
    Palička si najel do palebné pozice přímo před sparťanského gólmana, který z tohoto souboje odešel jako vítěz,

29:39
    Marek obkroužil celé útočné pásmo, až se dostal k nahození od modré. Hofman měl sice s plachtícím kotoučem lehké potíže, nakonec ho ale udržel ve výstroji.

30:37
    Kotouč po střele jednoho z olomouckých útočníků ztečovala obrana domácích do hlediště. Vhazuje se v obranném pásmu Sparty.

30:59
    Macuh nahodil puk téměř z poloviny hřiště. Sparťanský brankář raději kotouč podržel a vhazuje se opět v obranném pásmu domácích.

31:10
    Odvážně si teď počínal Rousek, který ihned po buly vyrazil směrem k brance soupeře. Projel celé hřiště a nakonec i zakončil. Matoušek ale drží vyrovnaný stav.

31:59
    Tomaník újížděl sám na Hofmana, dříve než se ale dostal do zakončení, dojel ho jeden z obránců Sparty.

33:12
    Olomoučtí se drali do útoku, kvůli ofsajdu se ale vhazuje ve středím pásmu.

33:41
    Hofman stále drží vyrovnaný zápas. Nyní se musel vytáhnout proti nebezpečné teči Beiera, který změnil směr střely přímo před ním.

34:49
    Olomoučtí zatlačili Spartu v obranném pásmu, situaci uklidnil až Hofman, když raději podržel puk po střele Szturce.

35:32
    Alespoň na chvíli se sparťané osvobodili. Nahozený puk podržel Matoušek a vhazuje se v útočném pásmu domácích.

35:56
    Také sparťané si vytvořili šanci. Rousek se dostal až před brankáře Olomouce, kterého se snažil přehodit obloučkem. Obránci hostů ale svého brankáře zastoupili.

36:31
    Palička ukázal rychlé ruce, díky nimž se prokličkoval až před sparťanského gólmana. Bekhendová střela ale úspěch nepřinesla.

38:05
    Nadějnou akci Olomouce překazila nepřesná přihrávka Rutara.

38:19
    Na druhé straně se do střely protlačil Rousek. Ani tento pokus však neskončil brankou.

39:14
    Sparťané zamkli soupeře v útočném pásmu. Více než střely, které zastavil Matoušek, z toho ale nevytěžili.

39:49
    Těsně před sirénou mohl poslat domácí do vedení Procházka, gólmani ale dnes předvádí velmi dobré výkony.

40:00

Ve druhé třetině gól sice nepadl. Do šance se sice oba týmy dostávají, gólmani Hofman a Matoušek ale předvádí velmi dobré výkony, kterými mažou veškeré střely protivníků. O osudu utkání se tedy rozhodne nejdřív ve třetí třetině, která začne okolo 14:29.

40:01

40:10
    A opět rychlý nástup sparťanů. Procházka ale vedení domácím nezařídil.

40:35
    Olomoučtí se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění. Hra se vrací zpět před Matouška.

41:17
    Rousek měl na holi vyrovnání, sám před gólmanem ale nedokázal trefit odkrytou branku.

41:59
    Sparťané mají skvělý vstup do třetí třetiny, vázne ale koncovka. Zakončit situaci tři na jednoho za záda Matouška nedokázal Fabiánek.

42:34
    Další přečíslení na straně Sparty, tentokrát zakončil Jandus přímo do Matouška.

42:52
    Sparťanský tlak zřejmě na nějakou dobu poleví. Na trestnou totiž putuje Hanuš za držení.

43:45
    Hosté se zatím nemohou příliš usadit v útočném pásmu, sparťané hrají oslabení velmi dobře.

44:21
    A další vyhození od sparťanských hráčů.

44:48
    Sparťané útočí i v oslabení. Jandusovu střelu vytěsnil Matoušek mimo kluziště.

44:48
    Hostující trenér Fiala si bere oddechový čas, aby své hráče trochu uklidnil a zbrzdil sparťanský tlak, který zůstal i v době, kdy sparťané hrají ve čtyřech.

44:52
    Sparťané ubránili oslabení bez větších problémů. Hraje se v pěti na obou stranách.

45:26
    Trenér Olomouce věděl, kdy má využít oddechový čas. Mora se totiž velmi rychle oklepala a hned jde do vedení. Samostatný únik zakončil přesně PAVEL TOMANÍK. Asistence: Miroslav Kuba.

46:40
    Sparťané se ale nenechali rozhodit a velmi rychle srovnávají skóre. Po Jandusově střele tečoval těsně před gólmanem ONDŘEJ PROCHÁZKA a vyrovnává na 2:2. Asistence: Tomáš Jandus.

47:50
    Sparťané mohou dokonat obrat v přesilové hře po vyloučení Macuha.

48:01
    Ale jsou to hráči Olomouce, co s jako první dostali ke střele. Mířila ale nad branku.

48:55
    Sparťané se usadili v útočném pásmu, Procházka pak ale nezpracoval přihrávku od spoluhráče a vyhnal své družstvo z útočného pásma.

50:25
    Z nenápadné situace na modré čáře se prokličkoval Holiš až ke střele. Hofmanovu branku ale netrefil.

51:17
    Tomaník se ocitl sám před brankou soupeře, skóre ale zůstává stále 2:2.

52:30
    Oba týmy spíše vyčkávají na chybu soupeře a do útoku se příliš nevrhají.

53:35
    Chloubova střela mířila vysoko nad bránu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

54:31
    Domácí sevřeli soupeře na chvíli v útočném pásmu, hosté se ale dokázali osvobodit a vystřídat.

55:12
    Parádní individuální akce a sparťané vedou 3:2. LUKÁŠ ROUSEK dokázal zastavit rozehrávku hostů, sám oklamal dva bránící hráče a zakončil přesnou střelou do protipohybu brankáře.

56:20
    Šance na vyrovnání se hostům snižují po faulu Marka, který je vyloučený za držení.

56:34
    Olomoučtí hráči se dokázali osvobodit a po vyhození přes všechny čáry střídají.

57:00
    Jandusovo nahození chytil Matoušek do lapačky. Vhazuje se v útočném pásmu Sparty.

58:05
    Nepřesná kombinace Sparty znamenala kotouč pro Olomouc.

58:50
    Do konce utkání zbývá lehce přes minutu a sparťané kontrolují hru v útočném pásmu.

59:17
    Matoušek je venku z brány a Olomouc je v šesti.

59:52
    Vyrovnání měl na holi Palička. Jeho střelu ale zastavil na poslední chvíli Hofman.

Sparťané nakonec slaví výhru i ve druhém kole DHL Extraligy juniorů. Olomouc si naopak připisuje druhou porážku.
    Skóre utkání otevřel už v první minutě střelou po buly Podlaha. Vyrovnání přinesl ještě v první třetině. Druhá třetina skončila bez gólů. Ve třetí nejprve poslal Olomouc do vedení Tomaník. Velmi rychle are zareagoval Procházka a čtyři minuty před koncem rozhodl o výhře domácích Rousek.

Ode mě je to vše, přeji hezký víkend a někdy zase u nějakého onlajnu na shledanou. (15:05:29)

Jakub Borovský

Branky a nahrávky: 8. Procházka (Pšenička, Jandus), 47. Procházka (Jandus), 56. Rousek – 1. Podlaha (Pěcha), 46. Tomaník (Kuba)

Trenér: Petr Fiala.

Rozhodčí: Pešina – Hynek, Kreuzer