Salzburg – Olomouc 6:1 (kon.) | Vsetín – Vítkovice 1:10 (kon.) | Třinec – Zlín 3:4 (kon.)
HC Litvínov – K. Vary 0:2 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 1:2 (po pr.) | Žďár n/S – Č. Budějovice 1:7 (kon.)
Jihlava – Warriors Brno 6:0 (kon.) | HC Plzeň – Chomutov 10:1 (kon.) | Liberec – Sparta 7:2 (kon.)
Letňany – Slavia 1:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:4 (2:1, 0:0, 1:3)
Berani Zlín
Sobota 09.09.2017, 12:00 • mini WERK ARENA • Extraliga staršího dorostu • Skupina E

Konec zápasu. (14:30:23)

59:59
    Třinec právě vstřelil branku!
    Škoda pro třinecké barvy, že tento gól nepřišel před čtvrtým gólem Zlína. Domácí vytvořili před brankou Zlína velký závar a do prázdné klece nakonec doklepl puk PAVEL MATĚJ. Asistence: Ondrej Rybnikár.

59:22
    Kučera už je znovu na střídačce a domácí opět v šesti.

58:49
    Zlín právě vstřelil branku!
    Oceláři ale nedokázali udržet pásmo a ze středního pásma posílá puk do prázdné klece DAVID KOZUBÍK. Asistence: Jiří Suhrada.

58:38
    Kučera už zůstává na střídačce, domácí to zkusí v šesti.

58:38
    Oddechový čas pro domácí.

58:38
    Michálek byl velmi blízko vyrovnání, Kořének stačil zasáhnout a následnou rozmíšku uklidnili sudí.

58:06
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty tohoto utkání, puk je v útočném pásmu Zlína.

56:29
    Šulák předal puk Čmielovi, který toho ale příliš nevymyslel. Oceláři ale pokračují v útočném pásmu.

54:55
    Nahození Krče postrádalo přesnost a puk jen doklouzal k zadnímu mantinelu.

53:47
    Indrst pouze protečoval rozehrávku Šuláka a puk už opět mají hosté.

53:22
    Berani působí v této třetině mnohem aktivněji a Oceláři se jen zřídka dostávají do útočného pásma soupeře.

52:03
    Adámek to zkusil ihned po vyhraném vhazování, Kořének bez problémů zasáhl.

51:32
    Geidl se zapojuje do hry a jeho tým je kompletní.

51:14
    Zlínští už se dostali k několika střeleckým pokusům, na Kučeru si ale zatím nepřišli.

49:32
    Geidl se dle rozhodčího provinil hákováním a čekají jej dvě minuty na trestné.

48:57
    Dobrou práci odvedl Indrst, který zatáhl puk do pásma a pak jej ubránil i proti hostující přesile, ke střele se ale Oceláři nedostali.

48:02
    Jeden z třineckých hráčů vyhodil puk až na zakázané uvolnění a hra se ke Kučerovi zase vrátí.

47:42
    Luža vyslal prudkou ránu, která směřovala k levé tyči. Kučera ale předvedl povedený zákrok a dělovku zachytil do lapačky.

46:12
    Po většinu doby se o puk bojuje u mantinelu a oba brankáři jsou bez práce.

44:51
    Radzienciak nahazoval puk od modré čáry, puk prolétl za branku a tam jej sbírají hosté.

44:30
    A gólem neskončila ani situace na opačné straně hřiště, kdy se hostům nepodařilo překonat ležícího Kučeru.

43:58
    Třinečtí mladíci vytvořili závar v hostujícím brankovišti, procpat puk do sítě se jim ale nepovedlo.

42:38
    A Zlín otáčí skóre zápasu. Proti střele MATĚJE PRÖSCHLA z pravé strany Kučera vůbec nereagoval a puk prošel do jeho sítě. Asistence: Sebastian Fajkus.

41:50
    Havránek dostal puk do útočného pásma, tam mu ale utekl z hole a k ohrožení Kořénka nedošlo.

40:27
    Obránce MATYÁŠ HAMRLÍK dnes vůbec poprvé zamířil přesně a ranou pod horní tyč překonal Kučeru. Asistence: Jiří Suhrada.

40:11
    Radzienciak už si odpykal svůj trest a domácí jsou kompletní.

40:01

Ve druhé třetině byla k vidění spousta přesilových her, ty ale příliš nebezpečných situací nepřinesly, gól nepadl a stále tedy platí, že jsou Oceláři v těsném vedení.

Další třetina začne přibližně v 13:33.

40:00

39:51
    Kučera nejprve zachytil střelu jednoho z hostů svou maskou a následně si poradil i s poskakujícím pukem.

39:26
    Jaroněk vyslal velmi prudkou ránu od modré a puk jen těsně minul pravou tyč třinecké klece.

39:04
    Třinečtí mladíci vyhodili puk do ochranné sítě, čárový rozhodčí ale okamžitě ukazuje, že byl puk tečován.

38:29
    Rybnikár stačil tečovat přihrávku zlínského hráče a po tomto zásahu kotouč opouští útočné pásmo hostů.

38:11
    Třetí trest v dnešním utkání pro Radzienciaka. Třinecký obránce dostává menší trest za sekání.

36:43
    Plandor si odpykal svůj trest a domácí jsou kompletní.

36:07
    A se založením útoku mají Berani problémy i nadále. Třinec se brání bez větších obtíží a vyhazuje puky pryč.

35:26
    Nepovedená rozehrávka Zlína končí až na zakázaném uvolnění a hosté budou muset založit další útok z vlastního pásma.

34:43
    Domácí se ovšem provinili dalším nedovoleným zákrokem a musí znovu do čtyř. Dvě minuty za vysokou hůl pro Plandora.

33:40
    Radzienciak zastavil puk směřující před branku a následně jej Oceláři dostali z nebezpečné situace.

33:11
    Michálek opouští trestnou lavici a pokračovat se bude v pěti na obou stranách.

32:37
    Rána Hamrlíka od modré byla tečována a skončila nad třineckou brankou. Zlín ale pokračuje v útočném pásmu.

31:47
    Pavlas už odpykal týmový trest a začíná zkrácená přesilovka Beranů.

31:30
    Obránce Bulava si vypracoval příležitost ke střele, po jeho zakončení ale puk jen projel po mantinelu pryč z pásma.

31:11
    Třinečtí mladíci toho v početní výhodě příliš nepředvedli, Michálek se navíc provinil krosčekem a pokračovat se bude ve čtyřech.

30:41
    Čmiel ze středního pásma napálil puk za branku, Kořének jej pro jistotu ukryl pod lapačkou a hra je přerušena.

29:47
    Zlínští si hru v pěti hráčích dlouho neužili, na ledě jich totiž v jednu chvíli bylo hned šest a přichází trest pro hráčskou lavici. Týmový prohřešek odchází odpykat Pavlas.

29:15
    Tato početní výhoda domácím moc nevyšla a Zlín je kompletní.

28:29
    Oceláři se dostali do zajímavé šance, Kořének ale nemusel zasahovat, protože třinečtí útočníci se srazili a zakončit nestačil ani jeden z nich.

27:15
    Havránek z dorážky neuspěl, svůj podíl na tom ale měl zlínský obránce Vítek a Oceláři si tedy zahrají přesilovku. Dvě minuty za držení pro hostující čtyřiadvacítku.

26:33
    Konderla nedokázal vyvést puk z pásma a do šance se tak dostal Zlín. Rána Podešvy třineckému gólmanovi vypadla, před případnými dorážkami ji ale ukryl včas.

25:24
    Toto vyloučení Radzienciaka se obešlo bez vstřeleného gólu, domácí jsou kompletní.

24:43
    Hamrlík dvakrát pálil od modré čáry, rány zlínského obránce ale postrádají přesnost a končí mimo branku.

23:24
    Radzienciak míří podruhé v dnešním utkání na trestnou lavici, tentokrát za držení hole.

21:57
    Fajkus se dostal u levé tyče k zakončení, Kučera byl na svém místě a udržel Třinec ve vedení.

21:02
    Luža otestoval pozornost Kučery ihned po přejetí modré čáry, třinecký gólman zachytil puk do lapačky.

20:23
    Zlínský obránce už si odpykal svůj trest a hosté jsou kompletní.

20:02
    Oceláři pokračují v přesilové hře, z trestu Pavlase už ale zbývají jen sekundy.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka nenabídla příliš atraktivní hokej, góly ale padaly. Už ve třetí minutě využil přesilovou hru Jiří Suhrada a Zlín šel velmi rychle do vedení. Třinečtí mladíci se dlouho hledali, v závěru třetiny se jim ale podařilo otočit průběh zápasu na svou stranu, když se v rozmezí šestnácti sekund trefili Nico Geidl s Filipem Indrstem.

Další třetina začne přibližně v 12:48.

20:00

19:59
    V posledních sekundách ještě přišla rána Šuláka, Kořének vyrazil a více už se v této třetině nestane.

19:13
    Po ráně Michálka se Oceláři tlačili za dorážkou, Kořének ale tentokrát puk za svá záda nepustil.

18:23
    Domácí mladíci rázem ožili a svou aktivitou si vynutili další početní výhodu. Pavlas od rozhodčího dostává dvě minuty za hákování.

17:51
    Neuběhlo ani dvacet sekund a Oceláři už vedou. Svěřenci trenéra Muchy znovu dostali puk do prostoru před brankou a FILIP INDRST jej následně napálil za záda Kořénka. Asistence: Matouš Čmiel.

17:35
    Tato početní výhoda Ocelářů už vypadala mnohem lépe a také končí gólem. Tomáš Krč dostal puk před branku, kde se k dorážce dostal NICO GEIDL a puk mezi betony Kořénka proklouzl do sítě. Asistence: Tomáš Krč.

17:04
    Šulák dostal na modré čáře spoustu prostoru ke střele, Kořének stál na svém místě a kotouč zachytil.

16:58
    Před zlínskou brankou nakonec došlo k menšímu závaru, rozhodčí viděl sekání v podání Prchala a domácí čeká další přesilová hra.

16:40
    Třinečtí mají puk v útočném pásmu, z rohu hřiště se ale budou prosazovat jen velmi těžko.

15:31
    A v tuto chvíli je jejich výhoda u konce, protože trest Weintritta už vypršel.

15:22
    Třinečtí mladíci se sice drží v pásmu, zatím se ale nedokázali dostat do vyloženější šance.

14:20
    Přihrávka Indrsta na Michálka nebyla přesná, puk vyjel za modrou čáru a domácí musí vyklidit pásmo.

13:31
    Weintritt si při bránění pomohl podražením a čekají jej dvě minuty na trestné.

12:44
    Zlínský gólman ukryl do lapačky nahození od modré čáry a protože už byl další z domácích hráčů velmi blízko, nakonec i přerušil hru.

11:45
    Michálek zatáhl kotouč do útočného pásma a otestoval pozornost Kořénka střelou od mantinelu, která ale zlínského brankáře nezaskočila.

10:45
    Po střele Krče se puk zajímavě odrazil a málem zapadl do zlínské branky, ani tentokrát se ale Oceláři vyrovnání nedočkali.

10:07
    Před Kořénkem se vyskytovalo hned několik hráčů a do sítě tak málem prošlo nahození Šuláka od mantinelu. Zlínského gólmana ale zachránila branková konstrukce.

09:09
    Kučera vyjel ze své branky a před dojíždějícím hráčem Zlína odpálil puk. Následně došlo v třineckém pásmu k několika nedorozuměním, Oceláři ale celou situaci ustáli bez dalšího inkasovaného gólu.

08:28
    Krč se vydal do útoku, obešel protihráče a poté z velkého úhlu zakončil. Tento pokus ale nebyl pro Kořénka velkým nebezpečím.

08:02
    Tempo hry poněkud opadlo a puk jen létá z jednoho pásma do druhého. Zlín teď nezvládl rozehrávku a píská se zakázané uvolnění.

06:56
    Havránek dostal puk před branku, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů a k ohrožení Kořénka nedošlo.

06:30
    A znovu zlínský útočník s třiadvacítkou na dresu zakončoval z prostou před branou a také tentokrát vyzněl mini souboj lépe pro domácího gólmana.

06:06
    Světlík dostal nabito do skvělé pozice v mezikruží, třinecký gólman podržel svůj tým a vyrazil puk mimo.

05:25
    Hamrlík znovu pálil od modré čáry, Kučera ale tentokrát stačil zasáhnout.

04:35
    Havránek to zkusil z levé strany, střela domácího kapitána ale postrádala přesnost.

03:53
    Hned vzápětí se Oceláři dostali ke dvěma dalším dorážkám, zlínský brankář ale prozatím odolává.

03:48
    Stebel mohl poměrně rychle srovnat z dorážky, z těsné blízkosti ale na Kořénka vyzrát nedokázal.

02:55
    Hosté ale pokračovali v útočném pásmu a nakonec přesilovou hru využívají. Po přihrávce Matyáše Hamrlíka se do puku opřel JIŘÍ SUHRADA a na tento pokus byl Kučera krátký. Asistence: Matyáš Hamrlík, Matěj Pröschl.

02:28
    Hamrlík to po vyhraném vhazování zkusil prudkou ránou od modré, tato rána ale postrádala přesnost.

02:14
    Radzienciak se dle hlavního sudího dopustil hákování a bude si muset odpykat menší trest.

01:43
    Rybnikár chtěl vyslat do útoku Krče, přihrávka ale nebyla přesná a druhý jmenovaný se k puku nedostal.

01:24
    Světlík to zkoušel z pravého kruhu, před útočníkem Beranů ale stáli dva bránící hráči a puk po odrazu zamířil mimo.

01:13
    Jeden ze zlínských mladíků nahodil puk z rohu hřiště na branku a Kučera jej ukrývá pod lapačku.

00:43
    Třinečtí mladíci se ovšem k puku rychle vrátili a drží se před Kořénkem, zatím se ale nedokázali vypracovat větší šanci.

00:18
    Oceláři rychle dostali puk do pásma, Indrst se ale v rohu hřiště dostal do potíží a Zlín jej dokázal připravit o kotouč.

00:01

HC Oceláři Třinec: Kučera (Krajčiřík) – Weber, S. Radzienciak, Bulava, Šulák, Konderla, P. Adámek, Michálek – Havránek (C), Krč, Kapitanov, Matěj, Indrst, Geidl, Mikler, Rybnikár, Macháček, Stebel, Čmiel, Plandor

Aukro Berani Zlín: Kořének (Kubík) – Holík, Suhrada, Hamrlík, Jaroněk, Vítek, Janošek (C), Pavlas, Prchal – Podešva, Dvořáček, Pröschl, Weintritt, Světlík, Apolenář, Luža, Sedláček, Kozubík, Fajkus

Rozhodčí: Šutara – Lukš, Bubela.

Berani včera nastoupili na domácím ledě proti Vsetínu a po šedesáti minutách slavili vítězství 7:1, zatímco Oceláře dnes čeká první soutěžní utkání této sezóny.

Hezké odpoledne z třinecké mini WERK ARENY. Letní prázdniny skončily a začíná nová hokejová sezóna. My se dnes zaměříme na souboj mezi staršími dorostenci Třince a Zlína.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 18. Geidl (Krč), 18. Indrst (Čmiel), 60. Matěj (Rybnikár) – 3. Suhrada (Hamrlík, Pröschl), 41. Hamrlík (Suhrada), 43. Pröschl (Fajkus), 59. Kozubík (Suhrada)

Rozhodčí: Šutara – Lukš, Bubela