Jihlava – Havlíčkův Brod 0:3 (kon.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 0:3 (kon.) | Žďár n/S – Letňany 4:3 (po pr.)
Mountfield HK – Pardubice 3:2 (kon.) | HC Plzeň – PZ Kladno 12:0 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 3:0 (kon.)
Kladno – Chomutov 2:8 (kon.) | Havířov – HK MD Šumperk 5:4 (kon.) | HC Litvínov – Ústí n/L 8:2 (kon.)
Sparta – Třemošná 5:1 (kon.) | Třinec – Warriors Brno 5:1 (kon.) | Zlín – Technika Brno 3:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
BK Havlíčkův Brod
Sobota 09.09.2017, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Ještě jednou vítejte v úvodním utkání Eliod extraligy mladšího dorostu mezi domácí HC Dukla Jihlava a BK Havlíčkův Brod. Utkání začne zhruba za patnáct minut.

02:59
    Závar před brankou Dukly. Krejčí raději puk přikryl lapačkou.

03:38
    Icing Brodu.

04:09
    Jihlava je stále u puku a soupeři puk nepůjčí ani na okamžik

04:31
    Král sevřel puk betony a vhazuje se po jeho levici.

04:49
    Také brodšťí mladíci prověřili pozornost Filipa Krejčího.

05:50
    Tomáš Chlubna se sám dostal až před branku Krále, ale nikdo z dorážejících netrefil patřičně kotouč.

06:22
    Šimon Zdarsa rozjel další útok Dukly, ale král je zatím neomylný.

07:18
    Dukla zůstává v tempu a motá Brodské mladíky jako mlýnské kolo vodu.

07:44
    Hráči Dukly si zahrají přesilovou hru. Za nedovolené bránění je poslán na trestnou lavici Josef Vyvial.

08:45
    Síly na ledě se vyrovnají, za sekání si odpočine Patrik Čermák

09:20
    Osamocený Fiala teď mohl trefit vingl brankáře Krejčího, ale puk míří do ochranné sítě

09:40
    Puk je opět mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:49

10:20
    Kreber od modré poslal nebezpečnou střelu švihem, ale naštěstí pro Krejčího se nic nestalo.

10:55

11:12
    Lapačka krejčího sevřela pokus Vacíka od modré.

11:50
    Tomáš Chlubna předvedl nádhernou parádičku, ale těsně minul bránu Krále.

12:49
    Šimon Zdarsa bojuje o puk ve středním pásmu, ale nikdo ze spoluhráčů mu nejede na pomoc

13:17
    Za držení dostává dvouminutový trest Josef Vyvial.

13:50
    Havlíčkův Brod se osvobozuje z kleští Dukly a spěchá střídata

14:19
    Závar před Králem. Všichni hráči se ocitli ve svatyni Krále, ale puk za jeho záda nedotlačili

14:45
    Havel minul odkrytou část branky

15:17

15:37
    Davidu Polodnovi se otevřel prostor, ale opět jeho střela nalezla pouze připraveného Krále.

15:54
    Za hrubost dostává dvě minuty David Mihulka a Brod si zahraje přesilovou hru.

16:27
    Adam osvobozuje Duklu vyhozením puku do středního pásma.

16:53
    Dukla mohla otevřít skóre zápasu ve vlastním oslabení, ale chyběly skutečně snad milimetry.

17:55

18:19
    Stále i v plném počtu domácích se hraje před brankou Krejčího.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:40
    David Moravec si pohrává s útočníkem hostí za vlastní brankou.Ten netuší, kde se puk nachází

20:00

První část nám branku nepřinesla. Více nebezpečným týmem byla jihlavská Dukla i když obě mužstva si dokázala vytvořit několik nebezpečných situací. Pozorní brankáři Krejčí s Králem však jejich pokusy zdárné kryli a tak je stav po první části bez branek.

Další třetina začne přibližně v 12:43.

Přihlížející rodiče spěchají na kávičku z automatu, přeci jen od ledu bývá trochu chladněji.

20:01

20:30
    Puk se ocitl v rohu kluziště a puku se zmocňuje Jihlava a míří před bránu gólmana Krále.

21:50
    David Polodna zkoušel protečovat puk za záda Daniela Krále, ale ten netrefil branku.

22:37
    Tobiáš Adam zakládá akci a hrne se se svými spoluhráči na branku hostí.

23:27
    Zakázané uvolnění . Vhazuje se po pravici Krále.

24:05
    Další zakázané uvolnění hráčů Brodu.

24:30
    Tak i Brodu se podařilo překonat červenou čáru a povedlo se jim i prověřit brankáře Krejčího.

25:05
    David Matula nebezpečnou střelou protáhl Krejčího. Ten je však pozorný a nechybí.

25:32
    Pokus Patrika Čermáka je sražen mimo ledovou plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

27:30
    Brodským hráčům se povedl parádní únik a otevírají skóre dnešního utkání. MAREK KOPIC obdržel naservírovaný puk a překonal brankáře Krejčího. Asistence: Dan Fiala

27:59
    A druhá branka Brodu. ADAM PRÝL se chopil puku ve středním pásmu a překonal Krejčího přízemní střelou k levé tyči. Bez asistence

30:30
    Jihlava zkouší odpovědět, ale Brod je momentálně tolik na koni, že jihlavským mladíkům nic nedovolí a naopak se sám dere před branku Krejčího.

31:43
    Jihlava je skutečně jako opařená. Hráči Brodu si dělají co chtějí a potřebují.

32:26
    Jihlava se nedokáže osvobodit ze svého obranného pásma. Tlak Brodu stupňuje na intenzitě.

33:15
    Matěj Trupl v zaháknutí jihlavského obránce Moravce se dostává do zakončení, ale nyní Krejčí jeho úmysl vystihl.

34:25
    Hra má na obou stranách rychlý spád. Hraje se koukatelnější hokej než tomu bylo v první části. Jihlava se probouzí a snaží se vymyslet, jak přelstít hosty z Brodu.

34:59
    Lapačka Krále teď lehce sevřela nahození Marka Chvátala,

36:40
    A je zde třetí branka Brodu.Krásnou střelou švihem umístil do pravého horního růžku JOSEF VYVIAL. Asistence:Marek Kopic, Josef Dáňa.

38:24
    A zdá se že jsou brodští mladíci stále při chuti. Frustrovaná Jihlava se uzavřela ve svém obranném pásmu a nemohou přijít na nic, jak rozjetý Brod zastavit.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:29
    Jihlava se přeci jen dostává před brankáře Krále. Zakončení bekhendem Patrika Čermáka, pozorný Král kryje.

39:59
    Tak ještě strkanice na závěr třetiny, která nezůstává nepovšimnuta hlavním sudím a posílá hráče Matouše Menšíka a Patrika Vacíka do třetího dějství na dvě minuty za hrubost.

40:00

V polovině utkání druhé třetiny se z ospalého hokeje stává přestřelka pro brodské hokejisty. Nejprve Adam Prýl otevřel skóre utkání a o třicet vteřin později navýšil na dvoubrankový náskok Marek Kopic. Havlíčkův Brod byl po zbytek třetiny lepším týmem, kdy toho dokázal zužitkovat i v závěru druhé třetiny. V 37. minutě se nádhernou střelou švihem prosadil Josef Vyvial, který uzavřel prozatimní skóre na 0:3. Jihlava zůstala spíše v šoku a nedokázala se osvobodit s vlastního obranného pásma.

Další třetina začne přibližně v 13:30.

40:01

40:15
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

40:22
    Brod vhazování vyhrává a hned prověřuje pozornost Krejčího.

40:40
    Střela Ondřeje Winklera je sražena a Brod zákládá útočnou akci.

40:59
    A opět je z toho závar před Filipem krejčím. Jihlavští obránci mu dělají velké starosti.

41:48
    David Mihulka prověřil pozornost Daniela Krále, ale kontaktní branka se nekoná.

42:14
    Pumelenice před brankou Krále. Hráči Dukly se natlačili opět do soupeřovi branky, ale tím celá akce končí.

43:02
    Jihlava se probouzí. Střela Mariana Havla opět prověřila pozornost, brankáře Krále.

44:00
    Zakázané uvolnění Brodu, jihavský tlak teď zachránilo až vyhození obránce Davida Matuli.

45:00
    Hra se pohybuje ve středu kluziště,

45:26
    Petr Brož bojuje o každý centimetr

45:51
    Na ledě zůstává ležet Michal Kerber a hra je přerušena.

45:52
    Ten se z ledu zvedá a může se pokračovat ve hře.

46:39
    Jihlava se dostává do oslabení, kdy je za krosček poslán Ondřej Winkler a Brod bude mít možnost navýšit skóre.

47:00
    Pozorná lapačka Filipa Krejčího vystihla střelu Patrika Vacíka.

47:43
    Patrik Čermák vypichuje puk a posílá Brod do svého obraného pásma, kde se snaží potrápit nadále rozehrávku hostů.

48:48

49:37
    Tomáš Chlubna s Davidem Polodnou zkouší vymyslet nějakou akci, ale bezvýsledně.

51:05
    Petr Brož za brankou čeká až se mu zformují spoluhráči, ale puku se opět zmocňuje Brod.

52:16
    Další pokus Josefa Vyviala, ale jeho střelu kryje Krejčí do své náruče a bude se vhazovat před jihlavským brankářem.

53:29
    Střela Matouše Menšíka se odrazila před brankáře Krále, ale nikdo z jihlavských mladíků se před brankou neobjevil.

54:00
    Stále se Jihlava trápí při založení akce. Havlíčkův Brod nedovolí domácím skutečně nic.

54:39
    Tomáš Chlubna se dostává před branku, ale jeho pokus míří mimo tyče branky Daniela Krále.

55:52
    Souboj v rohu kluziště v obranném pásmu Jihlavy. Puk je za hradbou bruslí a tak hvizd rozhodčího přerušuje hru.

57:00
    Zakázané uvolnění hráčů Brodu. Jihlava se tak přesune do útočného pásma.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:08
    Vhazuje se před brankou Krejčího.

58:12
    Jihlava už nemá moc času na to, aby dokázala něco s výsledkem udělat. Přesto se pouští do jednoho útoku za druhým.

58:52
    Další zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu.

59:20
    Už málo zbývá i na čestný gól Jihlavy.

59:50
    Hráči Brodu odpočítávají sborově poslední vteřiny zápasu.

Poslední část nám branku nepřinesla. Hráči Jihlavy se pokoušeli o kontaktní branku, ale pozornost brankáře Krále jim zhatila veškeré jejich pokusy. Havlíčkův Brod, tak zaslouženě vítězí v úvodním kole extraligy mladšího dorostu a spolu si mohou zakřičet i vítězný pokřik uprostřed kluziště. (14:01:35)