La Coruňa – Real Sociedad 2:4 (kon.) | Ath. Bilbao – Girona 2:0 (kon.) | Celta Vigo – Alavés 1:0 (kon.)
Villarreal – Real Betis 3:1 (kon.)
Celta de Vigo
1:0 (1:0)
Deportivo Alavés
Neděle 10.09.2017, 18:30 • Estadio de Balaídos (Vigo) • Španělská LaLiga • 3. kolo

To je ode mě pro dnešek vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu! (20:31:19)

Celta Vigo poráží Deportivo Alavés 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil ve 34. minutě Maxmiliano Gómez, který prokázal lepší produktivitu než hostující Bojan Krkić. Ten měl v první půlhodině zápasu dvě obrovské šance na skórování, ale v obou selhal. Jinak však byla Celta jasně lepším týmem a výhru si zaslouží. Alavés byl bohužel po inkasované brance zcela neškodný a Celta si ve druhé půli hlídala výsledek, takže druhý poločas celkově nebyl atraktivní pro oko diváka. Alavés pokračuje v gólovém půstu, jelikož se v úvodních třech kolech ligového ročníku ještě neprosadil.

90+5

90+4
    Žlutou kartu dostává Maximiliano Gómez (Real Club Celta de Vigo).

90+4
    Aspas mohl zvýšit v samém závěru na 2:0, ale celou situaci ve vápně hostů zcela prováhal, takže z toho nic nebylo.

90+3
    Hostům je odpískán nedovolený zákrok, takže rozehrávat mohou domácí. Tohle se teď Deportivu vůbec nehodí.

90+2
    Domácí útočnou akci zastavil odpískaný ofsajd, a tak se o útok mohou pokusit hosté, kterým se rychle krátí čas.

90+1
    Nastavují se 4 minuty nad rámec normální hrací doby.

90
    Domácí se dokázali ubránit a hostující Ibai Gómez navíc vidí žlutou kartu za nedovolený zákrok.

89
    Turecký reprezentant Emre Mor právě nastoupil do svého prvního zápasu ve španělské lize. Jeho tým se nyní bude muset bránit proti rohovému kopu.

88
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Pione Sisto, přichází Emre Mor.

87
    Hráčům Celty se daří držet míč poblíž šestnáctky Deportiva. Domácí fanoušci tleskají.

86
    Hra už pokračuje a u míče jsou domácí, v jejichž zájmu je držet balón daleko od své brány.

86
    Žlutou kartu dostává Alexis (Deportivo Alavés).

84
    Munir El Haddadi se srazil s protihráčem a potřebuje ošetření. Hra je přerušena.

82
    Alavés trochu přebírá iniciativu a v závěru zápasu se poprvé snaží hrát hodně aktivně.

81
    Žlutou kartu dostává Daniel Torres (Deportivo Alavés).

81
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Jozabed, přichází Pablo Hernández.

80
    Hosté měli k dispozici standardku na útočné polovině, ale centr do šestnáctky nenadělal domácím potíže.

79
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Bojan Krkić, přichází Rubén Sobrino.

78
    Na druhé straně se ke střele dostal Maxmilian Gómez, ale jeho pokus mířil jen přímo na brankáře.

77
    Centrovaný míč od rohového praporku našel pouze připravenou obranu domácího týmu.

76
    Alavés se snaží trochu zvýšit aktivitu směrem dopředu a nyní je z toho alespoň rohový kop.

74
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Andreu Fontàs, přichází Sergi Gómez.

73
    Ibai Gómez o sobě dal v útoku okamžitě vědět, ale v šestnáctce byl na poslední chvíli odtlačen od míče bránícím hráčem.

72
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Burgui, přichází Ibai Gómez.

71
    Daniel Wass rozehrál rohový kop na Cabrala, který hlavičkoval v záklonu, takže poslal míč jen nad horní tyč.

69
    Žlutou kartu dostává Jozabed (Real Club Celta de Vigo).

67
    Domácí se málem radovali z druhého gólu! Daniel Wass vystřelil zpoza šestnáctky a jeho povedená rána se otřela o vzdálenější tyč Pachecovy brány.

66
    Žlutou kartu dostává Carlos Vigaray (Deportivo Alavés).

64
    Krkić se ve vápně dostal s míčem do pozice, z níž už nešlo zakončovat. Volil tedy vysoký míč na druhou stranu, kde byl El Haddadi, jemuž se však nepovedlo nůžkami trefit balón.

62
    Tempo hry teď zdaleka nedosahuje své úrovně z prvního poločasu. Celta nikam nespěchá a Alavés je stále pasivní.

60
    Daniel Wass posílal do vápna Deportiva další z řady rohových kopů, ale ani tentokrát se nikdo z Celty nedostal do šance.

56
    Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Enzo Zidane, přichází Munir.

56
    Jeden z domácích hráčů si ve vápně naběhl na prudkou přízemní přihrávku, jenže ve skluzu nedokázal trefit míč čistě a byla z toho hodně nepřesná střela.

54
    Hosté dostali příležitost k protiútoku, ale moc dobře s ní nenaložili. Byl z toho jen nepřesný centr, který nenašel před bránou nikoho z hráčů v černých dresech.

52
    Aspas se v šestnáctce soupeře po kontaktu s protihráčem poroučel k zemi tak ochotně, že za to vidí žlutou kartu za simulování.

51
    Celta drží balón na svých kopačkách a v úvodu druhé půle zatím nic nenasvědčuje tomu, že by došlo ke změně obrazu hry.

49
    Standardní situace ve prospěch Celty skončila zcela neškodným centrem, který doletěl přímo do rukavic připraveného Pacheca.

47
    Oba týmy jsou na hřišti ve stejné sestavě jako v prvním poločase. Rozehrávat budou nyní domácí, protože hostům byl odpískán ofsajd, v němž se měl nacházet Burgui.

46

První poločas je za námi a domácí zatím vedou 1:0. Vedení je nejspíš zasloužené, neboť Celta měla po celý poločas herně navrch a po vstřelené brance měla několik dalších zajímavých šancí. Paradoxně to byl ovšem Alavés, kdo zazdil první dvě tutovky zápasu. V obou případech si s domácím brankářem nedokázal poradit Bojan Krkić, jemuž se tak zatím nedaří premiéra v barvách Deportiva. Druhý poločas začne přibližně v 19:31.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44
    První žlutou kartu zápasu vidí těsně před koncem první půle domácí Jonny Castro.

44
    Hosté teď potvrdili svůj zmar, když na vlastní polovině odevzdali míč zcela nepřesnou přihrávkou do autu.

43
    Zdá se, že první poločas se dohraje v režii domácích. Alavés je nyní totiž naprosto neschopný podržet balón a cokoliv s ním vymyslet. Na hřišti je vidět v podstatě jen jedno mužstvo.

41
    Tentokrát už se Aspas ocitl v obrovské šanci domácího týmu! Mallo poslal z pravé strany do vápna prudkou přízemní přihrávku, na níž si Aspas skvěle naběhl, ale zblízka nedokázal z první usměrnit střelu mezi tyče.

39
    Domácí teď na hřišti jasně dominují. Aspas se odhodlal ke střele z hranice šestnáctky, ale bránu minul.

37
    Mallo našel centrem před bránu Jozabeda, který však hlavičkoval nepřesně. Domácí jsou nyní evidentně při chuti.

36
    Maximiliano Gómez se objevil v další nebezpečné akci domácích, ale tentokrát v roli přihrávajícího nenašel Aspase, jemuž však chyběl jen kousek, aby na míč dosáhl.
    34. Maximiliano GÓMEZ - 1:0

34
    Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do vedení! Pione Sisto odcentroval z levé strany hřiště, odkud zakroutil míč až do malého vápna, kde se objevil nehlídaný MAXIMILIANO GÓMEZ, který zblízka překonal hlavičkou bezmocného Pacheca. Asistence: Pione Sisto.

32
    Domácí měli k dispozici rohový kop, ale bohužel pro ně dopadl podobně neškodně jako všechny předchozí.

30
    První půlhodina zápasu je za námi. Domácí jsou jasně aktivnějším týmem, ale dvě největší šance měli paradoxně hosté. Bojan Krkić však v ani jedné z nich nedokázal otevřít skóre.

28
    Wass se z dalšího přímého kopu pokoušel opět přímo ohrozit bránu, ale tentokrát střílel z velké dálky a bránu minul.

26
    Hra má nyní spád a dobré tempo. Domácí šli do rychlého brejku, který zakončil Jozabed, jehož přízemní střelu však zneškodnil brankář Pacheco.
    24. Bojan Krkić ani podruhé neuspěl v souboji s domácím brankářem!

24
    Krkić se podruhé dostal do obrovské šance! Nová akvizice Deportiva Alavés tentokrát zakončovala z úhlu v hloubi šestnáctky a brankář vyrazil míč jen těsně vedle brány.

22
    Jenže Wassova střela nebyla vůbec povedená a hostující bránu minula, takže Pacheco mohl zůstat v klidu.

21
    Domácí budou zahrávat standardku z hodně nebezpečné pozice těsně u vápna Alavésu.

19
    Další zakončení ze strany domácích. Tentokrát se ve vápně dostal ke střele Jozabed, ale také on mířil mimo bránu.

18
    K centrovanému míči se ve vápně dostal Fontàs, jemuž se však nepodařilo hlavičkovat přesně.

17
    Gómez se snažil akrobaticky zakončit v pokutovém území hostů, ale jeho střela byla sražena obranou Alavésu. Následuje rohový kop pro Celtu.
    15. Bojan Krkić neproměnil obrovskou šanci na úvodní gól.

15
    Obrovská šance hostů! Bojan Krkić si naběhl na dlouhou přihrávku za obranu, kde byl úplně sám, ale nejednalo se o ofsajd, neboť vybíhal z vlastní poloviny hřiště. Krkić však neprojevil chladnokrevnost v zakončení, když stoprocentní gólovku promarnil střelou do nohy brankáře.

13
    Burgui má na svědomí první střelu hostujícího týmu. Míč však mířil z dálky přímo na Álvareze, který snadno zakročil.

11
    Hosté se na chvíli podívali s míčem na útočnou polovinu, ale nic zajímavého z toho nebylo. Na druhé straně si s přihrávkou neporadil Aspas, kterého zradilo zpracování.

9
    Alavés zatím není schopen podržet balón. Hosté se tedy zatím vůbec k ničemu nedostali.

7
    Opět zkoušel centrovat Wass, ale tentokrát od rohového praporku nevyslal dobrý míč. Nízko letící centr nebyl nebezpečný.

6
    Celta je zatím jasně aktivnějším týmem. Wass hledal centrem do vápna někoho ze spoluhráčů, ale bránící Vigaray odvrátil míč na rohový kop.

5
    Aspas se snažil dostihnout dlouhý balón, ale hostující brankář Pacheco byl pozorný a včasným výběhem zneškodnil akci domácích.

3
    Wassův centrovaný míč nenašel nikoho ze spoluhráčů v modrých dresech. Hosté mohou poprvé v zápase rozehrávat.

2
    Na krátko rozehraný roh nepřinesl nebezpečí, ale hosté se ubránili jen za cenu dalšího rohu pro Vigo.

1
    Celta se hned vrhla do útoku a po zblokované střele bude zahrávat první rohový kop zápasu.

1

Real Club Celta de Vigo: S. Álvarez – Mallo (C), Cabral, Fontàs, J. Castro – Wass, Lobotka, Jozabed – Aspas, Gómez, Sisto.
    Náhradníci: Blanco – Sergi Gómez, P. Hernández, Hjulsager, Portela, Mor, Varela.

Deportivo Alavés: Pacheco (C) – Vigaray, Ely, Alexis, Pedraza – D. Torres, Pina – Burgui, Ó. Romero, Zidane – Krkić.
    Náhradníci: Sivera – I. Gómez, Maripán, García, Sobrino, Wakaso, Munir.

Rozhodčí: Mario Melero – Manuel Torre, José Martínez.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Celta Vigo dnes přivítá na domácím hřišti Alavés v rámci 3. kola španělské Primera División. Ani jeden z dnešních soupeřů nevstoupil do ligové sezony dobře. Na bodovém kontě obou mužstev svítí po dvou porážkách v úvodních dvou kolech nula. Alavés se navíc dosud nedočkal vstřelené branky, avšak v minulém kole to měl hodně těžké, neboť hrál proti Barceloně. Který z týmů se dnes dočká prvních bodů?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Martin Švejkar

Branky: 34. Gómez (Sisto)

Karty:   44. J. Castro (CVG), 52. Aspas (CVG), 69. Jozabed (CVG), 90+4. Gómez (CVG) – 66. Vigaray (DAL), 81. D. Torres (DAL), 86. Alexis (DAL), 90. I. Gómez (DAL)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 10:1. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 16:17.
    Celta de Vigo: S. Álvarez – Mallo (C), Cabral, Fontàs (74. Sergi Gómez), J. Castro – Wass, Lobotka, Jozabed (81. P. Hernández) – Aspas, Gómez, Sisto (88. Mor).

Deportivo Alavés: Pacheco (C) – Vigaray, Ely, Alexis, Pedraza – D. Torres, Pina – Burgui (72. I. Gómez), Ó. Romero, Zidane (56. Munir) – Krkić (79. Sobrino).

Rozhodčí: Mario Melero – Manuel Torre, José Martínez

Diváci: 17 384