Setúbal – Braga 2:0 (kon.) | Guimarães – Boavista 1:0 (kon.) | Estoril – Moreirense 0:2 (kon.)
GD Estoril Praia
0:2 (0:1)
Moreirense FC
Neděle 10.09.2017, 21:15 • Estádio António Coimbra da Mota, Estoril (kapacita: 8.000 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky portugalské Primeira Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí GD Estoril Praia a Moreirense FC.

Moreirense FC odehrála čtyři zápasy, dvakrát tento tým remizoval, dvakrát prohrál. Skóre má 1:7. Poslední dva zápasy tým prohrál, nestačil si Porto 0:3 a Tondelu 0:3. Hostující celek má velké problémy s útočnou hrou. Ve čtyřech zápasech vstřelil celkem jednu branku, což je velmi málo. Navíc za poslední dva zápasy vyslal FC jen pět střel na branku.

GD Estoril Praia odehrál tři zápasy, dva vyhrál a dvakrát prohrál. Poradil si s Guimaraes 3:0 a Tondelou 3:2. V zatím posledním zápase Praia prohrála s Lisabonem 1:2. Hned v prvním kole nestačil tým na FC Porto 0:4. Estoril si dokáže vypracovat střelecké příležitosti i je proměnit. Ovšem obranná hra není úplně podle trenérových představ.

Domácí jsou v tabulce na osmém místě, hostí naopak šestnáctí. Papírovým favoritem jsou domácí. Týmy dělí v tabulce osm míst, ale jen čtyři body.

Z posledních pěti vzájemných zápasů vyhrál Estoril tři. Jednou zápas skončil remízou a jednou vyhrál tým Moreirense. Ve vzájemných zápasech hodně gólů opravdu nepadá. Poslední tři zápasy těchto týmů nabídly jen dva góly.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Domácí celek hrající ve žlutých dresech začal aktivně, probojoval se na útočnou polovinu, ale do zakončení se nedostal. Navíc si Kléber pomohl útočným faulem.

2
    Fernando Fonseca chtěl poslat dlouhým pasem spoluhráče do brejku, ale místo tohoto rizikového řešení raději vracel hru ke své brance.

3
    Jhonatan dlouhým výkopem uvedl míč do hry, následně jeho kolegové vybojovali autové vhazování.

4
    Sledujeme klidnější úvod hry, ani jeden celek se nikam nežene. Optickou převahu mají domácí.

4
    Estoril pokračoval do zajímavé střelecké pozice, ale hostující Alfa Semedo fauloval. Volný kop pro domácí.

5
    Rúben Lima odvrátil míč jen na rohový kop. Eduardo od praporku centroval před branku, kde si obrana dokázala poradit.

7
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, Jhonatan rozehrává od své brány.

8
    Hostující celek se dostal k zakončení, jenže Alfa Semedo byl v postavení mimo hru. Akce Moreirense tak končí.

10
    Rúben Lima výborně hledal spoluhráče před brankou, ale míč získal domácí obránce, který se pokouší založit postupný útok.

11
    Deset minut hry je minulostí, stále platí bezbrankový stav. Optickou převahu mají domácí.

12
    Kléber zakončoval rychlou akci domácích. Rána mu nesedla podle představ, a tak celkem snadno dokázal hostující brankář zasáhnout.

14
    Tým Moreirense se probojoval do střelecké pozice, ale Bruno Ramires netrefil míč podle představ. Následně se rychle přesouvá směr hry.

16
    Allano Lima vedl akci domácího celku, následně ale hráči ve žlutém špatně přihráli, a tak hraje soupeř. Na povedenější střelecký pokus stále čekáme.

17
    Fernando Fonseca zásobuje spoluhráče dobrými přihrávkami, funguje jako mozek útočných akcí domácího celku, jenže zatím tato práce výraznější efekt neměla.

18
    Rohový kop pro Estoril. Obrana dokázala poměrně snadno míč odvrátit a protiakci vedl později faulovaný António José Pinheiro de Carvalho.

19
    GD Estoril Praia je aktivnějším týmem, má více ze hry, jenže se nemůže probojovat do střelecké pozice.

20
    Další centr před branku hostů vykouzlil Lucas Evangelista. Míč ovšem minul hlavy všech spoluhráčů i branku. A proto bude rozehrávat gólman Jhonatan.

21
    Velká šance domácích. Fernando Fonseca trefil jen brankáře, od kterého šel míč do zámezí. Rohový kop, který následoval, byl zakončený nepřesně.

23
    Další rohový kop domácích, Zakončoval Allano Lima. Jeho hlavička končí výrazně nad brankou.

24
    Domácí obránci nevěděli, jak vést akci, a tak vrací míč na jistotu svému brankáři. Pedro Monteiro tedy rozehrává od své brány a rozjíždí postupnou akci.

25
    Estoril se dostal na útočnou polovinu, ale pořádnou střelu nevymyslel. Pedro Monteiro to zkoušel z velké dálky. Míč po jeho ráně odhopkal do autu.

26
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene. Sledujeme klidnější pasáž hry.

26
    Žlutou kartu dostává Rafael Costa (Moreirense FC).

27
    Zajímavá akce domácích. Eduardo centroval před branku, hostující Alfa Semedo tečoval míč mimo. Rohový kop, který následoval, nebyl úspěšný.

28
    Moreirense vhazuje na své polovině, hosté se tak mohou vymanit z domácího sevření.

29
    Rúben Lima dobře přečetl hru a ukončil zajímavě vypadající akci domácího týmu.

30
    Půlhodina hry je pryč, na výraznější střelecký pokus čekáme, brankáři mnoho práce zatím neměli.

32
    Domácí Eduardo postupoval směrem k brance, následně ale o míč přišel a zakončit nedokázal. Vykopává hostující gólman.

34
    Moreirense právě vstřelilo branku!
    Hostující celek se dostává do vedení. Rafael Costa rozehrával rohový kop. Vykouzlil centr, na který si výborně naběhl MOHAMED ABARHOUN a hlavou poslal míč do branky. Asistence: Rafael Costa.
    34. Mohamed ABARHOUN - 0:1

36
    Domácí celek se pokouší vyrovnat, Kléber vhazuje na útočné polovině, ale Eduardo se do zakončení probojovat nedokázal.

37
    Rohový kop pro Estoril. Zakončoval Jorman Aguilar, který hlavou sice míč poslal správným směrem, ale mimo branku. Následovat bude výkop brankáře.

38
    Hlavní rozhodčí nedával pozor a jeden z hráčů jej trefil míčem do zad. Následně se do zakončení dostal hostující celek, ale domácí brankář José Moreira byl pozorný.

39
    Kléber se marně natahoval po dlouhé přihrávce od spoluhráče. Míč končí až za brankou hostujícího celku.

40
    Volný kop pro domácí celek. Eduardo dobře posílal míč před braku, ale hráči v zeleném si dokázali poradit.

41
    Hlasitěji se ozývají domácí fanoušci, kteří zatím mnoho důvodů k radosti neměli.

42
    Estoril pokračuje v aktivní hře, ale zatím se do střeleckých pozic nemůže dostat. Domácí mají takřka 70 % držení míče.

43
    Hosté dostali hru na polovinu hřiště, ale rychle míč získali domácí, kteří vrací hru před branku.

44
    Blížíme se do závěru prvního poločasu, hostující celek stále vede o jeden gól.

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, zda se bude nějaký čas nastavovat.

45+1
    Uvidíme ještě jednu minutu nad rámec prvních pětačtyřiceti.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Hostující celek se po úspěšném rohovém kopu dostal do jednobrankového vedení, které po prvním poločase stále platí. Domácí hráči mají více ze hry, jenže své šance nedokáži proměnit.

46

46
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Rafael Costa, přichází Ahmed Mostafa Mohamed Sayed.

49
    Domácí celek pokračuje v aktivní hře, stejně tak, jako končil první poločas. Ke střele z velké dálky se dostal obránce Pedro Monteiro. Jeho rána nebyla špatná, ale brankář ji kryje.

51
    Do zajímavé střelecké pozice se po nepřehledné situaci před domácí brankou dostal Jhonder Cádiz. Jeho rána ale končí výrazně nad.

52
    Fernando Fonseca vybojoval míč na útočné polovině, hledal spoluhráče, ten byl ovšem obsazený.

53
    Domácí brankář rozehrává od své branky. Estoril hraje aktivně, ale nemůže se probojovat do zakončení. Naopak hosté hrají spíše takticky.

54
    Žlutou kartu dostává Abner Felipe Souza de Almeida (GD Estoril Praia).

54
    Znovu se domácí tým dostal na útočnou polovinu, Allano Lima hledal spoluhráče, ten ovšem situaci nevyřešil dobře.

55
    Úvodních deset minut hry ve druhém poločase přineslo jednoznačně aktivnější hru domácího celku, který má problém se probojovat do zakončení.

55
    Rohový kop pro hosty. António José Pinheiro de Carvalho bude rozehrávat. S jeho přetaženým centrem si obrana dokázala poradit, ale nebezpečí trvá.

56
    António José Pinheiro de Carvalho vypálil a domácí Fernando Fonseca zablokoval jeho střelu. Další roh.

58
    Allano Lima překonal soupeře v osobním souobji u postranní čáry, centroval před branku, ale na jeho pas nikdo nedosáhl.

59
    Mnoho fotbalové krásy k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Výraznější střelecký pokus jsme dlouho neviděli.

60
    Půlhodina hry zbývá do konce zápasu, domácí celek má více ze hry, hraje aktivně a pokouší se vyrovnat. Hostující defenziva hraje zodpovědně.

62
    Nepovedenou hostující akci zastavuje domácí brankář. José Moreira rozehrává rychle na své spoluhráče. Estoril se pokouší výrazně zjednodušit hru.

63
    Žlutou kartu dostává Iago Santos (Moreirense FC).

64
    Další práce pro domácího brankáře, který získává míč po přetaženém centru hostujícího záložníka.

65
    Tým Moreirense vybojoval míč na útočné polovině, následně se do zakončení dostal Jhonder Cádiz. Jeho pokus kryje José Moreira.

66
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Arsénio, přichází Ronaldo Peña.

67
    Domácí Pedro Rodrigues vybojoval míč na polovině hrací plochy, rychle centroval před branku, ale tam nebyl volný nikdo z jeho kolegů.

68
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází Pedro Rodrigues, přichází Matheus Indio.
    Střídání v týmu GD Estoril Praia: ze hřiště odchází Jorman Aguilar, přichází André Claro.

69
    Domácí měli územní převahu, do střelecké pozice se dostal Kléber. Jeho zakončení bylo ještě obráncem jemně tečované, ale i tak dokázal brankář Jhonatan zasáhnout.

70
    Nyní se hráči v zeleném, hosté, probojovali na útočnou polovinu, kde se pokouší přidat druhou branku.

71
    Pedro Monteiro získává míč na polovině hrací plochy a pokouší se něco vymyslet. Domácí hráči sice mají územní převahu, jenže do výraznější střelecké pozice se probojovat nemohou.

72
    Mohamed Abarhoun velmi dobře přečetl hru a obranným zákrokem sebral šanci domácím.

73
    Ozývají se fanoušci obou týmů, atmosféru zápasu není špatná, ale diváci příliš pěkný fotbal nesledují.

75
    V době, kdy se domácí celek pokoušel o vyrovnání, inkasuje gól. Po pěkné akci se k míči dostal AHMED MOSTAFA MOHAMED SAYED, který celkem snadno dokázal poslat míč do odkryté části brány.
    75. Ahmed Mostafa Mohamed Sayed - 0:2

77
    Estoril se dál pokouší hrát aktivně, ale hostující celek udělal výrazný krok k výhře v tomto zápase.

79
    Žlutou kartu dostává Ronaldo Peña (Moreirense FC).

80
    Výborně zakončoval domácí Rafik Halliche. Jeho hlavičku kryje hostující brankář. Jhonatan podržel své spoluhráče.

81
    Domácí hráči hrají aktivně, jenže Iago Santos byl faulovaný, a tak budou rozehrávat hosté.

83
    Hráči ve žlutých dresech si tak dlouho dávali přednost v zakončení, až ani jeden z domácích fotbalistů nezakončil.

83
    Žlutou kartu dostává Allano Lima (GD Estoril Praia).

85
    Nepřesná rána Bruna Ramirese končí asi tak dva a půl metru nad brankou. José Moreira zasahovat vůbec nemusel.

86
    Zápas se v poklidném tempu dohrává, hostující celek míří za výhrou v tomto duelu.

87
    Pedro Monteiro zkoušel vystřelit, jeho pokus do středu branky celkem snadno kryje gólman.

87
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází António José Pinheiro de Carvalho, přichází Alan Schons.

89
    Dostáváme se do samotného závěru druhého poločasu, do střeleckých pozic se nyní ani jeden celek nedostává.

90
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90+1
    Čtyři minuty se budou nastavovat.

90+1
    Allano Lima dobře zakončoval bez přípravy, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel.

90+3
    V poklidném tempu se zápas dohrává, ani jeden celek se nikam nežene.

90+4

Hostující celek vyhrává tento zápas 2:0. Domácí fotbalisté byli aktivní, dokázali si vypracovat celkem osm střel na branku. Ale ani jeden z hráčů Estorilu nedokázal překonat hostujícího brankáře. Jhonatan své spoluhráče podržel a vychytal nulu. (23:09:20)